Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
  • NP Yellowstone, NP Grand Canyon, NP Arches a mnoho dalších
  • Slavná města Los Angeles a San Francisco
  • Jedinečná příležitost podívat se do Las Vegas a zkusit ruletu!

Zájezd, který nabízí milovníkům přírody průřez tím nejlepším, co může americký západ nabídnout. Od pouští po ledovce, od mořských pláží po horské štíty. Nechte se zlákat k poznání jedinečné rozmanitosti přírodních zajímavostí západu USA.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

Letecky Praha - Los Angeles, setkání na letišti s průvodcem a transfer do hotelu.

2. den

Los Angeles - celodenní prohlídka zahrnující největší atrakce této metropole - Hollywood, Beverly Hills, Griffith Observatory, Rodeo Drive; odpoledne fakultativně návštěva filmových studií Universal.

3. den

NP Sequoia Kings Canyon - velmi časně odjezd na sever, prohlídka parku do večerních hodin, ubytování ve Fresnu.

4. - 5. den

San Francisco - po příjezdu prohlídka hlavních atrakcí města včetně plavby lodí po zálivu pod Golden Gate. Další den pokračování prohlídky s dostatkem času k samostatným vycházkám; fakultativně nezapomenutelný let helikoptérou nad San Franciscem a Golden Gate a v podvečer odjezd na sever.

6. den

NP Redwood – při průjezdu slavné „Avenue of the Giants“ si na klikaté silnici mezi obřími sekvojemi budete připadat jako trpaslíci! Návštěva národního parku na pobřeží Pacifiku, domova nejvyšších stromů na Zemi; po prohlídce pokračování do NP Crater Lake v Oregonu.

7. den

NP Crater Lake - prohlídka parku průjezdem kolem jezerem zatopeného kráteru s mnoha vyhlídkami a pokračování cesty na sever.

8. den

Seattle – návštěva NP Mt. Rainier se zastávkami na vyhlídkách na krásný vulkán a v odpoledních hodinách příjezd do Seattlu, indiv. prohlídka centra města.

9. den

NP Olympic - časně odjezd do národního parku na stejnojmenném poloostrově; celodenní okruh parkem, odpoledne odjezd lodním trajektem na pevninu.

10. den

NP North Cascades - dopoledne návštěva ve výrobním závodě Boeing v Everettu, kromě muzea letectví navštívíme výrobní linku, kde se montují Boeingy řady 747, 777 a 787; poté průjezd NP North Cascades, nocleh ve Spokane.

11. den

Coeur D´Alene NF - přejezd do národního parku Yellowstone, v podvečer ubytování u hranice parku.

12. den

NP Yellowstone - celodenní prohlídka - okruh parkem nejatraktivnějšími místy, pozorování bizonů, jelenů a další zvěře.

13. den

NP Grand Teton - průjezd přírodou tohoto parku kolem jezera Jenny, poté odjezd do Denveru.

14. den

Denver - po příjezdu ubytování, prohlídka centra města a indiv. volno k odpočinku po první polovině zájezdu.

15. den

NP Rocky Mountain - průjezd parkem, pozorování zvířat a pěší výlet; odpoledne odjezd pohořím na západ, nocleh v Grand Junction.

16. den

NP Arches - celodenní návštěva parku, traily k jedinečným skalním obloukům. Zejména doporučujeme návštěvu světoznámého divu přírody Delicate Arch; večer příjezd do Green River.

17. den

NP Capitol Reef, Bryce Canyon - putování na jih přírodou státu Utah; průjezd zemí divokých kaňonů přes NP Capitol Reef a Canyon Escalante; odpolední prohlídka NP Bryce Canyon, známého tisíci pískovcových věžiček.

18. den

NP Zion, Lake Powell - návštěva NP Zion; průjezd parkem, traily, poté odjezd přes Kanab k jezeru Lake Powell; dle počasí možnost koupání v tomto pouštním jezeru vzniklém přehrazením kaňonu řeky Colorado; nocleh v Page.

19. den

NP Grand Canyon - průjezd po jižní terase kaňonu s vyhlídkami a s časem k individuálním krátkým trailům; doporučujeme fakultativní let nad Grand Canyonem letadlem nebo helikoptérou - nezapomenutelný zážitek; odpoledne pokračování cesty do Las Vegas, orientační okruh nočním městem.

20. den

Las Vegas - celodenní volno, možnost využít volna k odpočinku, nebo nabízíme celodenní fakultativní výlet do státního parku Valley of Fire, k přehradnímu jezeru Lake Mead; večer fakultativní možnost letu helikoptérou nad zářícím Las Vegas.

21. den

NP Death Valley - časně odjezd do slavného Death Valley, nejnižšího a nejteplejšího bodu západní hemisféry; prohlídka, poté pokračování cesty do Los Angeles.

22. - 23. den

Letecky zpět do Prahy.

Termíny zájezdu
Podmínky
V ceně zahrnuto:
  • průvodce
  • letenka vč. všech poplatků Praha–Los Angeles–Praha
  • doprava klimatizovaným minibusem
  • 21x hotely a motely turistické kategorie
  • minimálně 14x snídaně
  • plavba lodí po zálivu pod Golden Gate
  • vstup do továrny Boeing, cestovní pojištění CK America Tours.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

vstupní formality cílové země a tranzitních zemí, další stravování, spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu, vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu, event. palivové příplatky k fakultativním akcím, poplatky za odbavení zavazadel (letecká doprava).

Poznámka:

Sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě 2lůžka) – 4300 Kč, sleva pro čtvrtou osobu na pokoji (dvě 2lůžka) – 3400 Kč.

Celkem ujedeme asi 9010 km. Zájezd může být uskutečněn v opačném směru.

Jednolůžkový pokoj (nepovinný) u zájezdu:
Příplatek za jednolůžkový pokoj vám nebude účtován v případě, že se hlásíte dostatečně brzy před odjezdem zájezdu a nevadí vám doplnění. I přesto se může stát, že vám budeme muset z důvodu velké naplněnosti jednolůžkový pokoj účtovat, a to i třeba půl roku před odjezdem (rozhodující je vždy informace od pořadatele při rezervaci zájezdu). Pokud máte zájem o doplnění, uveďte to již při rezervaci zájezdu.

Víza:

Ke vstupu do USA je nutný biometrický pas a registrace ESTA o kterou si požádejte výhradně přes stránky Ministerstva vnitřní bezpečnosti USA: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/nebo platný pas s vízem USA.

Od 21. 1. 2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1. 3. 2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nemůže k cestě do USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat osobně o vízum. Více na stránkách MZV.

Pořadatel:
America Tours, v. o. s.
Fotogalerie
Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů