Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Z východního pobřeží až na západní a zpět
 • Maximum přírodních krás i měst
 • Od Niagarských vodopádů ke Grand Canyonu a Yellowstonu

Velice krásná a cestovatelsky velmi náročná cesta délkou ujeté trasy, která činí přes 15 600 km. Cílem zájezdu je ukázat vám co nejvíce z krás Spojených států. Uvidíte víc, než si dovedete představit, a odnesete si z této cesty nezapomenutelné okamžiky.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

Letecky Praha – New York, setkání na letišti s průvodcem a transfer do historické Philadelphie.

(V případě plánovaného pozdního příletu začne zájezd programem v New Yorku.)

2. den

Philadelphia – prohlídka centra města, návštěva vyhlídky One Liberty Building s výhledem na panorama města z výšky 300 m. Odjezd do Washingtonu a prohlídka hlavního města USA zahrnující největší atrakce a pamětihodnosti – Capitol, White House, Lincolnův a Washingtonův památník, Arlingtonský hřbitov...

3. den

Washington D.C. – dopoledne volno k návštěvě muzeí a galerií, odpoledne odjezd na západ směr Nashville, nocleh na trase.

4. den

Lynchburg – návštěva destilerie slavné whisky Jack Daniels, pokračování cesty na západ, příjezd do Nashville v podvečer, pro zájemce fakultativně návštěva koncertu v slavné Grand Ole Opry.

5. den

Nashville – dopoledne individuální prohlídka centra a „Music Row“, fakultativně možnost prohlídky Dvorany slávy country music, odpoledne odjezd do Memphisu, ubytování a večerní návštěva slavné Beale Street, líhně hvězd rock´n´rollu a blues.

6. den

Dallas – celodenní přejezd do Dallasu. V odpoledních hodinách prohlídka centra města, ubytování.

7. den

El Paso – celodenní přejezd krajem dobytkářů a naftařů do města El Paso. Po příjezdu ve večerních hodinách ubytování.

8. den

Ciudad Juarez – dopoledne odpočinek po náročném přejezdu, možnost pěší návštěvy mexického města Juarez, odpoledne odjezd do města Tucson v Arizoně, návštěva "lesů" kaktusů saguaro, kterými je zdejší kraj typický.

9. den

Apache trail – putování na sever státem Arizona po naší originální trase – kaktusy, kaňony, jezera, město duchů…, zhlédneme soumrak v kraji rudých skal u městečka Sedona, nocleh ve Flagstaffu.

10. den

NP Grand Canyon – celodenní návštěva; možnost fakultativního letu nad kaňonem letadlem nebo helikoptérou, přejezd do městečka Page.

11. den

Monument Valley – velmi časně odjezd do slavného Monument Valley, prohlídka, fakultativně možnost projížďky údolím v jeepech s indiánskými průvodci. Návrat do Page, prohlídka přehrady Glen Dam a dle počasí koupání v Lake Powell. Fakultativně vám doporučujeme nezapomenutelný let nad jezerem ke skalnímu obloukuRainbow Bridge.

12. den

Návštěva NP Zion, poté pokračování do Las Vegas. Orientační prohlídka, večer individuální volno nebo fakultativně let helikoptérou nad zářícím Las Vegas.

13. den

Las Vegas – volný den, fakultativně celodenní výlet do národního parku Death Valley – nejnižšího a nejteplejšího místa na západní polokouli.

14.–15. den

Los Angeles – časně ráno odjezd do L.A. a následně prohlídka zahrnující největší atrakce města – Hollywood, Beverly Hills, downtown, Santa Monica Beach. Další den celodenní volno k relaxaci po první části zájezdu, možnost fakultativní návštěvy filmových studií Universal.

18. den

NP Sequoia a King's Canyon – časný odjezd do NP, prohlídka domova obřích sekvojí až do večerních hodin, nocleh v motelu na cestě do San Franciska.

17.–18. den

San Francisco – po příjezdu prohlídka hlavních atrakcí města včetně plavby lodí po zálivu pod Golden Gate.  Další den pokračování prohlídky s fakultativní možností nezapomenutelného letu helikoptérou nad San Franciskem a Golden Gate a individuální procházky. V podvečer odjezd na sever, nocleh v motelu na trase.

19. den

NP Redwood – návštěva tohoto parku na pobřeží Pacifiku, domova nejvyšších stromů na Zemi. Po prohlídce pokračování do NP Crater Lake v Oregonu, nocleh v motelu na trase.

20.–21. den

NP Crater Lake – prohlídka a pokračování v cestě na sever, další den návštěva NP Mt. Rainier a přejezd do Seattlu, individuální prohlídka centra města, ubytování ve večerních hodinách.

22.–23. den

NP Olympic – časný odjezd do parku na stejnojmenném poloostrově, celodenní okruh parkem, ráno odjezd do NP Yellowstone s přenocováním na trase.

24.–25. den

NP Yellowstone – celodenní přejezd státy Idaho a Montana do NP, prohlídka jeho části. Nocleh v Gardineru. Následující den dokončení prohlídky parku, nocleh v Cody.

26. den

Devil's Tower – cestou přes Bighorn National Forest a Gillette ke slavné skalní věži Devil´s Tower. Prohlídka do večerních hodin, nocleh v motelu na cestě do Rapid City.

27. den

Mt. Rushmore – pokračování k národnímu monumentu Mt. Rushmore, po prohlídce a zastávce v Rapid City přejezd farmářským krajem. Nocleh na trase.

28. den

Badlands – celodenní přejezd nekonečnými pláněmi států South Dakota a Iowa do Chicaga, nocleh v motelu na trase.

29. den

Chicago – po příjezdu orientační prohlídka centra města – downtown, Magnificent Mile, Navy Pier; fakultativně návštěva nejvyšší budovy Ameriky Willis Tower.

30. den

Cleveland – dopoledne volno v centru Chicaga, odpoledne odjezd do Niagara Falls, ubytování.

31. den

Niagarské vodopády – po příjezdu ubytování a prohlídka vodopádů, v jejímž závěru proběhne plavba lodí do centra hlavního vodopádu Horseshoe; individuální volno k vycházkám.

32. den

Finger Lakes – přejezd do New Yorku touto oblastí, po příjezdu podvečerní prohlídka části Manhattanu.

33. den

New York – celodenní prohlídka Manhattanu; plavba lodí podél Manhattanu po řekách Hudson a East River a kolem sochy Svobody; vyhlídka ze střechy Rockefellerova centra a procházka Central Parkem a jeho okolím; fakultativní možnost letu helikoptérou nad Manhattanem a sochou Svobody.

34.–35. den

New York – dopoledne volno na Manhattanu a poslední nákupy, odpoledne transfer na letiště a letecky zpět do Prahy, přílet do ČR 35. den.

Termíny zájezdu
Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • průvodce
 • letenka vč. všech poplatků Praha–New York–Praha
 • doprava klimatizovaným vanem nebo minivanem
 • 33x hotely a motely turistické kategorie
 • minimálně 20x snídaně
 • plavba po zálivu pod Golden Gate
 • plavba lodí pod Niagarské vodopády
 • plavba lodí kolem Manhattanu
 • návštěva Rockefellerova Centra s vyhlídkou
 • cestovní pojištění CK America Tours.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

vstupní formality cílové země a tranzitních zemí, další stravování, spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu, vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu, event. palivové příplatky k fakultativním akcím, poplatky za odbavení zavazadel (cca 3000 Kč dle termínu a letu).

Poznámka:

Sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě 2lůžka) – 10 700 Kč, sleva pro čtvrtou osobu na pokoji (dvě 2lůžka) – 5200 Kč.

Celkem ujedeme asi 15 670 km. Zájezd může být veden v opačném směru, prohlídka New Yorku může být zařazena na začátku nebo na konci zájezdu.

Jednolůžkový pokoj (nepovinný) u zájezdu:
Příplatek za jednolůžkový pokoj vám nebude účtován v případě, že se hlásíte dostatečně brzy před odjezdem zájezdu a nevadí vám doplnění. I přesto se může stát, že vám budeme muset z důvodu velké naplněnosti jednolůžkový pokoj účtovat, a to i třeba půl roku před odjezdem (rozhodující je vždy informace od pořadatele při rezervaci zájezdu). Pokud máte zájem o doplnění, uveďte to již při rezervaci zájezdu.

Víza:

Ke vstupu do USA je nutný biometrický pas a registrace ESTA, o kterou si požádejte výhradně přes stránky Ministerstva vnitřní bezpečnosti USA: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/, nebo platný pas s vízem USA.

Od 21. 1. 2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1. 3. 2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nemůže k cestě do USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat osobně o vízum. Více na stránkách MZV.

Pořadatel:
America Tours, v. o. s.
Fotogalerie
Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů