Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Machu Picchu a posvátné údolí řeky Vilcanota
  • Jezero Titicaca a ostrov Slunce
  • Copacabana – poutní místo Jižní Ameriky
  • Incké památky v okolí Cusca

Naše pestré putování vede nejpozoruhodnějšími místy Peru a severu Bolívie. Zažijeme tajemnou atmosféru legendární incké citadely Machu Picchu a také západ slunce za hřebeny hor nad jezerem Titicaca. Po cestě si na tři dny „odskočíme“ i do sousední Bolívie s nejvýše položeným hlavním městem na světě La Paz a poutním místem Jižní Ameriky Copacabanou s její slavnostní atmosférou. Pro tuto sezonu opět přinášíme možnost obohacení klasického programu o fakultativní prodloužení. Jde o pobyt v amazonské džungli spojený s jednodenními výlety a poznáním způsobu života domorodých Peruánců.

Nyní také s možností prodloužení o úvodní část – Severní Peru.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
ÚVOD

SEVERNÍ PERU

1. – 2. den Letecky Praha – Chiclayo; Museo Tumbas Reales de Sipan – prohlídka originálních archeologických nálezů z 12 hrobů kultury Mochiků; Túcume – prohlídka ruin 26 mochických pyramid.

3. den

Sipán – Huaca Rajada – prohlídka místa, kde byl na světlo vynesen nejvýznamnější archeologický nález amerického kontinentu 20. století; přejezd do města Cajamarca – prohlídka centra města a návštěva místa, kde v roce 1532 vlákali španělští conquistadoři do léčky posledního Inku Atahualpu.

4. den

Canal de Cumbemayo – důmyslný vodní kanál, který představuje úžasný počin předincké stavební techniky; přejezd do Trullija.

5. - 6. den

Huanchaco – návštěva pyramid El Brujo a pozůstatků pyramid Los Tres PalosHuaca de la Luna a Huaca del Sol – prohlídka pyramid a starobylého města Chan Chan; odlet do Limy, nocleh a následné pokračování v hlavním programu.

1. - 2. den

ZAČÁTEK HLAVNÍHO PROGRAMU

Letecky Praha – Lima , prohlídka srdce starého města: Plaza Mayor s prezidentským palácem, populární a moderní čtvrť Miraflores, Park lásky u pobřeží Tichého oceánu, odpolední přejezd podél oceánu na jih do Pisca a na poloostrov Paracas.

3. den

Ostrovy Ballestas – lodní výlet s pozorováním kolonií lachtanů a tučňáků v přírodní rezervaci, národní park Paracas přitažlivý svou archeologickou historií, přejezd k planině Nazca , zastávka v pravé pouštní oáze Huacachina.

4. den

Fakultativní letecká prohlídka obřích kreseb a linií na planině Nazca, návštěva hřbitova Chauchillo s pozoruhodnými mumiemi, přejezd do městečka Arequipa.

5. den

Arequipa   město ležící pod spící sopkou El Misti (5821 m); návštěva nejživější a největší tržnice v Peru, prohlídka historického centra města, klášter Santa Catalina; fakultativní pěší výlet v okolí.

6. den

Chivay  prohlídka města a pohodový pěší výlet spojený s koupáním v nedalekých termálních lázních; relaxační den zaměřený na pohodlnou aklimatizaci.

7. den

Colca, nejhlubší kaňon světa, malebné údolí plné předinckých umělých teras uprostřed obrovských horských masivů, rozhledna Cruz del Condor; v případě příhodných podmínek pozorování volně žijících kondorů zblízka.

8. den

Plovoucí rákosové ostrovy Uros na jezeře Titicaca, přejezd podél jezera do Bolívie; prohlídka malebného městečka Copacabana  proslulé poutní místo Jižní Ameriky, pozorování západu slunce z předincké skalní observatoře Horca del Inca.

9. den

Ostrov Slunce  přesun lodí a celodenní přechod ostrova s úžasnými výhledy na zasněžené šestitisícovky pohoří Cordillera Real; západ slunce a přenocování na ostrově.

10. den

Poloostrov Copacabana, přes jezerní úžinu Tiquina do La Pazu: prohlídka náměstí s prezidentským palácem, stříbrné uličky Sagarnaga a tzv. „uličky čarodějnic"; nákup místních artesánií.

11. den

Tiwanacu  – návštěva slavné kolébky andských kultur; návrat do Puna.

12. den

Cusco , procházka uličkami města do centra, Chrám Slunce, prohlídka muzeí, nákupy na tradičních indiánských tržištích.

13. den

Procházka po okolí města, skalní observatoř a svatyně Qenko a chrám Sascayhuaman.

14. den

Posvátné údolí řeky Vilcanota, Tambo-Machay, incká města Pisaq, Ollantaytambo, přejezd vláčkem do Aguas Calientes.

15. den

Machu Picchu  – nejúchvatnější citadela říše Inků, Huayana Picchu (výstup možný jen v závislosti na aktuálních podmínkách), dle vlastní chuti výlety na okolní vrcholky s nádhernými výhledy; návrat do Cusca.

16. den

Rozloučení s Cuscem, romantické procházky a poslední nákupy.

17. - 18. den

Přelet do Limy, odlet do Evropy a následující den návrat do Prahy. 

KONEC HLAVNÍHO PROGRAMU

17. - 19. den

ODPOČINKOVÉ PRODLOUŽENÍ V DŽUNGLI

Přelet do Puerta Maldonado, městečka uprostřed džungle; výlety po řekách Madre de Dios či Gamita/Briolo, Monkey Island, observatoř v koruně stromu Shihuahuaco, pozorování divokých zvířat (opice, želvy, volavky, aligátoři), pěší výlety v džungli; 3x ubytování v komfortních bungalovech s plnou penzí.

20. - 21. den

Přelet do Limy a letecky zpět do Prahy.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínCena po slevě
2584081527. 9. – 14. 10. 2018 (18 dní) 84 700 Kč Rezervovat

hlavní program

poslední volná místa

  • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
    • jednolůžkový pokoj povinný - 11 800 Kč
2584081627. 9. – 17. 10. 2018 (21 dní) 96 700 Kč Rezervovat

+ prodloužení o džungli

poslední volná místa

  • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
    • jednolůžkový pokoj povinný - 15 600 Kč
Podmínky
V ceně zahrnuto:

průvodce CK, letenka vč. všech poplatků Praha–Lima / Cusco–Praha ve výši 36 000 Kč, 1x (3x u varianty s džunglí, 3x u varianty sever Peru) vnitrostátní přelet, pronajaté mikrobusy, místní pohodlné linkové autobusy, lodní doprava po jezeře Titicaca, vstupné na Machu Picchu, 15x hotel *** se snídaní; při prodloužení v džungli navíc 3x komfortní bungalov včetně plné penze a 1x hotel *** se snídaní v Limě, při prodloužení o sever Peru navíc 4x hotel ***, informační materiály.

Poznámka:

Prodloužení v džungli: Pro pobyt v džungli je striktně doporučováno očkování proti žluté zimnici. Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto prodloužení povinný za 3800 Kč. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na cestovní smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK Adventura
Klima:

V Peru jsou vždy velké rozdíly mezi klimatem v jednotlivých částech. Okolí Limy, které má pouštní charakter – výrazné teplotní rozdíly mezi dnem a nocí. Dále pak oblast And  horské pásmo a Altiplano, kde se teploty v této době pohybují kolem 10 °C. Ve vyšších nadmořských výškách počítejte i s teplotou kolem bodu mrazu.

Ubytování:

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Průvodce:

Iva Faltová, Daniela Stehlíková – specialistky na Latinskou Ameriku.

Fotogalerie
Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů