Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Vodopády Iguacu
 • Patagonie – Torres del Paine, Fitz Roy, Perito Moreno
 • Salar de Uyuni, poušť Atacama, gejzíry a termály
 • Machu Picchu  – bájná citadela říše Inků
 • Významné památky čtyř latinoamerických zemí

Jihoamerický kontinent láká k návštěvě nejen svými divokými horami, zasněženými sopkami nad snovými jezery či nekonečnou pampou, ale také pestrými domorodými kroji, indiánskými zvyky a všeobecným latinskoamerickým temperamentem. V rámci tohoto zájezdu navštívíme čtyři jihoamerické státy a jejich nejpozoruhodnější místa. Dlouhé přesuny si zkrátíme leteckými přelety, abychom maximálně využili čas. Jde o poznávací zájezd cestovatelského charakteru, který je náročnější z hlediska své délky a také ze samotné povahy navštíveného rozlehlého regionu. Budeme projíždět rozdílnými klimatickými oblastmi - od tropů kolem Iguacu, přes větrnou Patagonii s proměnlivým počasím i uprostřed jihoamerického léta, až po vyšší nadmořské výšky míst v druhé polovině zájezdu v Bolívii a v Peru.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.-3. den

FAKULTATIVNÍ ÚVOD – VODOPÁDY IGUACU:

1.-2.

Letecky Praha – Iguacu o 3 dny v předstihu před hlavním programem. Vodopády Iguacu  – argentinská strana – druhý den odpoledne prohlídka vodopádů z různých míst, procházky po lávkách, visutá vyhlídka na dechberoucí, hřmící "Ďáblův chřtán".

3. den

Přejezd do Brazílie; vodopády Iguacu  – brazilská strana – příjemná procházka s výhledy na vodopády z druhého břehu řeky Iguacu, fakultativní lodní výlet pod vodopády, procházky po národním parku (ochočení nosálové, mnoho druhů motýlů, ptáků, želvy a dokonce i krokodýli); návrat do Argentiny.

4. den

Přelet Iguacu – Buenos Aires v předstihu, další den ráno přílet účastníků hlavního progamu.

1.-27. den

HLAVNÍ PROGRAM:

1.-2. den

Letecky Praha – Buenos Aires; druhý den odpoledne prohlídka hlavního města Argentiny – barevná italská čtvrť La Boca, prezidentský palác s balkonem, ze kterého pronášela Evita své plamenné projevy, katedrála s ostatky osvoboditele Argentiny generála San Martína, hřbitov Recoleta s místy odpočinku nejvlivnějších Argentinců; večer fakultativně tangoshow či večeře s pravým argentinským steakem.

3. den

Přelet do argentinské části Patagonie do El Calafate – přelet do malebného městečka v argentinské části Patagonie, fakultativní výlet k jezernímu ledovci Perito Moreno s procházkami k vyhlídkovým místům na velkolepou čelní stěnu ledovce, odtrhávající se postupně do jezera.

4. den

El Chaltén – výchozí místo pro výlety v následujících dnech; krátký pěší výlet na vyhlídky Aquila a Condores.

5.-6. den

Dva celodenní výlety do NP Los Galciares  pod jeho dominantní štíty, které patří k nejkrásnějším vrcholům světa – první k Laguně de los Tres (převýšení 800 m) pod Fitz Roy (3405 m), druhý pod Cerro Torre (3133 m), efektní skalní jehlu a extrémní horolezeckou výzvu (250 m převýšení).

7. den

Celodenní přejezd do Chile do Puerto Natales, poklidného městečka na břehu mořského fjordu.

8.-10. den

NP Torres del Paine  – jeden z nejkrásnějších světových národních parků s rozlehlou soustavou ledovcových jezer propojených vodopády a mimořádně efektním panoramatem hor; vycházky kolem jezeraPehoe, k vodopádu Salto Grande a k ledovci Grey, opět s ledovcovými odtrhy do vod jezera; pěší túra (... km / převýšení ... m) na vyhlídku pod tři centrální žulové věže Torres del Paine (2500 m).

11. den

Punta Arenas – město u Magalhaesova průlivu, prohlídka městečka, skanzen Fuerte Bulnes - místo prvního osídlení divokého a drsného kraje; lodní výlet na ostrov Isla Magdalena s možností pozorování tučňáků Magalhaesových.

12.-13. den

Calama – vnitrostátní přelet z Punta Arenas a následný přesun do San Pedro de Atacama, prohlídka koloniálního městečka a jeho okolí, gejzíry El Tatio s možností koupání v termálních jezírcích, měsíční údolí Valle de la Luna.

14.-16. den

Bolívie – cesta pronajatými džípy (s místními řidiči) přes neskutečnou sopečnou krajinu jihozápadní části země kolem různě zabarvených lagun s plameňáky, pod vulkány a zasněžené vrcholy And, se zastávkami u bahenního gejzíru, bizarních kamenů včetně slavného Kamenného stromu nebo termálního jezírka s možností koupele; v závěru světový unikát - solná pánev Salar de Uyuni; z městečka Uyuni pokračování večerním autobusem do Potosí.

15.-17. den

Cesta pronajatými džípy (s místními řidiči) přes neskutečnou sopečnou krajinu jihozápadní Bolívie: kolem různě zabarvených lagun s plameňáky, pod vulkány a zasněžené vrcholy And, se zastávkami u bahenního gejzíru, bizarních kamenů včetně slavného Kamenného stromu nebo termálního jezírka s možností koupele; v závěru světový unikát - solná pánev Salar de Uyuni; z městečka Uyuni pokračování nočním autobusem do Potosí.

17.-18. den

Potosí (4070 m) – prohlídka kdysi nejbohatšího města Latinské Ameriky díky stříbrným dolům v okolních kopcích; noční přesun do La Pazu.

19. den

La Paz – hlavní město Bolívie ležící ve výšce 3577 m – čarodějnický trh, moderní mrakodrapy, ale i tradičně krojované místní indiánky s černými kloboučky na hlavách; návštěva Tiwanacu  – kolébky andských kultur; přesun k jezeru Titicaca do proslulého poutního místa Copacabana s vrcholkem Cerro Calvario.

20. den

Jezero Titicaca – celodenní lodní výlet na ostrov Slunce, kde se podle legendy narodil první Inka Manco Kapac, s možností přechodu vyhlídkové hřebenovky ostrova (10 km / převýšení 450 m); podvečerní přejezd do Puna, městečka již na peruánském břehu jezera Titicaca.

21. den

Jezero Titicaca – výlet lodí po jezeře na plovoucí rákosové ostrovy indiánského kmene Uros, rozloučení s jezerem a přesun do Cusca.

22.-24. den

Incké památky v okolí Cusca (3399 m): pevnost Sascayhuaman, svatyně Qenqo, lázně Tambo Machay, posvátné údolí řeky Vilcanota, incká města Pisaq, Ollantaytambo, přejezd vlakem do Aguas Calientes – výchozí místo pro Machu Picchu; Machu Picchu  – nejúchvatnější citadela říše Inků, Huayana Picchu (výstup možný jen v závislosti na aktuálních podmínkách), procházky na okolní vrcholky s nádhernými výhledy na Machu Picchu a okolí dle vlastní chuti a sil; návrat do Cusca.

25. den

Cusco  – nejkrásnější koloniální město Jižní Ameriky s množstvím muzeí, kouzelných náměstí, koloniálních chrámů a jiných staveb; fakultativně chrám Slunce v dominikánském klášteru a další; podvečerní volno, procházky a odpočinek.

26.-27. den

Přelet do Limy; rozloučení s Jižní Amerikou a odlet do Prahy.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínCena po slevě
2587001028. 2. – 28. 3. 2020 (30 dní) 172 800 Kč Rezervovat

vodopády Iguacu + hlavní program

 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj nepovinný - 17 500 Kč
258700113. 3. – 29. 3. 2020 (27 dní) 159 800 Kč Rezervovat

hlavní program

 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj nepovinný - 14 500 Kč
Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • průvodce CK
 • letenka vč. všech poplatků Praha–Buenos Aires / Lima–Praha včetně pěti místních přeletů v celkové výši 51 000 Kč
 • pronajaté mikrobusy a turistické džípy (v poušti Uyuni)
 • místní dálkové pohodlné autobusy (Antofagasta–Atacama; Puno–Cusco; Potosí–La Paz)
 • taxíky při přesunu z a na letiště
 • ubytování v hotelech či hostelech (vícelůžkové pokoje v Bolívii a v národních parcích Patagonie)
 • 3x plná penze v poušti Uyuni
 • informační materiály.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

odletové taxy – asi 45 USD (platí se při odletu)

Poznámka:

Lety jsou operovány leteckou společností LATAM Airlines, do Buenos Aires poletíte pravděpodobně s přestupem v Sao Paulu. Zde je nutné vyzvednout si svá zavazadla a znovu je odbavit, jelikož následující let je již operován jako vnitrostátní.

Upozornění:

Do oblasti Jižní Ameriky, především do Chile, je přísně zakázáno dovážet ovoce, zeleninu, maso a mléčné výrobky. S sebou je možné vést potraviny, avšak pouze balené.

Na tento zájezd nelze uplatnit systém slev a bonusů CK Adventura.

Fakultativní služby:

fakultativní programy – celkem asi 500 USD:

Vodopády Iguacu z brazilské strany - cca 20 USD, vodopády Iguacu z argentinské strany - cca 25 USD, ptačí zahrada - cca 13 USD, tango show v Buenos Aires - cca 50 USD, výlet na Perito Moreno - cca 30 USD, soukromá štole v Potosí - cca 15 USD, vstupné Tiwanaco - cca 15 USD, vstupné Isla del Sol - cca 3 USD, vstupné na ostrovy Uros - cca 4 USD, autobusový výlet po Cuzco a okolí - cca 140 USD, atp. 

Pořadatel:
CK Adventura
Velikost skupiny:

min. 8 účastníků

Klima:

Na cestě krátkodobě zažijeme velmi různorodé klimatické poměry vzhledem k velkému rozmezí nadmořských výšek, ve kterých se budeme pohybovat, vzhledem k obsáhlosti trasy přes půlku kontinentu. V tomto období zde vrcholí léto, je však doprovázeno častým větrem a proměnlivostí počasí. Doporučujeme si tedy zabalit jak věci na chladnější počasí, které může být především ve vyšších nadmořských výškách v Peru, na větrné počasí, které Vás může potkat při procházkách patagonskými národními parky i na slunečné počasí, například pro přechod Isla del Sol.

Náročnost:

Celkový charakter zájezdu je poznávací, i když zejména patagonské národní parky vybízejí i k pěším aktivitám. Ty trochu náročnější, na které v programu upozorňujeme, není nutné absolvovat.

Fotogalerie
Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů