Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Rozeklaná hradba unikátních Dračích hor
  • Safari v NP Golden Gate Highlands
  • Lesotho - království v oblacích
  • Možnost prodloužení o Kapsko a Viktoriiny vodopády

Republika Jižní Afrika, jak se dnes správně jmenuje, je přitažlivá země s mimořádnými přírodními krásami. Má 15x větší rozlohu než Česko, ale program tohoto zájezdu je laděný tak, abyste neproseděli většinu času v autě při dlouhých přejezdech a mohli si vychutnat její turisticky nejatraktivnější oblast aktivně. Dračí hory jsou geomorfologickým unikátem. Z vrcholové plošiny království Lesotho, kde dosahují výšky téměř 3500 m, spadají o 1500 m níže do Jihoafrické republiky a půlměsíc hradby jejich stěn dosahuje délky 800 km. V severní části z nich padá do téměř kilometrové hloubky vodopád Tugela, nejvyšší v Africe. Zdejší skvělé možnosti pro pěší turistiku plně využijeme. Čekají nás příjemné výlety s monumentálními výhledy i celodenní túry, pro které postačí průměrná fyzická zdatnost. Chodit budeme nalehko a nocovat v útulných horských chatách.
Pokud máte více času, program lze vhodně prodloužit o návštěvu Kapského Města a jeho okolí se slavnou Stolovou horou, mysem Dobré a naděje aj., což vám můžeme připravit na vyžádání.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. - 2. den

Letecky Praha - Johannesburg, nebo přílet z Victoria Falls; přejezd do severního předhůří Dračích hor.

3. - 4. den

NP Golden Gate Highlands na úpatí pohoří Maluti - variantní túry v malebných travnatých horách s bizarními pískovcovými útvary, tobogány na potocích, antilopami a horskými zebrami; možnost výstupu na Woodhouse Kop (2438 m) a túra po turistické trase Rhebok Trail.

5. den

Ranní safari v NP Golden Gate Highlands: zebry, pakoně, mnoho druhů antilop, šakali, paviáni, z ptáků orlosupi, ibisové aj., skanzen Basotho ve stínu Supí hory; severní Dračí hory - přejezd do NP Royal Natal a turistika v oblasti Mahai.

6. den

NP Royal Natal - túra kaňonem po vyhlášené stezce Tugela Gorge Walk do velkolepého skalního Amfiteátru pod druhý nejvyšší vodopád světa, který v pěti kaskádách překonává 948 m.

7. den

Centrální Dračí hory - přejezd do oblasti Giant's Castle, které dominuje stejnojmenný skalní útvar; cesty nás zavedou k pískovcovým jeskyním s prehistorickými skalními malbami Sánů.

8. den

Druhá část okruhu Giant's Castle, odpolední přesun do sedla Sani Pass (2900 m) na hranicích s Lesothem.

9. den

Lesotho - celodenní túra na Hodgson's Peak (3257 m), nejvyšší horu jižních Dračích hor s monumentálním 360° výhledem na hornaté vnitřní Lesotho i do jihoafrického předhůří až k Indickému oceánu; fakultativně alternativní možnost projížďky na ponících v dolní části Sani Passu.

10. - 12. den

Přejezd do Durbanu; možnost posledních nákupů na slavném trhu Victoria Street uprostřed indické čtvrti; dle aktuálního počasí možnost koupání v Indickém oceánu. Odlet do Prahy nebo pro zájemce do Kapského Města na navazující program.

Termíny zájezdu
Podmínky
V ceně zahrnuto:
průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Johannesburg / Durban–Praha, doprava minibusem, 2x hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 7x horská chata (možnost vícelůžkových pokojů), 9x snídaně, informační materiály.
Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Katalog 2017 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů