Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Tisíce jezer a ostrovů
 • Niagarské vodopády
 • Olympijské město Montreal
 • Historický Quebec a moderní Toronto

Jeden z nejoblíbenějších zájezdů ve východní Kanadě s originální trasou, který Vás nadchne! Nejenom  oblasti Georgian Bay a národního parku Bruce Peninsula Vás přesvědčí, že východ Kanady je oblastí krásné přírody s jedinečnými scenériemi. Dozvíte se něco o příchodu prvních Evropanů do Kanady a jejich boji s Huronskými kmeny, uvidíte, jak se získává proslulý javorový sirup, zhlédnete divoké soutěsky a Niagarské vodopády, budete se plavit po řekách, jezerech a fjordech, budete pozorovat velryby, projdete se po ulicích Quebec City, Montrealu a Toronta, stanete na vyhlídce nejvyšší věže Ameriky… a ještě mnohem více! Bohatý program v zemi „tisíců jezer a ostrovů“ obsahuje zejména mnoho plaveb, a vy si tak odvezete domů spoustu krásných cestovatelských zážitků.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

Letecky Praha – Toronto, setkání na letišti s průvodcem a transfer do hotelu.

2. den

Toronto – celodenní prohlídka včetně návštěvy CN Tower – donedávna nejvyšší stavby světa, a plavba lodí po jezeře Ontario; fakultativně možnost letu helikoptérou nad Torontem.

3. den

Georgian Bay – přejezd do městečka Midland. Zde vás čeká prohlídka historického skanzenu, přesné kopie první bělošské bělošské misijní stanice na huronském území. Odpoledne pokračování cesty do města  Collingwood; ubytování a návštěva Blue Mountain Village, lyžařského rezortu alpského stylu.

4. den

NP Bruce Peninsula – ráno vyhlídka na vrcholu Blue Mountain s jedinečným výhledem na Georgian Bay; přejezd na poloostrov Bruce oddělující Huronské jezero od Georgian Bay, návštěva NP Bruce Peninsula a v podvečer příjezd do rybářské osady Tobermory.

5. den

Bridal Veil Falls – ranním trajektem Chi-Cheemaun na Manitoulin – největší sladkovodní ostrov na světě, jehož obyvatelstvo tvoří převážně původní obyvatelé Kanady. Návštěva vodopádů Bridal Veil, poté po mostě zpět na pevninu do města Sudbury, v jehož okolí se těží cenné kovy, které sem před miliony let zanesl obří meteorit. Zde společně navštívíte hlavní atrakci Sudbury – The Great Nickel (největší pěticent) s muzeem dobývání niklu a dalších kovů v okolí města, včetně praktické ukázky a prohlídky hlubinného dolu.

6. den

Sudbury – Ottawa: přejezd do hlavního města Kanady Ottawy přírodou severně od národního parku Algonquin. Ottawu si prohlédnete z paluby obojživelného autobusu, místní atrakce Lady Dive! Pod vedením průvodce poté dokončíte pěší prohlídku centra.

7. den

Ottawa Montreal: ráno navštívíte Royal Canadian Mint státní mincovnu. Cestou do Montrealu navštívíte typický „Sugar Shack“ – farmu na výrobu kanadského javorového sirupu – a poučíte se o jeho výrobě a použití. Poté jsme pro vás přichystali návštěvu Parku Omega, kde se formou safari setkáte se zvířaty obývajícími lesy a pláně Kanady. Ve večerních hodinách dorazíte do Montrealu.

8. den

Montreal – prohlídka downtownu, olympijského komplexu a zhlédnutí města z vrcholu Mont Royal, odpoledne odjezd do Shawiniganu.

9. den

Lac St-Jean – celodenní putování velkolepou přírodou plnou hlubokých lesů a krásných jezer. Odpoledne příjezd k ohromnému jezeru St-Jean a městečku Saguenay, průjezd provinčním parkem Saguenay do městečka St. Simeon.

10. den

Dopoledne nás čeká návštěva krásného městečka Tadoussac. Zde vás pozveme k plavbě lodí za velrybami do ústí řeky St. Lawrence – nezapomeňte s sebou vzít kamery a fotoaparáty, neboť toto místo je známé největším výskytem mnoha druhů velryb! Pokračování cesty podél řeky St. Lawrence do Québec City. Cestou navštívíme soutěsku divoké řeky St. Anne s visutými mosty a také se zastavíme v katedrále St. Anne de Beaupré – známém poutním místě s dvoupatrovou chrámovou lodí. V podvečer dorazíme do historického Québec City, jediného opevněného města Severní Ameriky.

11. den

Québec City – prohlídka centra tohoto krásného historického města, kterému vévodí monumentální hotel Chateau Frontenac. Návštěva mohutných vodopádů Montmorency, v odpoledních hodinách odjezd směr Kingston.

12. den

Thousand Islands – proti proudu St. Lawrenc River do oblasti Tisíců ostrovů, plavba lodí mezi ostrovy, při které uvidíte mimo jiné i zámeček Boldt´s Castle. Po zastávce v Kingstonu přejezd podél jezera Ontario do Niagara Falls.

13. den

Niagarské vodopády – prohlídka mohutných vodopádů s výletem lodí až na jejich dosah, odpoledne výlet do městečka Niagara on the Lake a plavba tryskovým člunemdo peřejí Whirlpool na řece Niagara (pro zájezdy od 1. 6.). Možnost fakultativního letu helikoptérou nad Niagarskými vodopády; závěrem programu vás pozveme na večeři s jedinečným výhledem z věžeSkylon Tower. V podvečer volno k relaxaci u vodopádů.

14.–15. den

Volné dopoledne, poté transfer na letiště spojený s návštěvou outletového shoppingu; letecky zpět do Prahy a přílet 15. den.

Termíny zájezdu
Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • průvodce
 • letenka vč. všech poplatků Praha–Toronto–Praha
 • klimatizovaný autobus či van
 • 13x hotely *** a motely
 • 10x snídaně a 1x večeře
 • vstup na CN Tower
 • vstup do historického skanzenu v Midlandu
 • vstup do muzea dobývání niklu v Sudbury
 • prohlídka Ottawy obojživelným autobusem
 • vstup do Kanadské státní mincovny
 • plavba lodí za velrybami
 • vstup do soutěsky St. Anne
 • návštěva typického "sugar shack"
 • cestovní pojištění CK America Tours.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

vstupní formality cílové země a tranzitních zemí, další stravování, spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu; vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu, event. palivové příplatky k fakultativním akcím, poplatky za odbavení zavazadel (cca 3000 Kč dle termínu a letu).

Poznámka:

Sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě 2lůžka) – 3400 Kč, sleva pro čtvrtou osobu na pokoji (dvě 2lůžka) – 1900 Kč, sleva pro dítě do 12 let (pokoj s rodiči) – 12 800 Kč.

Celkem ujedeme asi 3600 km. Zájezd může být uskutečněn v opačném směru a může začínat či končit v Torontu nebo Montrealu.

Jednolůžkový pokoj (nepovinný) u zájezdu:
Příplatek za jednolůžkový pokoj vám nebude účtován v případě, že se hlásíte dostatečně brzy před odjezdem zájezdu a nevadí vám doplnění. I přesto se může stát, že vám budeme muset z důvodu velké naplněnosti jednolůžkový pokoj účtovat, a to i třeba půl roku před odjezdem (rozhodující je vždy informace od pořadatele při rezervaci zájezdu). Pokud máte zájem o doplnění, uveďte to již při rezervaci zájezdu.

Víza:

Ke vstupu do Kanady je nutný platný pas a registrace eTA, o kterou si požádejte zde: https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/visit-canada/eta.html, nebo platný pas s vízem.

V ceně zahrnuto - upřesnění:

V termínech od 1. 6. do 15. 9. dále v ceně:

 • plavba lodí oblastí Thousand Islands
 • plavba lodí pod Niagarské vodopády
 • tryskovým člunem do peřejí Niagary
Pořadatel:
America Tours, v. o. s.
Fotogalerie
Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů