Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • NP Grand Canyon a Death Valley
 • Světoznámé westernové Monument Valley
 • Domov obřích sekvojí – NP Sequoia
 • Města Los Angeles, San Francisco i Las Vegas

Během dvou týdnů se na tomto zájezdu seznámíme se všemi místy, která prostě nelze vynechat během návštěvy západního pobřeží USA. Tato oblast skýtá tolik turistických lákadel, že není snadné se v nich orientovat. Zájezd vás bezpečně provede těmi nejzajímavějšími a nejkrásnějšími partiemi Kalifornie, Arizony, jižního Utahu a Nevady, a zanechá ve vás nesmazatelné zážitky a vzpomínky.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

Letecky Praha – Los Angeles, setkání na letišti s průvodcem, transfer do hotelu, welcome drink a orientační meeting.

2. den

Los Angeles – dopoledne návštěva filmových studií Universal – jedné z největších atrakcí Hollywoodu; odpoledne prohlídka města a okolí – Hollywood, Beverly Hills, Rodeo Drive, Sunset a Hollywood Boulevard, Santa Monica Beach...

3. den

San Diego, Yuma – časný odjezd do San Diega, orientační prohlídka centra města a ostrova Coronado – hotel Del Coronado, který sloužil jako exteriéry při natáčení slavného filmu „Někdo to rád horké“; návštěva letadlové lodi USS Midway – muzeum námořního letectva; návštěva skvělého zábavního parku Sea World do odpoledních hodin. Přejezd podél hraničních hor s Mexikem do města Yuma ležícího na řece Colorado.

4. den

Ajo, Tucson – putování krajem obřích kaktusů saguaro do města Tucson; cestou návštěva malebného městečka Ajo s mexickou architekturou a průjezd rezervací indiánů kmene Tohono O´odham; po příjezdu do Tucsonu návštěva „pohřebiště“ letadel a muzea letecké techniky Pima Air Museum.

5. den

Apache Trail, Sedona – cesta povede krajem jako vystřiženým z westernových příběhů, uvidíme divoké kaňony porostlé kaktusy, jezera v horách, „město duchů"; návštěva městečka Sedona v kraji rudých skal; ubytování ve Flagstaffu.

6. den

NP Grand Canyon – celodenní návštěva; nezapomenutelný fakultativní let letadlem nebo helikoptérou nad Grand Canyonem a návštěva kina IMAX s filmem o historii Grand Canyonu; odpoledne průjezd podél terasy Grand Canyonu se zastávkami na vyhlídkách; ubytování ve večerních hodinách v pouštním městečku Page uprostřed rezervace indiánů Navaho.

7. den

Lake Powell, Monument Valley – časně ráno fakultativně letecký výlet nad pouštní jezero Lake Powell k největšímu skalnímu oblouku světa Rainbow Bridge; odjezd do Monument Valley známého jako kulisa mnoha westernů – fakultativně prohlídka v jeepech s indiánským průvodcem; průjezd jednou z nejúžasnějších scenérií, jakou kdy příroda stvořila – nejprve obří skalní „klobouk“ Mexican Hat, poté neuvěřitelné meandry řeky San Juan ve státním parku Goosenecks, zhlédneme Valley of Gods – panorama skalních „tyčí“ a „prstů“, a projedeme napříč kaňonem řeky Colorado v místě, kde končí jezero Lake Powell v zemi rozervané rudými kaňony.

8. den

NP Capitol Reef, NP Bryce Canyon – přírodou jižního Utahu přes NP Capitol Reef a oblastí Grand Staircase of Escalante do NP Bryce Canyon; prohlídka parku do večerních hodin, závěrem návštěva Inspiration Point – jedinečného místa za pozdního světla.

9. den

NP Zion – jeden z nejkrásnějších národních parků USA; prohlídka do odpoledních hodin, poté přejezd do Las Vegas; večer v centru města poznáme, proč je Las Vegas nazýváno hlavním městem nikdy nekončící zábavy.

10. den

Las Vegas – celodenní volno; možnost na vlastní pěst poznávat atrakce města či relaxovat u hotelového bazénu; fakultativní výlet k nejvyšší přehradní hrázi světa Hoover Dam na řece Colorado (vč. elektrárny a visitor komplexu – cca 5 h); po návratu fakultativní let helikoptérou nad rozzářeným nočním Las Vegas nebo vodní show Le Réve v hotelu Wynn – dle našeho soudu nejlepší show v Las Vegas.

11. den

NP Death Valley – časně odjezd do národního parku Death Valley. Průjezd nejnižším a nejteplejším místem západní polokoule vás přesvědčí, že tato pouštní oblast není mrtvou pustinou, ale má svoje kouzlo a zajímavou historii. V podvečer ubytování v hotelu v podhůří Sierry Nevady v Kalifornii.

12. den

NP Yosemite – celodenní návštěva; úchvatné vodopády, mnohasetmetrové žulové velikány, výskyt obřích sekvojí a jedinečná vysokohorská příroda; s trochou štěstí potkáme typického obyvatele hor Sierry Nevady – černého medvěda baribala.

13. den

San Francisco – po příjezdu do města absolvujeme orientační okruh městem zahrnující největší atrakce a jedinečné vyhlídky na město – Twin Peaks, Coit Tower, China Town, Lombard Street, Alamo Square; pro zájemce pěšky přes slavný Golden Gate, projížďka lodí po zálivu pod slavný Golden Gate a kolem ostrova Alcatraz; okusíte nejnovější atrakci města The Flyer simulovaný let městem v kině IMAX (4D); volno k prohlídce Fisherman´s Wharf – nejživějšího turistického místa San Francisca.

14. den

San Francisco – volný den, nezapomeňte se projet slavnou pozemní lanovkou a projít si hlavní ulici neméně slavné čínské čtvrti; fakultativně let helikoptérou nad San Franciscem, Golden Gate a Alcatrazem; odpoledne odjezd do místa ubytování na cestě do Los Angeles.

(V případě odletu zpět ze San Francisca bude poslední nocleh na stejném místě jako předchozí noc.)

15.–16. den

Los Angeles – poslední nákupy; letecky zpět do Prahy.

Fakultativně odlet k pobytu na Havajské ostrovy.

Termíny zájezdu
Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • průvodce
 • letenka vč. všech poplatků Praha–Los Angeles (/San Francisco)–Praha
 • klimatizovaný bus či van
 • 14x hotely *** a motely se snídaní
 • vstup do film. studií Universal v Hollywoodu vč. transferu
 • vstup na letadlovou loď USS Midway
 • vstup do zábavního parku Sea World v San Diegu
 • plavba po zálivu pod Golden Gate
 • vstup do PIMA Air museum
 • představení IMAX "The Flyer" v San Franciscu
 • cestovní pojištění CK America Tours.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

vstupní formality cílové země a tranzitních zemí, další stravování, spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu; vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu, event. palivové příplatky k fakultativním akcím, poplatky za odbavení zavazadel (cca 3000 Kč dle termínu a letu).

Poznámka:

Sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě 2lůžka) – 4100 Kč, sleva pro čtvrtou osobu na pokoji (dvě 2lůžka) – 2700 Kč, sleva pro dítě do 12 let (pokoj sdílí s rodiči) –12 800 Kč.

Možnost prodloužení o čtyřdenní pobyt na Havajských ostrovech – individuální kalkulace.

Celkem ujedeme asi 5380 km. Zájezd může být uskutečněn v opačném směru. Může začínat i končit v Los Angeles, Las Vegas nebo San Franciscu.

Jednolůžkový pokoj (nepovinný) u zájezdu:
Příplatek za jednolůžkový pokoj vám nebude účtován v případě, že se hlásíte dostatečně brzy před odjezdem zájezdu a nevadí vám doplnění. I přesto se může stát, že vám budeme muset z důvodu velké naplněnosti jednolůžkový pokoj účtovat, a to i třeba půl roku před odjezdem (rozhodující je vždy informace od pořadatele při rezervaci zájezdu). Pokud máte zájem o doplnění, uveďte to již při rezervaci zájezdu.

Víza:

Ke vstupu do USA je nutný biometrický pas aregistrace ESTA, o kterou si požádejte výhradně přes stránky Ministerstva vnitřní bezpečnosti USA: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/nebo platný pas s vízem USA.

Od 21. 1. 2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1. 3. 2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nemůže k cestě do USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat osobně o vízum. Více na stránkách MZV.

Pořadatel:
America Tours, v. o. s.
Fotogalerie
Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů