Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
 • Horské gorily v národním parku Bwindi
 • NP Murchison Falls a ohromující vodopády na Nilu
 • Deštné pralesy v podhůří Ruwenzori
 • Jezera Albert a Edward ve Velké příkopové propadlině

Uganda láka především přírodními oblastmi, které svým významem, koncentrací, pestrostí a krásou mnohdy převyšují vyhlášenější místa v jiných afrických zemích. V národních parcích a chráněných oblastech uvidíme rovníkové deštné lesy, rozlehlá jezera, savany a mokřady s veškerou faunou a flórou. V otevřeném terénu bude šance pozorovat zástupce většiny druhů zvířat vyskytujících se ve východní Africe – od malých kopytníků až po slony. Uganda je zcela ojedinělá množstvím a druhovou pestrostí zástupců ptačí říše. Jednou z největších zajímavostí je pozorování šimpanzů v Budongo Forest, návštěva vodopádů na Nilu v NP Murchison Falls a sledování života zvířat v Kazinga Channel z lodi. Vrcholem programu je stopování a pozorování horských goril, které kromě Ugandy, Rwandy a Konga nelze zahlédnout nikde jinde na světě! Západní hranice s Kongem je lemovaná bájným, místy ledovým krunýřem pokrytým, pohořím Ruwenzori (třetí nejvyšší vrchol Afriky Mt. Margherita 5109 m) a jižněji vulkanickým pohořím Virunga. Pohledy na ně náleží k těm nějkrásnějším v Africe. Často citovaná slova Winstona Churchilla, že "Uganda je perlou Afriky", zůstávají naštěstí i nadále platná!

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

letecky Praha - Entebbe, přesun na hotel.

2. den

Ziwa Rhino Sanctuary - přejezd tropickou vegetací do záchranné stanice bílých (širokohubých) nosorožců, které budeme pozorovat z bezprostřední blízkosti.

3. - 4. den

Budongo Forest - pěší safari v doprovodu rangera a ranní pozorování šimpanzů; dojezd do největšího národního parku Ugandy Murchison Falls - zastávka na hraně vodopádů, klasické safari s pozorováním typických zvířat parku (sloni, žirafy, buvoli, antilopy a mnoho dalších kopytníků, možná lvi a levharti); lodní safari na Nilu s pozorováním života ve vodě i kolem ní (zejména krokodýli, sloni, antilopy, buvoli, hroši a vodní ptáci, velká šance spatřit vzácného a nádherného člunozobce velkého), pěší výstup od břehu Nilu k vrcholu vodopádů, po celý čas ohromující pohledy do sedmimetrové průrvy, kterou se valí všechna voda Nilu!

5. den

Jezero Albert - přejezd v západní části Velké příkopové propadliny: cesta lemovaná stády zebu doprovázenými hrdými pastevci kmene Alurů, poli manioku a chýšemi s doškovými střechami; břehy porostlé palmami; krajina členěná stržemi, vodními toky a bažinami střídajícími se s políčky tabáku, bavlny a sladkých brambor; zastávka v přístavní rybářské vesnici Butiaba, dojezd do města Fort Portal, odkud spatříme bílé vrcholky Ruwenzori.

6. den

Ruwenzori - život obyvatel kmene Bakonzo; pěší túra do džungle v podhůří, návštěva domorodé vesnice.

7. den

NP Queen Elizabeth - lodní safari po přírodním kanálu Kazinga až k ústí do jezera Edward - velká koncentrace hrochů, buvolů a dalších velkých savců, koupajících se slonů, vyhřívajících se krokodýlů s hejny vodních ptáků a dravci doslova na dosah ruky.

8. den

NP Queen Elizabeth - ranní safari s masivem Ruwenzori v pozadí; sloni, buvoli, různé druhy antilop, stáda mohutné vodušky kob, možná spatříme i lvy; návštěva unikátních solných jezer v oblasti Katwe - významná naleziště soli a její těžba tradičním způsobem; možnost pozorování plameňáků.

9. den

NP Bwindi - přejezd podle počasí a sjízdnosti cest jednou z variant: 1) za sucha přímo na jih podél konžských hranic směr Ishasha - cestou se pokusíme objevit vzácné stromové lvy na okraji lesa; návštěva Kihihi - vesnice dřevěných koloběžek; 2) za mokra horskou cestou přes kultivovanou zemědělskou oblast Rukungiri.

10. den

"Gorilla tracking" v NP Bwindi: za prvních ranních paprsků se vydáme do Bwindi Impenetrable Forest (doslova "neproniknutelný les") - mimořádný zážitek v blízkosti jedinečných tvorů v nitru horského deštného pralesa; odpolední procházka domorodou vesnicí.

11. den

Jezero Bunyonyi - četné ostrovy obklopené horskými svahy, projížďka po jezeře, noc na břehu jezera.

12. den

NP Lake Mburo - pestrá mozaika biotopů - bažiny pokryté porosty papyru, pět jezer, savany a kopce s nízkými keři a převažujícími akáciemi, večerní safari autem a noc strávená přímo v srdci parku.

13. den

NP Lake Mburo - pěší safari; stáda zeber a další z mnoha druhu kopytníků (buvolovec topi, lesoň, impala, buvol kaferský nebo dokonce i obrovitá antilopa losí); odpoledne odjezd do Kampaly, zastávka na rovníku; krátká prohlídka Kampaly, večer relaxace v Entebbe před cestou domů.

14. den

Letecky zpět do Prahy.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
2550290117. 2. – 2. 3. 2019 (14 dní) 95 700 Kč 93 786 Kč   sleva 1 914 Kč
sleva za včasnost do 17. října 2018
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • ugandské vízum - 1 700 Kč
   jednolůžkový pokoj povinný - 8 000 Kč
   permit na gorily (od 15 let) - 16 000 Kč
Podmínky
V ceně zahrnuto:

průvodce CK a místní průvodci, letenka vč. všech poplatků Praha–Kampala–Praha, safari vozy s otevírací střechou, 12x 2lůžkové pokoje se snídaní – typově pestré hotely a lodže, stylové chaty nebo tzv. "bandas" (trvale postavené velké a vybavené stany s postelemi), 4x oběd formou balíčku do přírody, vstupy do NP a přírodních rezervací výlety a safari lodí (na Nilu v Murchison Falls, v Kazinga Channel a na jezeře Bunyoni), představení tradičních tanců, balená voda k dispozici v autě po celou dobu zájezdu, informační materiály.

Poznámka:

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na cestovní smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů