Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Tisíce jezer a ostrovů
  • Niagarské vodopády
  • Olympijské město Montreal

Tento zájezd vás přesvědčí, že východní Kanada je oblastí krásné přírody s jedinečnými scenériemi, kde města a příroda jsou v rovnováze. Bohatý program v zemi "tisíců jezer a ostrovů" obsahuje zejména mnoho plaveb a vy si odvezete domů spoustu krásných cestovatelských zážitků.

Zájezd den po dni
1. den

Letecky Praha - Toronto, setkání na letišti s průvodcem a transfer do hotelu.

2. den

Toronto - celodenní prohlídka včetně návštěvy CN Tower - donedávna nejvyšší stavby světa, a plavby lodí po jezeře Ontario; fakultativně možnost letu helikoptérou nad Torontem.

3. den

Georgian Bay - přejezd do Midlandu, dopoledne plavba lodí oblastí „30000 ostrovů“ - bývalým územím indiánského kmene Huronů, prohlídka historického skanzenu bělošské misijní stanice. Odpoledne cesta do Collingwoodu, dle času návštěva lyžařského resortu Blue Mountain Village.

4. den

NP Bruce Peninsula - ráno vyhlídka na vrcholu Blue Mountain; přejezd na poloostrov Bruce oddělující Huronské jezero od Georgian Bay, návštěva NP Bruce Peninsula a v podvečer příjezd do rybářské osady Tobermory.

5. den

Bridal Veil Falls - ranním trajektem Chi-Cheemaun na Manitoulin – největší sladkovodní ostrov na světě, jehož obyvatelstvo tvoří převážně původní obyvatelé Kanady. Návštěva vodopádů Bridal Veil, poté po mostě zpět na pevninu do města Sudbury, v jehož okolí se těží cenné kovy, které sem před miliony let zanesl dopad obřího meteoritu.

6. den

Sudbury - The Great Nickel - dopoledne návštěva muzea dobývání niklu a prohlídka hlubinného dolu. Odpoledne přejezd do Ottawy přírodou severně od NP Algonquin.

7. den

Ottawa - prohlídka města z paluby obojživelného autobusu a místní atrakce Lady Dive. Poté pěší prohlídka centra s návštěvou státní mincovny - Royal Canadian Mint, odpoledne přesun do Montrealu, po cestě návštěva typické "Sugar Shack" - farmy na výrobu kanadského javorového sirupu.

8. den

Montreal - prohlídka downtownu , olympijského komplexu a zhlédnutí města z vrcholu Mont Royal, odpoledne odjezd do Shawiniganu.

9. den

Lac St-Jean - celodenní putování velkolepou přírodou plnou hlubokých lesů a krásných jezer. Odpoledne příjezd k ohromnému jezeru St-Jean a v podvečer ubytování v městě Saguenay.

10. den

PP Saguenay - průjezd oblastí provinčního parku a přejezd lodním trajektem přes fjord Saguenay, návštěva krásného městečka Tadoussac, plavba lodí za velrybami do ústí řeky St. Lawrence, poté přejezd do St. Simeón.

11. den

Orleans Island - podél řeky Sv. Vavřince do Quebec City. Cestou návštěva soutěsky St. Anne s divokou řekou a visutými mosty a zastávka v katedrále St. Anne de Beaupré; odpolední prohlídka historického Quebec City.

12. den

Quebec City - prohlídka centra města, kterému vévodí hotel Chateau Frontenac. Návštěva mohutných vodopádů Montmorency, v odpoledních hodinách odjezd do Kingstonu.

13. den

Thousand Islands - proti proudu St. Lawrenc River do oblasti Tisíců ostrovů, plavba lodí mezi ostrovy, při které uvidíte mimo jiné i zámeček Bold´s Castle. Po zastávce v Kingstonu přejezd podél jezera Ontario do Niagara Falls.

14. den

Niagarské vodopády - prohlídka mohutných vodopádů s výletem lodí až na jejich dosah, odpoledne výlet do městečka Niagara on the Lake a plavba tryskovým člunem do peřejí Whirlpool na řece Niagara (v ceně 15. 5-30. 9.). Také možnost fakultativního letu helikoptérou nad Niagarskými vodopády; závěrem programu pozvánka na večeři s jedinečným výhledem z věže Skylon Tower. V podvečer volno k relaxaci u vodopádů.

15. - 16. den

Volné dopoledne, poté transfer na letiště spojený s návštěvou outletového shoppingu, odlet a druhý den dopoledne přílet do ČR.

Termíny zájezdu
Podmínky
V ceně zahrnuto:

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Toronto–Praha, klimatizovaný autokar či minibus, 14x hotely *** a motely se snídaní, 1x večeře, vstup na CN Tower, plavby lodí po Georgian Bay (v ceně 1. 6.–15. 9.), vstup do indiánského skanzenu v Midlandu, vstup do muzea dobývání niklu v Sudbury, prohlídka Ottawy obojživelným autobusem, vstup do Kanadské státní mincovny, plavba lodí za velrybami, vstup do soutěsky St. Anne, návštěva typického "sugar shack", plavba lodí oblastí tisíců ostrovů (v ceně 1. 6.–30. 9.), plavba lodí pod Niagárské vodopády (v ceně od 1. 6.), tryskovým člunem do peřejí Whirlpool (v ceně od 1. 6.), pojištění léčebných výloh a stornopoplatků CK America Tours.

Poznámka:

V ceně nezahrnuto – vstupní formality cílové země a tranzitních zemí, další stravování, spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu; vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu, event. palivové příplatky k fakultativním akcím.

Sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě 2lůžka) – 3400 Kč, sleva pro čtvrtou osobu na pokoji (dvě 2lůžka) – 1900 Kč, sleva pro dítě do 12 let (pokoj s rodiči) – 12 800 Kč.

Celkem ujedeme asi 3600 km.

Upozornění:
Zájezd může být uskutečněn v opačném směru.
Víza:

Ke vstupu do Kanady je nutný platný pas a registrace eTA, nebo platný pas s vízem.

Pořadatel:
America Tours, v. o. s.
Katalog 2017 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů