Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Velkolepý silvestrovský ohňostroj ve Funchalu
  • Subtropický ráj v Atlantiku
  • Nenáročná turistika podél zavlažovacích kanálů
  • Neopakovatelné výhledy na horské scenérie
  • Aktivní pobyt s ubytováním v hotelu ***

Madeira, sopečný ostrov v Atlantiku, se proslavil nejen pestrou přírodou, skvělým vínem a přátelskou atmosférou, ale v poslední době zejména ideálními podmínkami pro pěší turistiku podél zavodňovacích kanálů, tzv. levád. Ty se vinou po strmých úbočích, odvážnými mosty překonávají skalní soutěsky a v tunelech přivádějí vodu ze srážkově bohatého severu na slunný zemědělský jih. Souhrnná délka levád přesahuje 2000 km (z toho 40 km v tunelech) a délka upravovaných turistických cest podél nich neustále roste. Východiskem našeho pobytu bude Funchal, hlavní město ostrova. Odsud budeme mikrobusem vyrážet na jednodenní výlety, během kterých poznáme opravdu celý ostrov v jeho bohatosti a kráse.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

Letecky Praha – Funchal.

2. den

Ponta de São Lorenço - výlet na romantické útesy v nejvýchodnějším cípu ostrova; návštěva městečka Porto da Cruz.

3. den

Cesta do vnitrozemí ostrova, na náhorní plošinu Encumeada - divukrásnou scenerií podle levád k vodopádu Risco a jezeru Pětadvaceti pramenů. Prohlídka malebného městečka Porto Moniz v severozápadním cípu ostrova, bizarní skaliska v moři, možnost koupání v lávových bazénech, nebo návštěva mořského akvária.

4. den

Pico Ruivo (1861 m) - nenáročný přechod centrálními partiemi ostrova včetně nejvyšší hory ostrova; dechberoucí výhledy na dramatickou velehorskou krajinu; při zpáteční cestě zastávka ve vesnici Santana - skanzen Casas del Colmos.

5. den

Caldeirão Verde - vycházka podél levády hlubokým vavřínovým lesem, výhledy na malebné severní pobřeží ostrova; pro zdatnější možnost pokračování skrz několik tunelů do Caldeirão Inferno.

6. den

Vyhlídka Balcoes a nenáročná Levada Furado z Ribeiro Frio do Portely, dle počasí výlet na nejvyšší útes v Evropě Cabo Girão.

7. den

Funchal - slavný květinový a rybí trh v tržnici Mercado dos Lavradores, ochutnávka madeirského vína, městská botanická zahrada a známý „montský tobogan“ - sjezd strmými ulicemi města na dřevěných saních; přivítání Nového roku na funchalských plážích, spojené s pozorováním tradičního ohňostroje.

8. den

Letecky zpět do Prahy.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
2205190125. 12. 2018 – 1. 1. 2019 (8 dní) 34 800 Kč 34 452 Kč   sleva 348 Kč
sleva za včasnost do 25. září 2018
Rezervovat
  • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
    • jednolůžkový pokoj povinný - 3 900 Kč
Podmínky
V ceně zahrnuto:

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Funchal–Praha, doprava pronajatými mikrobusy, 7x hotel *** se snídaní, informační materiály.

Fakultativní služby:
plavba "Kolumbovou" plachetnicí (30 EUR), tzv. montský tobogan (cca 15 EUR) aj.
Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů