Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • „Saharská“ pevnina, „karibské“ moře, španělská pohoda
  • Poznávací program s nenáročnými pěšími výlety
  • Pronajatý minibus po celou dobu pobytu
  • Ubytování v apartmánech – na dvou místech

Vnímat toto sympatické atlantické souostroví, které je součástí Španělska, jen jako plážovou destinaci by bylo velkou chybou. Koupání je zde samozřejmě také příjemné téměř v jakoukoli roční dobu, ale aktivnějším cestovatelům nabízejí "Kanáry“ jako hlavní lákadlo především krásnou romantickou přírodu, velmi pestrou a často překvapivě opuštěnou.

Oba navštívené ostrovy leží nejblíže Africe a evokuje ji i jejich polopouštní charakter, efektně kontrastující s tyrkysově zbarveným mořem, které je obklopuje. Jejich vulkanický kopcovitý reliéf nedosahuje velkých nadmořských výšek, nicméně jen Lanzarote zdobí na 300 sopečných kuželů. Vystupují z často až měsíční krajiny, místy ozeleněné palmovými oázami v zaříznutých údolích. Celý ostrov je biosférickou rezervací. Fuerteventura má ještě o něco divočejší přírodu s pestře zbarvenými hřebeny hor. Pro své skvělé pláže je nazývána "Karibikem" východního Atlantiku. Rozsáhlé písečné duny na severu ostrova nás naopak přenesou do nitra Sahary. Při pobřeží obou ostrovů si vychutnáme také příjemnou atmosféru původních rybářských městeček a ve vnitrozemí narazíme na rázovité vesničky s osobitou architekturou.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

Letecky Praha - Lanzarote, ubytování v Costa Teguise na 4 noci.

2. - 4. den

Lanzarote - 3denní program po celém ostrově: vyhlídkový okruh v NP Timanfaya, jihozápadní vulkanické pobřeží a černá pláž, saliny, výlet z vesničky Fermes (pěší - asi 2 hod.), pohoří Risco de Famara (pěší - 3 hod.), vulkán Corona (pěší - 2 hod.), řada originálních vyhlídek a jeskyní dotvořených architektem Césarem Manriquem, bývalé hlavní město Tequise, pevnost Santa Barbara a vycházka kolem kráteru (pěší - 1 hod.), koupání na pláži La Famara a řadě dalších.

5. den

Playa Blanca, plavba trajektem na Fuerteventuru do Corralejo, rozsáhlé písečné duny na severovýchodním pobřeží, Caleta de Fuste, ubytování na 3 noci v dosahu pláže.

6. den

Opuštěné západní pobřeží - Los Molinos (pláž a výborná restaurace, pěší výlet do soutěsky - 2 až 3 hod.), Betancuria (historická vesnice v příjemné zeleni), pobřežní vesnička Ajuy a přímořské jeskyně (pěší - 1 hod.), větrné mlýny kolem Antiguy.

7. den

Poloostrov Jandía - nádherné pláže Sotavento a Butihondo, Morro Jable, pro zájemce možnost výstupu soutěskou Barranco de Vinamar na nejvyšší vrchol rozeklaného pohoří Pico de la Zarza (807 m, nejnáročnější túra - asi 5 hod., pro ostatní delší plážování).

8. - 9. den

Závěrečné nákupy či koupání a následný den letecky zpět do Prahy.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínCena po slevě
2206180225. 10. – 2. 11. 2018 (9 dní) 29 600 Kč Rezervovat
  • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
    • jednolůžkový pokoj povinný - 2 100 Kč
Podmínky
V ceně zahrnuto:

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Lanzarote / Fuerteventura–Praha, doprava pronajatými mikrobusy, 1x trajekt, 8x ubytování v apartmánech s dvojlůžkovými ložnicemi a kuchyňkou, informační materiály.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů