Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Od písečných dun až k Atlantiku
  • Marrákeš , Ait Ben Haddou , Essaouira , Al-Džadída
  • Vysoký Atlas, Džebel Sarhro, Antiatlas
  • Mezi Berbery v údolí Dráa

Cílem naší ojedinělé výpravy je poznat kromě nejznámějších památek i některá místa jinak obtížně dostupná a ležící stranou tradičních turistických tras. Zaměříme se zejména na poznání přírody, života v poušti a na objevování stop neolitického osídlení. Prehistorické skalní rytiny nás vrátí do doby před několika tisíci let, kdy byla poušť ještě zelená a v místech, kde jsou dnes jen nedozírné pláně Sahary, tekly řeky a pásla se stáda divokých i domestikovaných zvířat. Navštívíme saharské oázy - skutečné ostrůvky zeleně v moři písku - a zastavíme se i v několika městech a významných historických lokalitách, jakou jsou například královské město Marrákeš, kasby Telouet a Ait Ben Haddou či filmaři oblíbené Ouarzazate. Točily se zde např. Alexandr Veliký, Gladiátor, Asterix & Obelix iTrója. V závěrečné části si užijeme i krásy atlantického pobřeží, přímořských pohoří a ochutnáme rybí speciality v opevněných přístavech Essaouira a Al-Džadída.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. - 2. den

Letecky Praha - Casablanka; přejezd do královského města Marrákeš - podvečerní procházka a celodenní prohlídka rušné metropole na úpatí zasněžených hor; paláce, medína, súky, ochutnávka místních specialit na náměstí Jemaa el Fna neboli Náměstí mrtvých a mnoho dalšího.

3. - 4. den

Vysoký Atlas - přejezd přes sedlo Tizi´n Tichka (2260 m); prohlídka významných kaseb (pevností) Telouet a Ait Ben Haddou; pouštní město Ouarzazate se zdařile zrekonstruovanou kasbou Taourirt; první kontakt s pouští, pustý masiv Džebel Sarhro; dojezd do Zagory, města, ze kterého to mají velbloudí karavany "do Timbuktu už jen 52 dnů".

5. den

Zagora a údolí Dráa - řeka Dráa se postupně ztrácí v poušti a podél ní se vine 200 km dlouhá oáza s políčky a palmeriemi lemovaná stolovými horami; navštěva některé z významných pamětihodností: Tamegroute, podzemní město bývalých otroků, které tvoří řada vzájemně propojených ksarů, v jejichž centru je slavná knihovna koránu; keramická dílna; Amazraou se židovskou čtvrtí; přespíme v poušti přímo pod nejrozsáhlejšími dunami Maroka Chigaga.

6. den

Saharskou pistou do pouštního města Foum Zguid; cestou průjezd přes vyschlé jezero Iriki; zastávka u naleziště fosilií; kaskády Tissint; příjezd do oázy Tata.

7. den

Skalní rytiny a prehistorické skalní malby v okolí oázy Akka; průjezd pouštními pistami a oázami; kaňony Targent a Wardaset.

8. den

Antiatlas - pouštní pohoří na jaře zářící barvami a květy; cesta horskou vyhlídkovou silnicí, místy lemovanou mandloňovými sady, do města Tafraoute, schouleného pod skalními štíty.

9. den

Atlantické pobřeží - cesta nejzápadnějšími svahy Atlasu do opevněného města Essaouira, centra truhlářského a řezbářského řemesla: hradby, tržiště, přístav, čerstvé rybí speciality; fakultativně návštěva nefalšovaného hammámu neboli tradičních tureckých lázní se saunou.

10. den

Essaouira - dopoledne prohlídka a nákupy; odjezd na sever podél pobřeží lemovaného ptačími hnízdišti, mokřady, plážemi, útesy, ústími řek tekoucích z Atlasu a rybářskými vesnicemi.

11. - 12. den

El Jadida - příjemné město s působivou medínou je jedním z nejlépe dochovaných příkladů portugalské vojenské architektury; Casablanka, dojezd do města; mešita Hassana II., prohlídka největší marocké mešity stojící na břehu Atlantiku; let domů.

Termíny zájezdu
Podmínky
V ceně zahrnuto:

průvodce CK a místní průvodci, letenka vč. všech poplatků Praha–Casablanka–Praha, doprava minibusem, výlet do pouště terénními auty, 10x hotel se snídaní (2lůžkové pokoje), 1x berberská lodž na poušti, 1x večeře na poušti, informační materiály.

Poznámka:

hotely převážně turistické střední kategorie s ohledem na možnosti v dané lokalitě, v pouštních oblastech rozkolísaná úroveň.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Katalog 2018 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů