Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Cartagena  – perla mezi jihoamerickými městy
  • Kávové plantáže – pravá kolumbijská káva pro vás
  • Karibské moře – ostrůvky Rosario a NP Tayrona
  • Bogota – nejslavnější muzeum zlata

Kolumbie se již několik let pozvolna otevírá turistickému ruchu a rozhodně má co nabídnout – jedinečné koloniální památky, přírodní skvosty, bílé karibské pláže, kávové plantáže i vstřícné tradiční obyvatelstvo. Během našeho zájezdu poznáme i kraj G. G. Marquéze, autora slavného románu Sto roků samoty. Zájezd nás provede po nejlákavějších místních památkách a je zároveň sestaven tak, aby na závěr zbyl čas na odpočinek a koupání.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. - 2. den

Bogota; letecky z Prahy do hlavního město Kolumbie s bohatou historií, prohlídka historického centra: Náměstí S. Bolívara v koloniálním stylu, Chorro de Quevedo - světoznámé muzeum zlata, prezidentstký palác Nariňo; lanovkou na poutní místo Montserrate s jedinečnou vyhlídkou na Bogotu.

3. den

Přesun přes východní a centrální Cordilleru, řeka Magdalena, kávový region; ubytování na haciendě Combia.

4. den

Salento - tradiční koloniální městečko; výlet s volitelnou náročností do údolí Cocora v NP Los Nevados proslaveného voskovými palmami (nejvyšší palma světa a národní strom Kolumbie).

5. den

Exkurze po kávových plantážích - seznámení se všemi taji kávy; přesun do regionu Antioquia, který je plný přírodních krás (průzračné řeky s vodopády, divoké lesy i vysoké sopky)

6. - 7. den

Medellin - hlavní město regionu: park San Antonio, národní palác, čtvrť Santo Domingo; večerní návštěva zóny El Poblado (restaurace, bary, hudba).

8. - 9. den

Santa Cruz de Mompox ; přesun na sever trajektem přes řeku Magdalena - městečko s unikátním historickým centrem; procházky v okolí, výlet člunem do nedalekých mokřadů s pozorováním ptactva.

10. den

Cartagena - námořní přístav z doby španělské kolonizace; prohlídka historického centra: Park S. Bolívara, Náměstí Santo Domingo, Pedro Claver; podvečerní procházky podloubím v hradbách.

11. den

Lodní výlet do NP Corales del Rosario y San Bernardo na karibské ostrovy Rosario - koupání, šnorchlování, odpočinek.

12. - 13. den

NP Tayrona; přes městečko Santa Marta do NP Tayrona - jeden z nejkrásnějších kolumbijských NP, nádherné pobřeží, bohatá fauna i flóra; spaní ve stylových houpacích sítích přímo v resortu národního parku; výlety dle chuti (Las Piscinas, Cabo de San Juan a pro náročné fakultativní celodenní výlet k El Pueblitu, ruinám města prehispánské kultury Tayrona).

14. den

Odpočinek a koupáni - přesun do pobřežní rybářské vesnice Taganga a poslední odpočinkový den s koupáním, výborná místní kuchyně, romantické procházky.

15. - 16. den

Místní přelet Santa Marta - Bogota; následný letecký návrat do ČR.

Termíny zájezdu
Podmínky
V ceně zahrnuto:
průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha-Bogota / Santa Marta-Praha ve výši 31 000 Kč, 1x vnitrostátní přelet, pronajaté minibusy, trajekt přes řeku Magdalena, sdílená lodní doprava na ostrovy Rosario, 12x hotel***, u Karibiku 2x cabaňas - stylové bungalovy s houpacími sítěmi s moskytiérami (komplex NP Tayrona se zázemím), 14x snídaně, informační materiály.
Poznámka:
Jednolůžkové ubytování nelze zajistit v NP Tayrona.
Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Katalog 2018 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů