Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
 • Tisíce jezer a ostrovů
 • Niagarské vodopády
 • Olympijské město Montreal

Jeden z nejoblíbenějších zájezdů ve východní Kanadě s originální trasou, který Vás nadchne! Nejenom  oblasti Georgian Bay a národního parku Bruce Peninsula Vás přesvědčí, že východ Kanady je oblastí krásné přírody s jedinečnými scenériemi. Dozvíte se něco o příchodu prvních Evropanů do Kanady a jejich boji s Huronskými kmeny, uvidíte, jak se získává proslulý javorový sirup, zhlédnete divoké soutěsky a Niagarské vodopády, budete se plavit po řekách, jezerech a fjordech, budete pozorovat velryby, projdete se po ulicích Quebec City, Montrealu a Toronta, stanete na vyhlídce nejvyšší věže Ameriky…a mnohem více! Bohatý program v zemi „tisíců jezer a ostrovů“ obsahuje zejména mnoho plaveb… a Vy si odvezete domů spoustu krásných cestovatelských zážitků.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

Letecky Praha - Toronto, setkání na letišti s průvodcem a transfer do hotelu.

2. den

Toronto - celodenní prohlídka včetně návštěvy CN Tower - donedávna nejvyšší stavby světa, a plavby lodí po jezeře Ontario; fakultativně možnost letu helikoptérou nad Torontem.

3. den

Georgian Bay - přejezd do Midlandu, dopoledne plavba lodí oblastí „30000 ostrovů“ - bývalým územím indiánského kmene Huronů, prohlídka historického skanzenu bělošské misijní stanice. Odpoledne cesta do Collingwoodu, dle času návštěva lyžařského resortu Blue Mountain Village.

4. den

NP Bruce Peninsula - ráno vyhlídka na vrcholu Blue Mountain; přejezd na poloostrov Bruce oddělující Huronské jezero od Georgian Bay, návštěva NP Bruce Peninsula a v podvečer příjezd do rybářské osady Tobermory.

5. den

Bridal Veil Falls - ranním trajektem Chi-Cheemaun na Manitoulin – největší sladkovodní ostrov na světě, jehož obyvatelstvo tvoří převážně původní obyvatelé Kanady. Návštěva vodopádů Bridal Veil, poté po mostě zpět na pevninu do města Sudbury, v jehož okolí se těží cenné kovy, které sem před miliony let zanesl dopad obřího meteoritu.

6. den

Sudbury - The Great Nickel - dopoledne návštěva muzea dobývání niklu a prohlídka hlubinného dolu. Odpoledne přejezd do Ottawy přírodou severně od NP Algonquin.

7. den

Ottawa - prohlídka města z paluby obojživelného autobusu a místní atrakce Lady Dive. Poté pěší prohlídka centra s návštěvou státní mincovny - Royal Canadian Mint, odpoledne přesun do Montrealu, po cestě návštěva typické "Sugar Shack" - farmy na výrobu kanadského javorového sirupu.

8. den

Montreal - prohlídka downtownu , olympijského komplexu a zhlédnutí města z vrcholu Mont Royal, odpoledne odjezd do Shawiniganu.

9. den

Lac St-Jean - celodenní putování velkolepou přírodou plnou hlubokých lesů a krásných jezer. Odpoledne příjezd k ohromnému jezeru St-Jean a v podvečer ubytování v městě Saguenay.

10. den

PP Saguenay - průjezd oblastí provinčního parku a přejezd lodním trajektem přes fjord Saguenay, návštěva krásného městečka Tadoussac, plavba lodí za velrybami do ústí řeky St. Lawrence, poté přejezd do St. Simeón.

11. den

Orleans Island - podél řeky Sv. Vavřince do Quebec City. Cestou návštěva soutěsky St. Anne s divokou řekou a visutými mosty a zastávka v katedrále St. Anne de Beaupré; odpolední prohlídka historického Quebec City.

12. den

Quebec City - prohlídka centra města, kterému vévodí hotel Chateau Frontenac. Návštěva mohutných vodopádů Montmorency, v odpoledních hodinách odjezd do Kingstonu.

13. den

Thousand Islands - proti proudu St. Lawrenc River do oblasti Tisíců ostrovů, plavba lodí mezi ostrovy, při které uvidíte mimo jiné i zámeček Bold´s Castle. Po zastávce v Kingstonu přejezd podél jezera Ontario do Niagara Falls.

14. den

Niagarské vodopády - prohlídka mohutných vodopádů s výletem lodí až na jejich dosah, odpoledne výlet do městečka Niagara on the Lake a plavba tryskovým člunem do peřejí Whirlpool na řece Niagara (v ceně 15. 5-30. 9.). Také možnost fakultativního letu helikoptérou nad Niagarskými vodopády; závěrem programu pozvánka na večeři s jedinečným výhledem z věže Skylon Tower. V podvečer volno k relaxaci u vodopádů.

15. - 16. den

Volné dopoledne, poté transfer na letiště spojený s návštěvou outletového shoppingu, letecky zpět do Prahy.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínCena po slevě
4020080625. 9. – 10. 10. 2018 (16 dní) 69 990 Kč Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj nepovinný - 19 200 Kč
   registrace eTA - 400 Kč
   let helikoptérou nad Niagarskými vodopády - 2 990 Kč
   let helikoptérou nad Torontem - 3 300 Kč
   poplatek za změnu letenky při individuálním prodloužení - 4 000 Kč
Podmínky
V ceně zahrnuto:

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha-Toronto-Praha, klimatizovaný autokar či minibus, 14x hotely *** a motely, 10x snídaně a 1x večeře, vstup na CN Tower, vstup do indiánského skanzenu v Midlandu, vstup do muzea dobývání niklu v Sudbury, prohlídka Ottawy obojživelným autobusem, vstup do Kanadské státní mincovny, plavba lodí za velrybami, vstup do soutěsky St. Anne, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků CK America Tours.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

vstupní formality cílové země a tranzitních zemí, další stravování, spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu; vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu, event. palivové příplatky k fakultativním akcím.

Poznámka:

Sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě 2lůžka) - 3400 Kč, sleva pro čtvrtou osobu na pokoji (dvě 2lůžka) - 1900 Kč, sleva pro dítě do 12 let (pokoj s rodiči) - 12800 Kč.

Celkem ujedeme asi 3600 km. Zájezd může být uskutečněn v opačném směru.

Jednolůžkový pokoj (nepovinný) u zájezdu:
Příplatek za jednolůžkový pokoj vám nebude účtován v případě, že se hlásíte dostatečně brzy před odjezdem zájezdu a nevadí vám doplnění. I přesto se může stát, že vám budeme muset z důvodu velké naplněnosti jednolůžkový pokoj účtovat a to i třeba půl roku před odjezdem (rozhodující je vždy informace od pořadatele při rezervaci zájezdu). Pokud máte zájem o doplnění uveďte to již při rezervaci zájezdu.

Víza:

Ke vstupu do Kanady je nutný platný pas a registrace eTA, nebo platný pas s vízem.

V ceně zahrnuto - upřesnění:

V termínech v období 1. 6. – 15. 9. dále v ceně: plavby lodí po Georgian Bay, návštěva typického "sugar shack", plavba lodí oblastí tisíců ostrovů, plavba lodí pod Niagárské vodopády, tryskovým člunem do peřejí Whirlpool.

Pořadatel:
America Tours, v. o. s.
Fotogalerie
Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů