Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Cartagena  – perla mezi jihoamerickými městy
 • Kávové plantáže – pravá kolumbijská káva pro vás
 • Karibské moře – ostrůvky Rosario a NP Tayrona
 • Bogota – nejslavnější muzeum zlata

Kolumbie se již několik let pozvolna otevírá turistickému ruchu a rozhodně má co nabídnout – jedinečné koloniální památky, přírodní skvosty, bílé karibské pláže, kávové plantáže i vstřícné tradiční obyvatelstvo. Během našeho zájezdu poznáme i kraj G. G. Marquéze, autora slavného románu Sto roků samoty. Zájezd nás provede po nejlákavějších místních památkách a je zároveň sestaven tak, aby na závěr zbyl čas na odpočinek a koupání.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. - 2. den

Letecky Praha–Bogota: prohlídka hlavního město Kolumbie s bohatou historií, prohlídka historického centra La Candelaria: Náměstí Simona Bolívara v koloniálním stylu, Chorro de Quevedo – světoznámé muzeum zlata, prezidentstký palác Nariňo; lanovkou na poutní místo Montserrate s jedinečnou vyhlídkou na Bogotu.

3. - 4. den

Villa de Leyva – přejezd do jedné z nejhezčích vesniček v Kolumbii; zastávka v katedrále Zipaquira, jedinečná podzemní stavba ze soli. Následující den prohlídka městečka a okolí; jezírka Pozos Azules, návštěva paleontologického muzea El Fossil, prohlídka monolitů na astrologickém místě El Enfiernito, návštěva architektonické kuriozity, hlidněného domu Casa Terracotta.

5. - 6. den

Exkurze po kávových plantážích – seznámení se všemi taji kávy; přelet do města Pereira v kávovém regionu, relaxace a volný program; následující den exkurze na rodinnou kávovou farmu Cafe Manolo, ukázka procesu sklizně, zpracování a pražení kávy spojená s ochutnávkou.

7. den

NP Valle de Cocora – celodenní výlet do údolí voskových palem; prohlídka tradičních vesnic regionu Salento a Filandia.

8. den

Medellin – polodenní přejezd do hlavního města regionu; odpolední prohlídka moderního centra města, park Explora, národní palác, čtvrť Santo Domingo, výjezd lanovkou za výhledy na město; večerní návštěva zóny El Poblado (restaurace, bary, hudba).

9. den

Peňol – celodenní výlet k lagunám a monolitické formaci; typická vesnice Guatape v regionu Antioquia.

10. den

Santa Marta – přelet do koloniálního města; odpolední prohlídka centra, návštěva Quinty San Pedro Alejandrino, místo skonu Simona Bolívara.

11. den

NP Tayrona – jeden z nejkrásnějších kolumbijských NP, nádherné pobřeží, bohatá fauna i flóra; odpočinkový den na plážích Cabo de San Juan a pro náročné fakultativní celodenní výlet k El Pueblitu, ruinám města prehispánské kultury Tayrona.

12. den

Cartagena  – přejezd do přístavu z doby španělské kolonizace; cestou návštěva bahenního vulkanu El Totum; odpoledne prohlídka historického centra; Park Simona Bolívara, náměstí Santo Domingo, Pedro Claver; podvečerní procházky podloubím v hradbách.

13. den

Lodní výlet do NP Corales del Rosario y San Bernardo na karibské ostrovy Rosario – koupání, šnorchlování, odpočinek.

14. den

Letecky zpět do Prahy.

Termíny zájezdu
Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • průvodce
 • letenka vč. všech poplatků Praha–Bogota–Praha
 • 3x vnitrostátní přelet
 • pronajaté minibusy
 • sdílená lodní doprava na ostrovy Rosario
 • 13x hotel *** se snídaní
 • informační materiály.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

Vstupy do uvedených památek, monumentů a muzejí – cca 170 USD/os.

Poznámka:
Jednolůžkové ubytování nelze zajistit v NP Tayrona.
Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů