Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Vyhlášená města obou zemí
 • Jedinečné Niagarské vodopády
 • Návštěva oblasti Tisíce jezer

Tento zájezd Vás seznámí s městy a přírodou oblasti východu USA a Kanady. Nabitý program Vás nenechá vydechnout, vrátíte se zpět obohaceni o množství poznatků a spoustu báječných zážitků. Připravte se na skvělou dovolenou!

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

Letecky Praha – New York, poté transfer do Philadephie.

2. den

Philadephia, Washington DC – prohlídka centra historické Philadelphie včetně vyhlídky One Liberty Building s krásným výhledem na panorama města z výšky 300 m; pokračování cesty do Washingtonu, prohlídka města – Capitol, White House, Lincolnův a Washingtonův památník, Arlingtonský hřbitov...

3. den

Washington DC – pokračování prohlídky Washingtonu formou volna k návštěvě některých z bezpočtu muzeí a galerií lemujících slavný „Mall“; odpoledne odjezd do Pittsburghu – prohlídka města a návštěva vyhlídky na downtown a individuální volno.

4. den

Cleveland, Lake Erie – ráno pokračování do města Cleveland ve státě Ohio; prohlídka centra města a mariny u jezera Erie; odpoledne cesta podél jezera přes Toledo do Detroitu, kde nás čeká prohlídka Fordova muzea.

5. den

Detroit, Lake Huron – dostatek času k samostatné prohlídce „downtownu“ města Detroit; v odpoledních hodinách kolem jižního cípu Huronského jezera městem Sarnia na území Kanady; v podvečer příjezd do Niagara Falls – návštěva večerních vodopádů.

6. den

Niagarské vodopády – plavba lodí až pod hlavní vodopád, slavnou „Podkovu“ (v ceně květen–září); fakultativně nezapomenutelný let helikoptérou nad vodopády; odpoledne navštívíte městečko Niagara on the Lake, kde vám nabídneme fakultativně vzrušující atrakci – plavbu tryskovým člunem do peřejí Whirlpool na řece Niagara. Večer vás již očekává Toronto.

7. den

Toronto – prohlídku zahájíme výjezdem na donedávna nejvyšší stavbu světa – CN Tower s jedinečným výhledem na město; fakultativně let helikoptérou nad městem a jezerem Ontario; prohlídka centra Toronta motorovou tramvají stylem hop on–hop off (v ceně květen–září); nocleh na cestě do hlavního města Kanady – Ottawy.

8. den

Thousand Islands, Ottawa – plavba  lodí územím „Tisíce ostrovů“ mezi stovkami ostrůvků s honosnými rezidencemi v čele se slavným Boldt´s Castle; odpoledne historické město Ottawa – návštěva centra s budovou parlamentu, kde bude dostatek času k samostatné prohlídce.

9. den

Montreal – časný odjezd do Montrealu, návštěva slavné baziliky Notre Dame a zhlédnutí města z vrcholu hory Mt. Royal; odpoledne samostatná prohlídka centra města až do večerních hodin.

10. den

Quebec City – perla ve šňůře měst „navlečených“ na řece St. Lawrence s dominantou Chateau Frontenac; po příjezdu do města a ubytování prohlídka historického centra města až do večerních hodin.

11. den

Montmorency, Beaupre – dopoledne návštěva jedinečných vodopádů Montmorency a pozoruhodné baziliky St. Anne de Beaupré; soutěska řeky St. Anne s četnými vodopády a visutými mosty nad divokou říčkou; večer ubytování na trase do Bostonu.

12. den

Boston – po přejezdu jedinečnou přírodou států Vermont a New Hampshire absolvujeme krátkou orientační prohlídku centra, poté individuální program.

13. den

New York City – časný odjezd do cíle zájezdu; po příjezdu do New Yorku plavba lodí kolem slavného Manhattanu, během které se seznámíme s místopisem Manhattanu a přilehlých čtvrtí; výhled na Sochu Svobody; fakultativní možnost letu helikoptérou nad Manhattanem; orientační okruh po Manhattanu zakončený vyhlídkou ze střechy mrakodrapu Rockefellerova centra.

14. den

Manhattan – celodenní volno; možno vyrazit samostatně za poznáním, nebo s průvodcem absolvovat okruh zahrnující největší atrakce Manhattanu – Sochu Svobody, budovu Burzy, Wall Street, Freedom Park, China Town, Brooklyn Bridge... (vstupy a jízdné nejsou v ceně).

15.–16. den

Dopoledne individuální volno, poslední nákupy a poté odjezd na letiště a odlet zpět do Prahy;, přílet do ČR 16. den.

Případně fakultativně odlet k pobytu v některé z nabízených plážových destinací.

Termíny zájezdu
Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • průvodce
 • letenka vč. všech poplatků Praha–New York–Praha
 • doprava klimatizovaným busem či vanem
 • 14x hotely *** a motely
 • min. 10x snídaně
 • vstup do Fordova muzea v Detroitu
 • plavba na lodi pod Niagarské vodopády
 • vstupné na CN Tower v Torontu
 • prohlídka Toronta motorovou tramvají
 • plavba oblastí Thousand Islands
 • vstup do soutěsky řeky St. Anne
 • plavba lodí kolem Manhattanu
 • vstup na vyhlídku Rockefeller Center v N.Y.
 • vstupné na vyhlídku One Liberty v Philadelphii
 • cestovní pojištění CK America Tours.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

vstupní formality cílové země a tranzitních zemí, další stravování, spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu, vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu, event. palivové příplatky k fakultativním akcím, poplatky za odbavení zavazadel (cca 3000 Kč dle termínu a letu).

Poznámka:

Sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě 2lůžka) – 3900 Kč, sleva pro čtvrtou osobu na pokoji (dvě 2lůžka) – 2300 Kč, sleva pro dítě do 12 let (pokoj s rodiči) – 14 800 Kč.

U prodloužení o pobyt na Miami Beach – individuální kalkulace!

Celkem ujedeme asi 4260 km. Zájezd může být veden v opačném směru, prohlídka New Yorku může být zařazena na začátku nebo na konci zájezdu.

Jednolůžkový pokoj (nepovinný) u zájezdu:
Příplatek za jednolůžkový pokoj vám nebude účtován v případě, že se hlásíte dostatečně brzy před odjezdem zájezdu a nevadí vám doplnění. I přesto se může stát, že vám budeme muset z důvodu velké naplněnosti jednolůžkový pokoj účtovat, a to i třeba půl roku před odjezdem (rozhodující je vždy informace od pořadatele při rezervaci zájezdu). Pokud máte zájem o doplnění, uveďte to již při rezervaci zájezdu.

Víza:

Ke vstupu do Kanady je nutný platný pas a registrace eTA,o kterou si požádejte zde: https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/visit-canada/eta.html, nebo platný pas s vízem.

Ke vstupu do USA je nutný biometrický pas a registrace ESTA, o kterou si požádejte výhradně přes stránky Ministerstva vnitřní bezpečnosti USA: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/nebo platný pas s vízem USA.

Od 21. 1. 2016 platí změněné podmínky pro cestování do USA v rámci bezvízového styku. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1. 3. 2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nemůže k cestě do USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat osobně o vízum. Více na stránkách MZV.

Pořadatel:
America Tours, v. o. s.
Fotogalerie
Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů