Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Viktoriiny vodopády
 • Horská příroda Lesotha a Svazijska
 • Dračí hory , NP Kruger a další chráněné oblasti
 • Velké Zimbabwe 
 • Zříceniny města Khami , pahorky Matobo 
 • Na vyžádání možnost předsadit Kapské Město

Na poměrně malém prostoru JAR je kousek od všeho, co nabízí celá okolní Afrika, ale ještě něco navíc. Za několik dní poznáme vše, co dělá Afriku Afrikou - přírodu, kulturu, historii, tradice. Uvidíme křováky, následek apartheidu i vliv Nelsona Mandely. Skvělé víno, bouřlivé pobřeží i písčité pláže. Mlžné pralesy, rozlehlé savany i křovinatý bushveld. Národní parky plné antilop, slonů, žiraf, nosorožců, lvů, gepardů a leopardů. Nepřístupné Lesotho, malé svérázné království Svazijsko s králem oblečeným v ubrusu. Kapské město, Stolovou horu, hluboké kaňony i přes tři tisíce metrů vysoké Dračí hory. V Krugerově NP si vychutnáme jedno z nejlepších safari. V Zimbabwe nás uchvátí pozůstatky tajemných dávných civilizací jako je Velké Zimbabwe - největší kamenné stavby na jih od Sahary. Celé naše putování vyvrcholí pohledem na monumentální Viktoriiny vodopády.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. - 3. den

Letecky Praha - Port Elisabeth; dojezd do NP Addo, safari: velké antilopy, sloni, zebry Burchellovy atd.; večer možnost pozorovat nasvícené napajedlo.

4. - 5. den

Lesotho - celodenní přejezd do Lesotha, království nacházejícího se ve vrcholové partii Dračích hor (vrcholy hor dosahují nezřídka 3000 m), zastávky na nejzajímavějších místech země; fakultativně Pony Trek na lesothských ponících, kteří jsou dodnes hlavním dopravním prostředkem Basutů.

6. - 7. den

Dračí hory - podél hranice dojezd do jihoafrické části hor, do NP Royal Natal, kde padají svahy strmě do nížiny a vytvářejí fantastické skalnaté amfiteátry.

8. den

St. Lucia - přejezd podél Dračích hor a kolem významných bojišť Britů s Búry a Zuly do laguny St. Lucia; znamenité restaurace nabízejí rybí speciality a celá oblast je prodchnuta kulturou domorodého kmene Zulu.

9. den

Plavba lodí po laguně St. Lucia - ptačí rezervace, hroši a krokodýli na dosah ruky; odpoledne transfer do království Svazijsko s nejstarším svazijským parkem Mlilwane.

10. den

NP Mlilwane - nabízí unikátní pěší nebo cyklo safari přímo mezi krotkými atilopami a zebrami; odpoledne přejezd do NP Kruger.

11. - 12. den

NP Kruger - největší a nejslavnější park JAR, kde máte možnost uvidět nejen zvířata tzv. "velké pětky": slon, lev, levhart, buvol, nosorožec, ale i mnoho druhů antilop a dalších zvířat; ranní a večerní safari; fakultativně možnost noční vyjížďky do parku s místním rangerem.

13. den

Časné ranní safari v NP Kruger; přejezd do Blyde River Canyon - vyhlídka God's Windows a přejezd do Pilgrim's Rest; teprve večerní a noční pobyt v „živém skanzenu“ dá dostatečně vyniknout atmosféře zlatokopeckého města z éry jihoafrické zlaté horečky, včetně stylových hospůdek, obchůdků a zařízení.

14. den

Přelet Johannesburg – Harare (Zimbabwe), moderní africká metropole s parky, bulváry, galeriemi; zajímavý trh Mbare; fakultativně National Gallery of Zimbabwe.

15. den

Velké Zimbabwe - největší kamenná stavba v Africe na jih od Sahary, jejíž historie i původ jsou opředeny tajemstvím.

16. - 17. den

Pahorky Matobo s bohatými archeologickými nálezy z pravěku a úžasné skalní malby; zříceniny města Khami - pozůstatky kultury z 16. století, celé město je postaveno z velkých kamenných bloků bez použití malty.

18. den

NP Hwange - odpolední pozorování zvěře, jak z vozu, tak z bezpečných vyhlídek u napajedel, z predátorů jsou k vidění zejména lvi, levharti, gepardi, hyeny, šakali, dále pak antilopy, sloni, buvoli, žirafy, zebry a paviáni.

19. - 20. den

Viktoriiny vodopády - jedny z největších vodopádů na světě; prohlídka vodopádů a okolí; velký výběr fakultativních aktivit: let vrtulníkem nad vodopády, procházka se lvem, vyjížďka na slonu, bungee, rafting; fakultativně možnost celodenního výletu do NP Chobe; v podvečer plavba po Zambezi s výhledem na západ slunce.

21. - 22. den

Letecky zpět do Prahy.

Termíny zájezdu
Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • průvodce CK a místní průvodci a rangeři dle potřeby
 • letenka vč. všech poplatků Praha–Port Elisabeth / Johannesburg–Harare / Viktoriiny vodopády–Praha ve výši 27 000 Kč (kratší varianta 24 000 Kč)
 • doprava mikrobusem
 • 2lůžkové pokoje se snídaní (typově pestré hotely a lodže / stylové chaty / tzv. „bandas“ – trvale postavené velké a vybavené stany s postelemi)
 • vstupné do NP
 • lesothské a svazijské vízum
 • informační materiály.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

KAZA univisa – 50 USD (platí se při vstupu)

Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů