Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Quebrada de Humahuaca  a Salar de Uyuní
  • Potosí  a „bohatý vrch“ – Cerro Rico
  • Fuerte de Samaipata  – bolivijské Machu Picchu
  • Možnost fakultativního úvodu na vodopádech Iguacu 

Vychutnejte si společně s námi ojedinělou trasu vedoucí srdcem jihoamerického kontinentu. Začátek i závěr našeho programu prožijeme v subtropické a tropické zeleni. Během jeho hlavní části se pak nejprve doslova dotkneme se nebe na Viaducto Polvorilla, jednom z nejvýše položených viaduktů na světě. S východem slunce budeme pozorovat probouzející se gejzíry El Tatio a do nekonečna se rozjedeme po bělostné solné pláni Salar de Uyuní. Pro důležitou aklimatizaci před pokračováním do vysokých nadmořských výšek poslouží argentinská Quebrada de Humahuaca – skála nejbarevnější z barevných. Velkolepost andských obrů umocníme sklenkou vína v Cafayate, v jedné z nejlepších vinařských oblastí Argentiny a neobejdeme se bez ochutnávek místních specialit. Základní program je možné obohatit o návštěvu vodopádů Iguacu.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

ÚVOD – VODOPÁDY IGUACU

Letecky Praha – Foz do Iguacu; vodopády Iguacu – prohlídka brazilské části, kde skrze Ďáblův chřtán s respektem pohlédneme do hřmících hlubin tříštících se mas řeky Paraná; návštěva ptačí rezervace s množstvím exotického ptactva z celé Brazílie, zastávka na soutoku řek Paraná a Iguacu.

3. den

Vodopády Iguacu z argentinské strany; jízda turistickým vláčkem a několik prohlídkových okruhů mezi vodopády; panoramatická prohlídka přehrady Itaipů.

4. den

Dopoledne letecky Foz do Iguacu – Buenos Aires a navázání na hlavní program.

1.–3. den

ZAČÁTEK HLAVNÍHO PROGRAMU

Letecky Praha – Buenos Aires; odpočinek a prohlídka centra města; návštěva hlavního náměstí Plaza de Mayo, prohlídka prezidentského paláce Casa Rosada, přechod nejširší ulice na světě – Avenida 9 de Mayo, návštěva nejstarší koloniální čtvrti San Telmo a architektonického unikátu – čtvrti La Recoleta.

4. den

Salta – dopolední přelet na severozápad Argentiny; prohlídka koloniálního centra města a návštěva katedrály La Catedral a kostela Iglesia San Francisco; fakultativní výlet lanovkou na vyhlídku nad centrem města.

5. den

Cafayate – privátním autobusem do jedné z nejlepších vinařských oblastí Argentiny; návštěva místního vinařství a ochutnávka vín; výlet k bizarně zbarveným skalním útvarům Ďáblův chřtán a Amfiteátr ve slavném údolí Quebrada de Cafayate a pozorování hry barev při západu slunce nad místními vinicemi.

6. den

Valles Calchaquies – průjezd dech beroucí krajinou národního parku Los Cardones v objetí And skrze vinice a malebné vesničky z nepálených cihel „adobe“ až do městečka Cachi; prohlídka tradičních ručních výrobků a proniknutí do klidné atmosféry, která je pro tuto oblast typická.

7. den

San Antonio de los Cobres – pronajatým minibusem podél jedné z nejvýše položených železnic na světě Tren de las Nubes zakončené monumentálním viaduktem Viaducto Polvorilla; jízda pronajatým minibusem umožňuje pohodlně zastavit kdykoliv k pořízení jedinečných fotografií.

8.–9. den

Quebrada de Humahuaca a Quebrada de Purmamarca – západ slunce u nejbarevnějších skalních formací severozápadní  Argentiny; minerály ve skalách tvoří širokou paletu odstínů červené, které v kombinaci s azurovou oblohou přináší opravdu nebývalou podívanou; přejezd skrze solné pláně Salina Grandes do Chile.

10. den

San Pedro de Atacama – časně ráno výlet k nejvýše položeným gejzírům na světě El Tatio (4200 m) a koupel v termálních pramenech; odpoledne návštěva měsíčního údolí Valle de la Luna; rozloučení s údolím při západu slunce z vyhlídky El Coyote a návrat do San Pedra de Atacama.

11.–13. den

Altiplano a Salar de Uyuní – v ranních hodinách odjezd do Bolívie s výhledy na Volcan Licancabur; přejezd přes náhorní plošinu Altiplano přes atypicky zbarvené laguny Laguna Verde, Laguna BlancaLaguna Colorada a další; pozorování vzácných druhů plameňáků (plameňák Jamesonův) a větrem vytvořených skalních útvarů jako např. slavný Arbol de Piedra; přejezd největší solné pláně na světě – Salar de Uyuní; návštěva kamenného ostrova uprostřed solného moře – Isla de Pescado; přes městečko Uyuní pokračujeme až do slavného hornického města – Potosí .

14. den

Potosí  – dopoledne fakultativní návštěva stříbrných dolů v útrobách hory Cero Rico; odpoledne návštěva muzea Casa de la Moneda s odborným výkladem o historii města, o vzniku a výrobě mincí a o neskutečném množství stříbra, které se od koloniálních dob z bohatého kopce vytěžilo; přejezd do Sucre. 

15.–16. den

Sucre  – koloniální skvost, který je mnoha místními považován za nejkrásnější město Bolívie; Tarabuco – nedělní trhy s nezaměnitelnou atmosférou a dodržováním mnohaletých tradic; prodejci z širokého okolí nabízejí bezpočet bolívijských produktů; místní přelet do největšího města Bolívie – Santa Cruz de la Sierra.

17. den

Santa Cruz de la Sierra – prohlídka centra města se slavným náměstím Plaza de 24 de Septiembre a návštěva katedrály La Catedral; dopoledne výlet do vesničky Samaipata a návštěva tajemstvím obestřeného místa Fuente de Samaipata , o jehož vzniku koluje mnoho teorií (jde o místo, jež je přezdíváno bolivijským Machu Picchu).

18.–19. den

Odlet ze Santa Cruz de la Sierra a návrat do Prahy.

Termíny zájezdu
Podmínky
V ceně zahrnuto:

průvodce CK, letenka Praha–Buenos Aires / Santa Cruz de la Sierra–Praha (vč. všech poplatků a tax), vnitrostátní přelety Buenos Aires–Salta a Sucre–Santa Cruz de la Sierra (v případě prodloužení o Iguacu i přelet Buenos Aires–Foz do Iguacu–Buenos Aires), autobusová doprava, 16x hotel *** se snídaní (+ 2x hotel *** se snídaní v případě prodloužení o Iguacu), informační materiály.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK Adventura
Velikost skupiny:

8–16 účastníků

Fotogalerie
Katalog 2017 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů