Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Tbilisi a množství raně křesťanských památek
  • Vynikající gastronomie a gruzínská vína
  • Symboly Arménie – Ararat a Sevan
  • Moderní přímořské letovisko Batumi

Jde o komfortnější verzi zájezdu Gruzie a Arménie. Samozřejmě navštívíme nejvýznamnější místa a památky regionu, ale v poklidném tempu se vyvarujeme dlouhých a náročných přejezdů a bydlet budeme v moderních zařízeních evropské úrovně.

Gruzie a Arménie odedávna představují křižovatku a místo střetu řady civilizací. Bývají řazeny do zemí Evropy, Asie i Blízkého východu a ani v jednom případě nejde o chybu. Nalezneme zde totiž nesmazatelné stopy každé z těchto kulturních sfér. Gruzie je země s bohatou historií sahající k řeckým Argonautům, s raně středověkými křesťanskými kláštery a pevnostmi, s vynikajícím vínem a nádhernou přírodou. Symboly Arménie, která jako první země na světě přijala křesťanství, jsou jezero Sevan a bájná hora Ararat, jejíž vrchol sice dnes leží na turecké straně společné hranice, ale neodmyslitelně vytváří mohutnou horskou kulisu hlavního města Jerevan. 

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Letecky Praha – Tbilisi, přílet pozdě večer, ubytování; druhý den procházka křivolakými uličkami starého města, bulvár Rustaveli, Náměstí svobody a prohlídka pevnosti Narikala.

3. den

Středověké památky Kachetie; vinice v Telianské dolině – nejlepší vinařské oblasti Gruzie, ukázka tradičního zpracování vína v Kvareli a samozřejmě jeho ochutnávka; nádherný klášter Alaverdi; večerní prohlídka městečka Signagi.

4. den

David Garedža – nádherný skalní klášterní komplex z 10. stol., přejezd do Arménie; kláštery z 10. stol. Haghpat a Sanahin u města Alaverdi; nocleh v Dilijanu.

5. den

Horské jezero Sevan v nadmořské výšce 1900 m s dominantním klášterem Sevanavank; antický chrám Garni; klášter Geghard; ubytování v Jerevanu.

6. den

Jerevan: prohlídka města – muzeum genocidy Tsitsernakabert, Modrá mešita, široké bulváry, Náměstí Republiky a Svobody s budovou opery; návštěva kláštera Chor Virap na úpatí bájné hory Ararat.

7. den

Návrat zpět do Gruzie – cestou návštěva klášterů Hovhannavank a Saghmosavank, oba na hraně kaňonu řeky Kasagh, město Achalciche s dominantním opevněním Rabat; nádherný skalní klášterní komplex Vardzia.

8. den

Přejezd do Imeretie – cestou zastávka v lázeňském městečku Borjomi; Kutaisi – prohlídka historického centra, atraktivní trh, katedrála Bagrati z 11. stol.; zlaté mozaiky ve starobylém klášteře Gelati  a klášter Motsameta na skalním ostrohu nad řekou Rioni.

9. den

Přímořské letovisko Batumi – moderní „Dubaj Kavkazu“: odpočinek na plážích Černého moře nebo návštěva centra města.

10.–11. den

Odlet přes Istanbul (odpolední prohlídka historického centra, návštěva chrámu Hagia Sofia z 6. stol., nebo cisterny Yerebatan; nocleh); druhý den ráno dolet do Prahy.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka vč. všech poplatků Praha–Tbilisi / Batumi–Istanbul–Praha, transfery letiště–hotel–letiště v Istanbulu, kompletní doprava minibusem s místním řidičem, 10x hotel *** se snídaní, informační materiály, český průvodce.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Katalog 2018 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů