Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
 • Samarkand a Buchara – symboly hedvábné stezky
 • Poušť Karakum, jezero Ajdarkul, veletok Amudarja
 • Dávná i nedávná minulost Taškentu a Ašchabádu
 • Zaniklé pouštní oázy a životem překypující tržiště

Po mnohá staletí byli lidé Východu a Západu propojeni obchodní cestou vedoucí z Číny do Středomoří. Díky své poloze se Střední Asie, a zejména Uzbekistán, stala klíčovým dopravním uzlem na této tzv. hedvábné stezce, která se odtud větvila do několika směrů, do dalších zemí. I když jsou dny hedvábné stezky již ty tam, můžeme si ještě dnes její slávu připomenout nádhernými památkami Samarkandu, Buchary, Šachrizábzu či Chivy. Atmosféru zaniklých časů karavan nám navodí návštěva pouštních oáz nebo nezapomenutelný nocleh v jurtě s večeří u ohně. Na rušných orientálních tržištích budeme moci při nákupu tradičních textilií a keramiky obdivovat po předcích zděděné umění místních usměvavých obyvatel. Protipól k nespočetným historickým památkám obou zemí nám poskytne návštěva moderního hlavního města Turkmenistánu – Ašchabádu, jež dává okázale najevo své bohatství plynoucí z bohatých zásob nerostných surovin.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Taškent: brzy ráno přílet do „kamenného města“ – hl. m. Uzbekistánu; islámské školy Kulkedaš a Barak Chan ze 16. stol., mauzoleum islámského učence a básníka z 10. stol. Abu Bakr Kafal Al Šoši, Páteční mešita, náměstí Nezávislosti.

3. den

Taškent – Samarkand: ranní přejezd rychlovlakem do Samarkandu (jedno z nejvýznamnějších center na hedvábné stezce) – Redžistan neboli Písečné náměstí lemované ze tří stran medresami (symbol města a celé země), Gúr-e-Emír (hrobka vládce Timura Lenka).

4. den

Samarkand : pozůstatky Ulugbekovy observatoře z 15. stol., Šah-i-Zinda neboli Hrobky živoucích králů ze 14. a 15. stol., skvost islámské architektury mešita Bibi Chanum z 15. stol.; procházka starým městem a tržiště Sijob.

5. den

Samarkand – Šachrizábz: výlet do rodiště Timura neboli Tamerlána – pozůstatky paláce Ak-Saraj, Timurova letního sídla, Páteční mešita Kok-Gumbaz neboli Modrý dóm.

6. den

Samarkand – Jangikazgan: přejezd do městečka Nurata s posvátným pramenem a lázněmi s léčivou vodou, pozůstatky pevnosti Alexandra Velikého ze 4. stol. př.Kr. – zastávka u jezera Ajdarkul; nocleh v komfortních jurtách s večeří a posezením okolo ohně.

7. den

Jangikazgan – Buchara: dopoledne přejezd do Buchary – centrum středověké islámské vzdělanosti; jedna z nejstarších památek Střední Asie – Sámánovské mauzoleum z 10. stol.; „mauzoleum“ Čašma Ajub (Jobova posvátného pramene).

8. den

Buchara : pevnost Ark – bývalé sídlo bucharských emírů, náměstí Kalján se 47 m vysokým minaretem a stejnojmennou mešitou, nejstarší středoasijská dochovaná mešita Magoki Ataru (původně z 9. stol.), dvě naproti sobě stojící nádherné medresy Ulugbega a Abdul Aziz Chana, náměstí Ljabi Hauz – centrum starého města a místo setkávání a odpočinku; večeře s tradičním folklorním vystoupením.

9. den

Buchara – Chiva: prohlídka okolí města – rozsáhlé sídlo posledního bucharského emíra Sitoraj Mochi Chosa z 19. stol., komplex s hrobkou sufijského mistra a učitele Timura – šejka Bachadina Nakšabandiho ze 14. stol.; přejezd do Chivy – muzea pod širým nebem a nejzachovalejšího středověkého města Střední Asie.

10. den

Chiva : mauzoleum chivského hrdiny ze 16. stol. Pahlavana Mahmuda, Páteční mešita s 218 sloupy (6 z nich pochází z 10. stol.); volno na toulky starým městem.

11.–12. den

Chiva – Taškent – Praha: ranní přelet do Taškentu – taškentské metro; poslední nákupy na Čorsu bazaru – srdce starého města a království koření, sladkostí a ovoce; 12. den brzy ráno odlet do Prahy.

 

PRODLOUŽENÍ DO TURKMENISTÁNU:

11. den

Turkmenistán: překročení hranice, přejezd do městečka Kuňja Urgenč  (ve 12. stol. hl. m. říše chórezmských šáhů) – 62 m vysoký minaret Tutluka Timura, mauzoleum sultána Takeše; přesun do města Dasoguz.

12. den

Vnitrostátní přelet do hl. m. Ašchabádu: prohlídka města – park Nezávislosti s palácem Turkmenbašiho, Národní muzeum Turkmenistánu; návštěva Nisy – vykopávek hl. m. parthské říše ze 3. stol. př.Kr.

13. den

Ašchabád – Merv: ranní přelet do Mary a prohlídka oázy Merv  (jedna z nejvýznamnějších křižovatek na hedvábné stezce) – pět různých historických měst, odkud se rozjížděli obchodníci na všechny čtyři světové strany, pozůstatky karavanserají a pevností, 38 m vysoké mauzoleum sultána Sandžara.

14. den

Merv – Buchara: přejezd do města Turkmenabat – překročení hranice zpět do Uzbekistánu; večer individuální volno v Buchaře.

15. den

Buchara – Taškent: ranní přelet do Taškentu – poslední nákupy, večerní procházka městem.

16. den

Taškent – Praha: letecký návrat domů.

Termíny zájezdu

Podmínky

Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
2521280328. 9. – 9. 10. 2018 (12 dní) 52 800 Kč Rezervovat

pouze Uzbekistán

AKTUÁLNĚ PLNO

 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj nepovinný - 9 500 Kč
2521280428. 9. – 13. 10. 2018 (16 dní) 73 800 Kč Rezervovat

Uzbekistán + Turkmenistán

AKTUÁLNĚ PLNO

 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj nepovinný - 13 000 Kč
2521290227. 4. – 8. 5. 2019 (12 dní) 52 800 Kč 50 688 Kč   sleva 2 112 Kč
sleva za včasnost do 27. října 2018
Rezervovat

pouze Uzbekistán

 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj nepovinný - 9 500 Kč
2521290127. 4. – 12. 5. 2019 (16 dní) 74 800 Kč 71 808 Kč   sleva 2 992 Kč
sleva za včasnost do 27. října 2018
Rezervovat

Uzbekistán + Turkmenistán

 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj nepovinný - 13 000 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Taškent–Praha (vč. všech poplatků), 1x (+2x) místní přelet, doprava minibusem s místním řidičem, rychlovlak Taškent–Samarkand, 9x (+4x) hotel ***, 1x nocleh v komfortní jurtě pro 4–6 osob, 10x (+4x) polopenze, vstupné do památkových objektů dle programu, informační materiály, průvodce CK a místní průvodce. 

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

turkmenské vízum – 70 USD, uzbecké vízum – 70 USD

Upozornění:

Z důvodu delšího vyřizování turkmenského víza je potřeba se přihlásit na zájezd minimálně dva měsíce před odletem, jinak bude možnost využít pouze zkrácené varianty zájezdu.

Na zkrácenou variantu zájezdu je potřeba se přihlásit minimálně jeden měsíc předem z důvodu vyřizování uzbeckého víza.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů