Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Vodopády Iguacu
  • Patagonie – Torres del Paine, Fitz Roy, Perito Moreno
  • Salar de Uyuni, poušť Atacama, gejzíry a termály
  • Machu Picchu  – bájná citadela říše Inků

Jihoamerický kontinent láká k návštěvě nejen svými divokými horami, zasněženými sopkami nad snovými jezery či nekonečnou pampou, ale také pestrými domorodými kroji, indiánskými zvyky a všeobecným latinskoamerickým temperamentem. V rámci tohoto zájezdu navštívíme čtyři jihoamerické státy a jejich nejpozoruhodnější místa. Dlouhé přesuny si zkrátíme leteckými přelety, abychom maximálně využili čas. Jde o poznávací zájezd cestovatelského charakteru, který je náročnější z hlediska své délky a také ze samotné povahy navštíveného rozlehlého regionu. Budeme projíždět rozdílnými klimatickými oblastmi - od tropů kolem Iguacu, přes větrnou Patagonii s proměnlivým počasím i uprostřed jihoamerického léta, až po vyšší nadmořské výšky míst v druhé polovině zájezdu v Bolívii a v Peru.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.-2. den

ÚVOD – VODOPÁDY IGUACU:

Letecky k vodopádům Iguacu.

3.-4. den

Vodopády Iguacu , prohlídka vodopádů z různých míst na argentinské straně, visutá vyhlídka na dechberoucí hřmící "Ďáblův chřtán", fakultativní lodní výlet pod vodopády, procházky po národním parku (ochočení nosálové, mnoho druhů motýlů, ptáků, želvy a dokonce i krokodýli); přelet do Buenos Aires.

1.-2. den

ZAČÁTEK HLAVNÍHO PROGRAMU:

Buenos Aires – prohlídka hlavního města Argentiny (italská čtvrt La Boca, prezidentský palác s balkonem, ze kterého pronášela Evita své plamenné projevy, katedrála s ostatky generála San Martína - osvoboditele Argentiny, hřbitov Recoleta - místo odpočinku nejvlivnějších Argentinců); večer fakultativně tangoshow či večeře s pravým argentinským steakem.

3. den

El Calafate – přelet do malebného městečka v argentinské části Patagonie, fakultativní výlet k jezernímu ledovci Perito Moreno s procházkami k vyhlídkovým místům.

4. den

El Chaltén – výchozí místo pro výlety v následujících dnech.

5.-6. den

Výlety pod Fitz Roy a Cerro Torre – túry k pověstným vrcholkům Patagonie.

7. den

Puerto Natales; přejezd do Chile do poklidného městečka na břehu mořského fjordu.

8.-10. den

Torres del Paine – jeden z nejkrásnějších světových národních parků: túry kolem zdejších jezer, na vyhlídku pod Torres del Paine a k dalším vyhlášeným místům jako Salto Grande, jezero Pehoe či ledovec Grey s ledovými krami, apod.

11. den

Punta Arenas – město u Magalhaesova průlivu, prohlídka městečka, skanzen Fuerte Bulnes - místo prvního osídlení divokého a drsného kraje.

12. den

Antofagasta – přelet na sever Chile, prohlídka města.

13.-14. den

Přesun dálkovým autobusem pouští Atacama do San Pedro de Atacama; prohlídka koloniálního městečka a jeho okolí, gejzíry el Tatio, Valle de la Luna (tzv. měsíční údolí).

15.-17. den

Cesta pronajatými džípy (s místními řidiči) přes neskutečnou sopečnou krajinu jihozápadní Bolívie: kolem různě zabarvených lagun s plameňáky, pod vulkány a zasněžené vrcholy And, se zastávkami u bahenního gejzíru, bizarních kamenů včetně slavného Kamenného stromu nebo termálního jezírka s možností koupele; v závěru světový unikát - solná pánev Salar de Uyuni; z městečka Uyuni pokračování nočním autobusem do Potosí.

18.-19. den

Potosí (4070 m), prohlídka kdysi nejbohatšího města Latinské Ameriky díky stříbrným dolům v okolních kopcích; noční přesun do La Pazu.

20. den

La Paz – hlavní město Bolívie ležící ve výšce 3577 m - čarodějnický trh, moderní mrakodrapy, ale i tradičně krojované místní indiánky s černými kloboučky na hlavách; návštěva Tiwanacu - kolébky andských kultur; přesun k jezeru Titicaca do proslulého poutního místa Copacabana s vrcholkem Cerro Calvario.

21. den

Ostrov Slunce – celodenní výlet, zde se podle legendy narodil první Inka Manco Kapac; podvečerní přesun do Puna, peruánského městečka na břehu jezera Titicaca.

22. den

Titicaca – výlet lodí po jezeře na plovoucí rákosové ostrovy indiánského kmene Uros, rozloučení s jezerem a přesun do Cusca.

23.-25. den

Incké památky v okolí Cusca: pevnost Sascayhuaman, svatyně Qenqo, lázně Tambo Machay, posvátné údolí řeky Vilcanota, incká města Pisaq, Ollantaytambo, přejezd vlakem do Aguas Calientes - výchozí místo pro Machu Picchu; Machu Picchu - nejúchvatnější citadela říše Inků, Huayana Picchu (výstup možný jen v závislosti na aktuálních podmínkách), procházky na okolní vrcholky s nádhernými výhledy na Machu Picchu a okolí dle vlastní chuti a sil; návrat do Cusca.

26. den

Cusco  – nejkrásnější koloniální město Jižní Ameriky s množstvím muzeí, kouzelných náměstí, koloniálních chrámů a jiných staveb; fakultativně chrám Slunce v dominikánském klášteru a další; podvečerní volno, procházky a odpočinek.

27.-28. den

Přelet do Limy; rozloučení s Jižní Amerikou a odlet do Prahy.

Termíny zájezdu
Podmínky
V ceně zahrnuto:

průvodce CK, letenka vč. všech poplatků Praha–Buenos Aires / Lima–Praha včetně pěti místních přeletů v celkové výši 51 000 Kč, pronajaté mikrobusy, turistické džípy (v poušti Uyuni), místní dálkové pohodlné autobusy (Antofagasta–Atacama, Puno–Cusco, Potosí–La Paz), taxíky při přesunu z a na letiště, 21x hotel; 8x hostel (vícelůžkové pokoje v Bolívii a v národních parcích Patagonie), 3x plná penze v poušti Uyuni, 6x snídaně v hotelu, informační materiály.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):
odletové taxy – asi 45 USD (platí se při odletu).
Fakultativní služby:

fakultativní programy – celkem asi 200 USD.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK Adventura
Klima:

Na cestě krátkodobě zažijeme velmi různorodé klimatické poměry vzhledem k velkému rozmezí nadmořských výšek, ve kterých se budeme pohybovat, vzhledem k obsáhlosti trasy přes půlku kontinentu. V tomto období zde vrcholí léto, je však doprovázeno častým větrem a proměnlivostí počasí.

Fotogalerie
Katalog 2017 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů