Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Výlet lodí pod Niagarské vodopády
 • New York – nejznámější metropole východu USA
 • Philadelphie – návštěva vyhlídky One Liberty Building
 • Jezernatá oblast Finger Lakes

Zájezd obsahující vše, co nesmíte minout během vaší návštěvy východního pobřeží USA. Zájezd, který vás seznámí s největšími metropolemi a přírodou oblasti. Zájezd, který kombinuje poznávání se zábavou. Přejeme vám skvělé zážitky a báječnou dovolenou!

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

Letecky Praha – New York. Po uvítání na letišti následuje transfer na Manhattan a ubytování. Dle časových možností do večera stihneme vycházku po 5. Avenue a Broadway, a návštěvu vyhlídky ze střechy mrakodrapu Rockefellerova centra na večerní rozzářený Manhattan.

2. den

New York City – projedeme se lodí kolem Manhattanu po řekách Hudson a East River, během které se seznámíme s místním místopisem a naskytne se vám bezpočet jedinečných scenérií města a sochy Svobody. Nevynecháme také novou „nejvyšší“ atrakci – vyhlídku ze 104. patra nové věže One World Observatory! Fakultativně let helikoptérou nad Manhattanem. Prohlídka bude poté pokračovat návštěvou finančního distriktu se slavnou Wall Street a budovou Newyorské burzy, návštěvou čínské čtvrti, přechodem Brooklynského mostu (dle počasí) s bezpočtem působivých pohledů na panoráma manhattanských mrakodrapů. Odpoledne se metrem přesuneme do oblasti Central Parku a Upper Manhattanu. Prohlídku zakončíme návštěvou nočního rozzářeného srdce Manhattanu – Times Square(jízdné hromadnou dopravou není v ceně).

3. den

NYPhiladelphia – dopolední volno na Manhattanu; odpoledne přejezd do historické Philadelphie, kde absolvujeme orientační prohlídku centra, včetně návštěvy vyhlídky One Liberty Building s jedinečným panoramatickým výhledem na město z výšky bezmála 300 metrů.

4. den

Odjezd do Washingtonu D.C., hlavního města USA a prohlídka města. Uvidíte výběr těch největších atrakcí – prohlédneme si Capitol, White House, Lincolnův a Jeffersonův památník, slavný hřbitov na Arlingtonském kopci, řeku Potomac a mnohem více… Odpoledne volno v centru k samostatné prohlídce muzeí a galerií až do večerních hodin.

5. den

Pittsburgh – dopoledne ještě volno v centru Washingtonu (doporučujeme návštěvu jedinečného Air and Space Museum), poté přejezd státem Pennsylvania na sever, do města Pittsburgh. Individuální prohlídka centra města a místa, kde soutok řek Monongahela a Allegheny dává vzniknout řece Ohio.

6. den

Niagarské vodopády – cestou spatříme rozlehlé jezero Erie s vinařskou oblastí; dle počasí je možná zastávka na vykoupání, průjezd městem Buffalo. Po příjezdu do Niagara Falls vás pozveme k plavbě lodí pod Niagarské vodopády – přímo do centra slavného vodopádu „Horseshoe“. Závěrem programu vás pozveme na večeři s jedinečným výhledem na panoráma vodopádů z věže Skylon Tower. Po ubytování v podvečer můžete třeba vyrazit na vycházku podél řeky… (díky bezvízovému styku je naše ubytování zpravidla na kanadské straně vodopádů).

7. den

Finger Lakes – dopoledne individuální volno u Niagarských vodopádů (fakultativně nezapomenutelný let helikoptérou nad vodopády), odpoledne odjezd farmářskou oblastí u jezeraOntario do oblasti Finger Lakes, protkané sítí jezer. V podvečer naše zájezdy obvykle navštíví některou ze zdejších vinic k ochutnávce vína. Ubytování v hotelu na cestě do New Yorku.

8.–9. den

Poslední etapa naší cesty zpět do New Yorku – cestou zastavíme v ohromném outletovém nákupním centru a odtud již na letiště a odlet do ČR, přílet další den.

Fakultativně odlet k pobytu v některé z nabízených plážových destinací.

Termíny zájezdu
Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • průvodce
 • letenka vč. všech poplatků Praha–New York–Praha
 • 7x hotely *** a motely
 • 5x snídaně a 1x večeře
 • doprava klimatizovaným busem nebo minibusem
 • plavba lodí pod Niagarské vodopády a plavba lodí v NY
 • vstupné na vyhlídku Rockefeller Center
 • vstupné na vyhlídku One World Observatory
 • vstupné na vyhlídku One Liberty v Philadelphii
 • cestovní pojištění CK America Tours.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

vstupní formality cílové země a tranzitních zemí, další stravování, spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu, vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu, event. palivové příplatky k fakultativním akcím, poplatky za odbavení zavazadel (letecká doprava).

Poznámka:

Sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě 2lůžka) – 2800 Kč, sleva pro čtvrtou osobu na pokoji (dvě 2lůžka) – 1800 Kč, sleva pro dítě do 12 let (pokoj sdílí s rodiči) – 11 900 Kč.

Možnost prodloužení o pobyt na Miami Beach – jedná se o cenu za čtyři noci, hotel *** a letenku; transfer není v ceně – kalkulace na vyžádání.

Celkem ujedeme asi 2500 km. Zájezd může začínat/končit v New Yorku, Philadelphii nebo Washingtonu. Prohlídka New Yorku může být zařazena na začátek programu. Z provozních důvodů může být trasa zájezdu operována opačným směrem.

Jednolůžkový pokoj (nepovinný) u zájezdu:
Příplatek za jednolůžkový pokoj vám nebude účtován v případě, že se hlásíte dostatečně brzy před odjezdem zájezdu a nevadí vám doplnění. I přesto se může stát, že vám budeme muset z důvodu velké naplněnosti jednolůžkový pokoj účtovat, a to i třeba půl roku před odjezdem (rozhodující je vždy informace od pořadatele při rezervaci zájezdu). Pokud máte zájem o doplnění, uveďte to již při rezervaci zájezdu.

Víza:

Ke vstupu do USA je nutný biometrický pas a registrace ESTA, o kterou si požádejte výhradně přes stránky Ministerstva vnitřní bezpečnosti USA: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/, nebo platný pas s vízem USA.

Od 21. 1. 2016 platí změněné podmínky pro cestování do USA v rámci bezvízového styku. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1. 3. 2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nemůže k cestě do USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat osobně o vízum. Více na stránkách MZV.

Pořadatel:
America Tours, v. o. s.
Fotogalerie
Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů