Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Vyhlášená města obou zemí
  • Jedinečné Niagárské vodopády
  • Návštěva oblasti Tisíce jezer

Tento zájezd Vás seznámí s městy a přírodou oblasti východu USA a Kanady. Nabitý program Vás nenechá vydechnout, vrátíte se zpět obohaceni o množství poznatků a spoustu báječných zážitků. Připravte se na skvělou dovolenou!

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

Letecky Praha - New York, poté transfer do Philadephie.

2. den

Philadephia, Washington DC - prohlídka centra historické Philadelphie včetně vyhlídky One Liberty Building s krásným výhledem na panorama města z výšky 300 m; pokračování cesty do Washingtonu, prohlídka města - Capitol, White House, Lincolnův a Washingtonův památník, Arlingtonský hřbitov...

3. den

Washington DC - pokračování prohlídky Washingtonu formou volna k návštěvě některých z bezpočtu muzeí a galerií lemujících slavný „Mall“; odpoledne odjezd do Pittsburghu - prohlídka města a návšěva vyhlídky na downtown.

4. den

Cleveland, Lake Erie - ráno pokračování do města Cleveland ve státě Ohio; prohlídka centra města a mariny u jezera Erie; odpoledne cesta podél jezera přes Toledo do Detroitu, kde nás čeká prohlídka Fordova muzea.

5. den

Detroit, Lake Huron - dostatek času k samostatné prohlídce „downtownu“ města Detroit; v odpoledních hodinách kolem jižního cípu Huronského jezera na území Kanady; v podvečer příjezd do Niagara Falls - návštěva večerních vodopádů.

6. den

Niagarské vodopády - plavba lodí až pod hlavní vodopád, slavnou „Podkovu“ (v ceně květen-září); fakultativně nezapomenutelný let helikoptérou nad vodopády; městečko Niagara on the Lake a jedinečná a vzrušující atrakce - plavba tryskovým člunem do peřejí Whirlpool (v ceně květen-září); večer Toronto.

7. den

Toronto - prohlídku zahájíme výjezdem na donedávna nejvyšší stavbu světa - CN Tower; fakultativně let helikoptérou nad městem a jezerem Ontario; prohlídka centra Toronta motorovou tramvají stylem hop on - hop off; nocleh na cestě do hlavního města Kanady - Ottawy.

8. den

Thousand Islands, Ottawa - plavba územím „Tisíce ostrovů“ mezi stovkami ostrůvků s honosnými rezidencemi v čele se slavným Bold´s Castle; odpoledne historické město Ottawa: návštěva centra s budovou parlamentu a dostatek času k samostatné prohlídce.

9. den

Montreal - časně odjezd do Montrealu, návštěva slavné baziliky Notre Dame a shlédnutí města z vrcholu hory Mt. Royal; odpoledne samostatná prohlídka centra města až do večerních hodin.

10. den

Quebec City - perla ve šňůře měst „navlečených“ na řece St. Lawrence - Quebec City se svojí dominantou - Chateau Frontenac; po příjezdu do města a ubytování prohlídka historického centra města až do večerních hodin.

11. den

Montmorency, Beaupre - dopoledne návštěva jedinečných vodopádů Montmorency a pozoruhodné baziliky St. Anne de Beaupré; soutěska řeky St. Anne s četnými vodopády a visutými mosty nad divokou říčkou; večer Boston.

12. den

Boston - po přejezdu jedinečnou přírodou států Vermont a New Hampshire absolvujeme krátkou orientační prohlídku centra, poté individuální program.

13. den

New York City - časně odjezd do cíle zájezdu s krátkou zastávkou v historické Providence; po příjezdu do New Yorku plavba lodí kolem slavného Manhattanu, během které se seznámíme s místopisem Manhattanu a přilehlých čtvrtí; výhled na Sochu Svobody; fakultativní možnost letu helikoptérou nad Manhattanem; orientační okruh po Manhattanu zakončený vyhlídkou ze střechy mrakodrapu Rockefellerova centra.

14. den

Manhattan - celodenní volno; možno vyrazit samostatně za poznáním nebo fakultativně s průvodcem absolvovat okruh zahrnující největší atrakce Manhattanu - Sochu Svobody, budovu Burzy, Wall Street, Freedom Park, China Town, Brooklyn Bridge.

15. - 16. den

Dopoledne individuální volno, poslední nákupy a poté odjezd na letiště a odlet. Fakultativně odlet k pobytu v některých z nabízených plážových destinací; návrat do ČR v dopoledních hodinách.

Termíny zájezdu
Podmínky
V ceně zahrnuto:

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–New York–Praha, klimatizovaný autokar či minibus, 14x hotely *** a motely se snídaní, vstup do Fordova muzea v Detroitu, plavba na lodi pod Niagarské vodopády (v ceně květen–září), plavba tryskovým člunem do peří Niagáry, vstupné na CN Tower v Torontu, prohlídka Toronta double-deckerem, plavba oblastí 1000 ostrovů, vstup do soutěsky řeky St. Anne, plavba lodí kolem Manhattanu, vstup na One Wolrld Observatory a Rockefeller Center, vstupné na vyhlídku One Liberty v Philadelphii, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků CK America Tours.

Poznámka:

V ceně nezahrnuto – spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu; event. palivové příplatky k fakultativním akcím.

Sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě 2lůžka) – 3900 Kč, sleva pro čtvrtou osobu na pokoji (dvě 2lůžka) – 2300 Kč, sleva pro dítě do 12 let (pokoj s rodiči) – 14 800 Kč.

U prodloužení o pobyt na Miami Beach se jedná o cenu za 4 noci, hotel *** a letenku, transfer není v ceně – 14 950 Kč (v období 20. 4. – 9. 6. a 1. 9. – 10. 12.) / 16 990 Kč (10. 6. – 31. 8.).

Celkem ujedeme asi 4260 km.

Upozornění:

Zájezd může být uskutečněn v opačném směru, prohlídka New Yorku může být zařazena na začátku nebo na konci zájezdu.

Víza:

Ke vstupu do Kanady je nutný platný pas a registrace eTA, nebo platný pas s vízem.

Ke vstupu do USA je nutný biometrický pas a registrace ESTA – viz https://esta.cbp.dhs.gov/esta/, nebo platný pas s vízem USA.

POZOR! Od 21. 1. 2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1. 3. 2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nemůže k cestě do USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat osobně o vízum. Více na stránkách MZV.

Pořadatel:
America Tours, v. o. s.
Fotogalerie
Katalog 2017 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů