Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Plavba po zálivu Vancouveru
  • NP Banff i NP Jasper s ledovcem Athabasca
  • Nejkrásnější vodní cesta světa – Inside Passage
  • Ostrov Vancouver a hl. město Britské Kolumbie – Victoria
  • Ubytování v hotelech a motelech se snídaní

Naši zkušení průvodci Vás seznámí s metropolemi a přírodou západní Kanady. Poznáte kosmopolitní Vancouver i prérijní Calgary, luxusní Kelownu i od světa odříznutý Prince Rupert. Projdete se po trailech Rocky Mountains kolem jezer tak krásných a barevných, že se ani nechce věřit jejich přírodnímu původu. Náš zájezd Vám nabídne poznání nejkrásnějších partií Britské Kolumbie a Alberty, dovede Vás na přírodní klenot ostrov Vancouver. Setkáte se s medvědy, jeleny a losy, budete se plavit na raftu po řece i na člunu po horském jezeře, vydáte se do pacifických fjordů za velrybami a kosatkami… a celodenní průjezd lodí slavnou Inside Passage jen umocní Vaše dojmy.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

Letecky Praha - Vancouver (Seattle), setkání na letišti s průvodcem a transfer do hotelu ve Vancouveru.

2. den

Vancouver - celodenní prohlídka zahrnující největší atrakce tohoto velkoměsta, včetně návštěvy Stanley Parku a Lynn Valley s jedinečným visutým mostem; fakultativně nezapomenutelný let hydroplánem nad městem a mořskou zátokou a návštěvu kina IMAX nové generace.

3. den

Kelowna - časně odjezd přes North Cascades Range polopouštní krajinou přes městečka Princeton a Penticton k Okanagan Lake, možnost koupání v jezeru; odpoledne příjezd do města Kelowna, prohlídka centra.

4. den

NP Mt. Revelstoke, NP Glacier - přejezd do města Revelstoke, návštěva horského parku Mt. Revelstoke a trail kvetoucí horskou přírodou; pokračování přes národní park Glacier do městečka Golden ztraceného mezi horami.

5. den

NP Yoho - prohlídka peřejí Kicking Horse a vodopádů Takakkaw; odpoledne přesun do Calgary, orientační prohlídka města.

6. den

NP Banff - přes Canmore (možnost letu nad ledovci národního parku Banff) do slavného městečka Banff. Cestou Kananaskis Valley, známé výskytem losů a velkým množstvím medvědů baribalů. Po ubytování v Banff prohlídka městečka a možnost individuálně večer navštívit termální lázně s výhledem na majestátní vcholky hor.

7. den

NP Banff, NP Jasper - dopoledne návštěva jezer Lake Louise a Moraine Lake v národním parku Banff, odpoledne návštěva jedinečného jezera Peyto Lake.

8. den

NP Jasper – ráno fakultativní let helikoptérou nad Rocky Mountains; poté následuje odjezd po Icefields Hwy do Jasperu. Po vyhlídce na ledovec Columbia (krátká túra k čelu ledovce) Vás čeká prohlídka parku včetně stejnojmenného městečka. Zde Vás pozveme k plavbě na raftu po řece Athabasca jedinečným krajem neporušené horské přírody! Vaše dnešní cesta pokračuje k úchvatnému jezeru Maligne, kde jsme Vám připravili plavbu lodí s výhledy na okolní majestátní horské štíty.

9. den

PP Mt. Robson - v případě slušného počasí ráno fakultativně možnost výjezdu proslulou lanovkou na vrchol nad městem a vyhlídka na jedinečné panorama hor; pokračování cesty do provinčního parku Mt. Robson, trail a pozorování zvěře; v podvečer příjezd do Prince George.

10. den

Prince Rupert - celodenní přejezd jedinečnou přírodou Britské Kolumbie do téměř od světa odříznutého města Prince Rupert; cestou dávejte dobrý pozor na četné medvědy, losy a jeleny!

11. den

Inside Passage - velmi časně se nalodíme na lodní trajekt, kterým absolvujeme celodenní průjezd jednou z nejkrásnějších vodních cest světa; necháme se unášet krásou okolní nedotčené přírody a budeme pozorovat vydry, kosatky, běluhy, vorvaně; v pozdní večer příjezd do Port Hardy na ostrově Vancouver.

12. den

Vancouver Island - celodenní přejezd ostrovem Vancouver do hlavního města Britské Kolumbie Victorie; cestou navštívíme Campbell River Nanaimo.

13. den

Victoria - den zahájíme pěší prohlídkou města, kterou zakončíme ve středu Inner Harbor, přístavu v centru. Odpoledne jedinečný výlet na člunu Zodiac za kosatkami; fakultativně let hydroplánem nad Victorií a pobřežím ostrova Vancouver; poslední večer strávíme v romantickém centru města.

14. - 15. den

Dopoledne odjezd trajektem na pevninu, individuální program, transfer na letiště do Vancoveru, návrat do ČR.

Termíny zájezdu
Podmínky
V ceně zahrnuto:

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Vancouver (Seattle)–Praha, klimatizovaný autokar či minibus, 13x hotely *** a motely, minimálně 8x snídaně, plavba na raftu po řece Athabasca, plavba lodí po Maligne Lake, výlet na rychlém člunu za kosatkami a velrybami, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků CK America Tours.

Poznámka:

V ceně nezahrnuto – vstupní formality cílové země a tranzitních zemí, další stravování, spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu; vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu, event. palivové příplatky k fakultativním akcím.

Sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě 2lůžka) – 5200 Kč, sleva pro čtvrtou osobu na pokoji (dvě 2lůžka) – 3400 Kč.

Celkem ujedeme asi 3770 km.

Upozornění:

Zájezd může být z provozních důvodů směrován opačně; začátek a konec může být ve Vancouveru nebo Calgary.

Víza:

Ke vstupu do Kanady je nutný platný pas a registrace eTA.

Ke vstupu do USA je nutný biometrický pas a registrace ESTA – viz https://esta.cbp.dhs.gov/esta/, nebo platný pas s vízem USA. 

POZOR! Od 21. 1. 2016 platí změněné podmínky pro cestování do USA v rámci bezvízového styku. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1. 3. 2011 do Iráku, Sýrie, Súdánu nebo Íránu, nemůže k cestě do USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat osobně o vízum. Více na http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/severni_amerika/usa/cestovani/visa.html, nebo https://cz.usembassy.gov/cs/viza/.

Pořadatel:
America Tours, v. o. s.
Fotogalerie
Katalog 2017 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů