Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Oahu – Ostrov setkání, Honolulu, Pearl Harbor, severní surfařské pobřeží
  • Kauai – Zahradní ostrov, Waimea Canyon, pobřežní útesy Na Pali
  • Maui – Ostrov údolí, sopka Haleakala
  • Hawaii – Velký ostrov, aktivní vulkány, mlžný les a čtyřtisícovka Mauna Kea

Havaj je vskutku úžasné místo! Proslulá oáza klidu, slunce a pohody uprostřed Pacifiku nabízí však mnohem víc než exotické pláže a hotely. Navštívíme úžasná místa, kam běžný turista nevkročí. Procestujeme čtyři ostrovy a postupně se seznámíme s památkami původní polynéské kultury i novodobé historie souostroví. Poznáme tropický deštný les s vodopády, divoké pobřeží s útesy a různobarevnými plážemi, hluboký kaňon srovnatelný svojí majestátností s Velkým kaňonem v Arizoně, aktivní vulkány a lávové jeskyně, horský mlžný les se stromovými kapradinami, vysokohorskou bezlesou krajinu s nekonečným rozhledem v krystalicky čistém vzduchu. Přesuny mezi ostrovy jsou letecké, po pevnině pak najatým mikrobusem a pěšky. Ačkoli se jedná o zájezd poznávací, vždy se v rámci programu najde prostor na osvěžení v oceánu.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. - 2. den

Letecky do Honolulu na ostrově Oahu. Prohlídka "velkoměsta Pacifiku"; Waikiki Beach; Pearl Harbor; vyhlídka na město z Mount Tantalus.

3. - 4. den

Korálová zátoka Hanauma; replika japonského kláštera Byodo-In; vyhlídka Nuuanu Pali; North Shore - surfařské severní pobřeží. Fakultativně návštěva Polynéského kulturního centra v Laie.

5. - 7. den

Přelet na ostrov Kauai. Příbojový vodotrysk Spouting Horn; Waimea - místo přistání Jamese Cooka; Waimea Canyon přezdívaný "Velký kaňon Pacifiku"; krátký pěší výlet na divokém západním pobřeží Na Pali.

8. - 10. den

Přelet na ostrov Maui. Zelené Iao Valley; koloniální město Lahaina; sopka Haleakala (Dům Slunce); klikatou pralesní silnicí do města Hana; tropická botanická zahrada; pěší výlet bambusovým lesem k vodopádům Waimoku.

11. - 15. den

Přelet na ostrov Hawaii (Big Island). Národní park Hawaiian Volcanoes ; kráter Halemaumau (Dům horské kapradiny); lávová jeskyně Thurston Lava Tube; po silnici "Chain of Craters Road" zalité lávou; podle aktuální situace pozorování aktivních lávových proudů; "suché" západní pobřeží. Mys Ka Lae - nejjižnější bod USA; havajská svatyně Puuhonau o Honaunau; "mokré" severovýchodní pobřeží; vodopády Akaka; úzkou pralesní vyhlídkovou silnicí Omonea. Po Saddle Road mezi sopečné vrcholy Mauna Kea a Mauna Loa. Pokud počasí dovolí, výlet terénním autem na vrchol Mauna Kea (Bílá hora, 4205 m).

16. - 18. den

Přelet na ostrov Oahu; možnost individuální prohlídky Honolulu, koupání, nákupy; letecky zpět do Prahy.

Termíny zájezdu
Podmínky
V ceně zahrnuto:

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Honolulu–Praha + 4x vnitrostátní přelet celkem ve výši 38 000 Kč, doprava minibusem, 15x ubytování ve 2lůžkových pokojích penzionů (se sdíleným sociálním zařízením) nebo hotelů, u podzimního termínu 25-950-803 ubytování ve 2lůžkových pokojích penzionů nebo hotelů s vlastním sociálním zařízením, informační materiály.

Víza:

Ke vstupu do USA je nutný biometrický pas a registrace ESTA nebo platný pas s vízem USA.

Od 21. 1. 2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1. 3. 2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nemůže k cestě do USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat osobně o vízum. Více na stránkách MZV.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK Adventura
Velikost skupiny:

8–11 účastníků

Fotogalerie
Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů