Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Tisíce jezer a ostrovů
 • Niagarské vodopády
 • Olympijské město Montreal
 • Historický Quebec a moderní Toronto

Jeden z nejoblíbenějších zájezdů ve východní Kanadě s originální trasou, který Vás nadchne! Nejenom  oblasti Georgian Bay a národního parku Bruce Peninsula Vás přesvědčí, že východ Kanady je oblastí krásné přírody s jedinečnými scenériemi. Dozvíte se něco o příchodu prvních Evropanů do Kanady a jejich boji s Huronskými kmeny, uvidíte, jak se získává proslulý javorový sirup, zhlédnete divoké soutěsky a Niagarské vodopády, budete se plavit po řekách, jezerech a fjordech, budete pozorovat velryby, projdete se po ulicích Quebec City, Montrealu a Toronta, stanete na vyhlídce nejvyšší věže Ameriky…a mnohem více! Bohatý program v zemi „tisíců jezer a ostrovů“ obsahuje zejména mnoho plaveb… a Vy si odvezete domů spoustu krásných cestovatelských zážitků.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

Letecky Praha - Toronto, setkání na letišti s průvodcem a transfer do hotelu.

2. den

Toronto - celodenní prohlídka včetně návštěvy CN Tower - donedávna nejvyšší stavby světa, a plavby lodí po jezeře Ontario; fakultativně možnost letu helikoptérou nad Torontem.

3. den

Georgian Bay - přejezd do Midlandu, bývalým územím indiánského kmene Huronů, prohlídka historického skanzenu bělošské misijní stanice. Odpoledne cesta do Collingwoodu, dle času návštěva lyžařského resortu Blue Mountain Village.

4. den

NP Bruce Peninsula - ráno vyhlídka na vrcholu Blue Mountain; přejezd na poloostrov Bruce oddělující Huronské jezero od Georgian Bay, návštěva NP Bruce Peninsula a v podvečer příjezd do rybářské osady Tobermory.

5. den

Bridal Veil Falls - ranním trajektem Chi-Cheemaun na Manitoulin – největší sladkovodní ostrov na světě, jehož obyvatelstvo tvoří převážně původní obyvatelé Kanady. Návštěva vodopádů Bridal Veil, poté po mostě zpět na pevninu do města Sudbury, v jehož okolí se těží cenné kovy, které sem před miliony let zanesl dopad obřího meteoritu.

6. den

Sudbury - The Great Nickel (největší pěticent) – dopoledne návštěva muzea dobývání niklu a dalších kovů vč. prohlídky hlubinného dolu. Odpoledne přejezd do Ottawy přírodou severně od NP Algonquin.

7. den

Ottawa - prohlídka města z paluby obojživelného autobusu a místní atrakce Lady Dive. Poté pěší prohlídka centra s návštěvou státní mincovny - Royal Canadian Mint, odpoledne přesun do Montrealu, po cestě návštěva typické "Sugar Shack" - farmy na výrobu kanadského javorového sirupu.

8. den

Montreal - prohlídka downtownu , olympijského komplexu a zhlédnutí města z vrcholu Mont Royal, odpoledne odjezd do Shawiniganu.

9. den

Lac St-Jean - celodenní putování velkolepou přírodou plnou hlubokých lesů a krásných jezer. Odpoledne příjezd k ohromnému jezeru St-Jean, průjezd provinčním parkem Saguenay do městečka St. Simeon..

10. den

Dopoledne nás čeká návštěva krásného městečka Tadoussac. Zde Vás pozveme k plavbě lodí za velrybami do ústí řeky St. Lawrence – nezapomeňte si s sebou vzít kamery a fotoaparáty, neboť toto místo je známé největším výskytem mnoha druhů velryb! Pokračování cesty podél řeky Sv. Vavřince do Quebec City. Cestou navštívíme soutěsku divoké řeky St. Anne s visutými mosty a také se zastavíme v katedrále St. Anne de Beaupré – známém poutním místě s dvoupatrovou chrámovou lodí. V podvečer dorazíme do historického Québec City, jediného opevněného města Severní Ameriky.

11. den

Québec City - prohlídka centra tohoto krásného historického města, kterému vévodí hotel Chateau Frontenac. Návštěva mohutných vodopádů Montmorency, v odpoledních hodinách odjezd do Kingstonu.

12. den

Thousand Islands - proti proudu St. Lawrenc River do oblasti Tisíců ostrovů, plavba lodí mezi ostrovy, při které uvidíte mimo jiné i zámeček Bold´s Castle. Po zastávce v Kingstonu přejezd podél jezera Ontario do Niagara Falls.

13. den

Niagarské vodopády - prohlídka mohutných vodopádů s výletem lodí až na jejich dosah, odpoledne výlet do městečka Niagara on the Lake a plavba tryskovým člunemdo peřejí Whirlpool na řece Niagara (pro zájezdy od 1. 6.). Možnost fakultativního letu helikoptérou nad Niagarskými vodopády; závěrem programu pozvánka na večeři s jedinečným výhledem z věžeSkylon Tower. V podvečer volno k relaxaci u vodopádů.

14. - 15. den

Volné dopoledne, poté transfer na letiště spojený s návštěvou outletového shoppingu, letecky zpět do Prahy.

Termíny zájezdu
Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • průvodce
 • letenka vč. všech poplatků Praha–Toronto–Praha
 • klimatizovaný autobus či van
 • 13x hotely *** a motely
 • 10x snídaně a 1x večeře
 • vstup na CN Tower
 • vstup do historického skanzenu v Midlandu
 • vstup do muzea dobývání niklu v Sudbury
 • prohlídka Ottawy obojživelným autobusem
 • vstup do Kanadské státní mincovny
 • plavba lodí za velrybami, vstup do soutěsky St. Anne
 • návštěva typického "sugar shack"
 • cestovní pojištění CK America Tours
 • v termínech od 1. 6. do 15. 9. dále v ceně: plavba lodí oblastí tisíců ostrovů
 • plavba lodí pod Niagárské vodopády
 • tryskovým člunem do peřejí Niagary.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

vstupní formality cílové země a tranzitních zemí, další stravování, spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu, vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu, event. palivové příplatky k fakultativním akcím.

Poznámka:

Sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě 2lůžka) – 3400 Kč, sleva pro čtvrtou osobu na pokoji (dvě 2lůžka) – 1900 Kč, sleva pro dítě do 12 let (pokoj s rodiči) – 12 800 Kč.

Celkem ujedeme asi 3600 km. Zájezd může být uskutečněn v opačném směru.

Jednolůžkový pokoj (nepovinný) u zájezdu:
Příplatek za jednolůžkový pokoj vám nebude účtován v případě, že se hlásíte dostatečně brzy před odjezdem zájezdu a nevadí vám doplnění. I přesto se může stát, že vám budeme muset z důvodu velké naplněnosti jednolůžkový pokoj účtovat, a to i třeba půl roku před odjezdem (rozhodující je vždy informace od pořadatele při rezervaci zájezdu). Pokud máte zájem o doplnění, uveďte to již při rezervaci zájezdu.

Víza:

Ke vstupu do Kanady je nutný platný pas a registrace eTA (v případě příletu do Kanady) o kterou si požádejte zde: https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/visit-canada/eta.html nebo platný pas s vízem.

V ceně zahrnuto - upřesnění:

V termínech od 1. 6. do 15. 9. dále v ceně: plavba lodí oblastí tisíců ostrovů, plavba lodí pod Niagárské vodopády, tryskovým člunem do peřejí Niagary.

Pořadatel:
America Tours, v. o. s.
Fotogalerie
Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů