Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
 • Volitelný poznávací nebo turistický program
 • Lodní výlety a koupání na atlantickém i karibském pobřeží
 • Tropické národní parky s vodopády a krásnými řekami
 • Možnost výstupu na nejvyšší horu Karibiku – 3098 m
 • Koloniální památky v Santo Domingu 

Unikněme z listopadových plískanic do slunné náruče Karibiku! Ostrov Hispaniola a vlídná Dominikánská republika, která zabírá jeho větší část, nám k tomu nabízejí ideální podmínky. Hispaniola je po Kubě druhým největším a zároveň nejhornatějším ostrovem Karibiku, takže kromě tradičního koupání a šnorchlování na palmami lemovaném pobřeží nabízí i mimořádně atraktivní vnitrozemí s krásnou, bujně zelenou přírodou.

Všech lákadel ostrova si užijeme plnými doušky. Program zájezdu je často variantní a každý si ho může vyladit podle vlastních představ – užijí si ho proto jak příznivci pohodové poznávací verze, tak zájemci o turistiku a aktivní zážitky v tropické přírodě. Společně si pak užijeme vlahé večery, příjemně strávené na terasách hospůdek s bohatou nabídkou karibských specialit a míchaných nápojů, případně i neodolatelné rytmy místních tanců – žhavého merenge a romantické bachaty.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

Letecky Praha – Dominikánská republika, ubytování v přímořském letovisku Boca Chica.

2. den

Dopoledne koupání na pláži na jižním karibském pobřeží, následně přejezd do horského letoviska Jarabacoa – cestou krásné pohledy na nížinu Cibao, zemědělskou zásobárnu země se sady mandarinek, banánovými plantážemi i rýžovými poli, a kopcovitou krajinu podhůří Cordillery Central.

3. den

Jarabacoa a třídenní program v pohoří Cordillera Central – první den krátký pěší výlet k vodopádu Jimenoa, návštěva továrny na zpracování kávy, návštěva River Club Jarabacoa nad soutěskou řeky Yaque del Norte s možností koupání v řece nebo bazénech. Pro zájemce o Pico Duarte případně rafting už tento den. 

4.-5. den

Nenáročné pěší vycházky v okolní horské tropické přírodě a fakultativní programy dle vašeho výběru – rafting na řece Yaque del Norte, projížďky na koních či horských kolech, pro turisty dvoudenní výstup na vrchol nejvyšší hory Karibiku Pico Duarte (3098 m), pro ostatní poznávací celodenní výlet na poutní místo Santo Cerro s krásnou vyhlídkou na Cibao a návštěva ruin jednoho z nejstarších koloniálních měst La Vega Vieja. Poslední den večer všichni přejezd na severní atlantické pobřeží do Puerto Plata.

6. den

Lanovkou na horu Loma Isabel de Torres (799 m) – výhled na moře i do vnitrozemí od sochy Krista, botanická zahrada, možnost pěšího sestupu, odpoledne variantně prohlídka města Puerto Plata, nebo koupání.

7. den

Cascading 27 Charcos Damajagua – fakultativně průstup kaskádovou říčkou s 27 menšími vodopády a přírodními tobogány, nebo koupání na plážích Atlantiku.

8. den

Paradise Island – celodenní autobusový a lodní výlet na krásný ostrůvek – plavba mezi mangrovy, šnorchlování. Přejezd na jižní karibské pobřeží, ubytování v Santo Domingo.

9. den

Santo Domingo  – prohlídka hlavního města ostrova s historickým koloniálním centrem a podzemními krasovými jezírky v NP Los Tres Ojos, Národní akvárium, ubytování v přímořském letovisku Bayahibe.

10. den

Koupání na karibském pobřeží, dopoledne fakultativně návštěva krasové jeskyně Las Maravillas se skalními kresbami původních indiánů Taínů.

11. den

Cordillera Oriental – celodenní minibusový a pěší výlet do odlehlé horské oblasti, túra k vodopádu Las Jaldas (120 m – nejvyšší v Karibiku, pod vodopádem koupání) – cestou políčka, kakaové plantáže a v kopcích horský tropický porost.

12. den

Lodní výlet do NP Cotubanama (Del Este) – mořské proudy v průlivu Catuano, modrá laguna, pozorování fregatek a pelikánů, pláž s červenými hvězdicemi na ostrově Saona.

13.-15. den

Bayahibe – závěrečný relax a koupání, případně vycházky v přilehlém národním parku či fakultativně lodní výlet se šnorchlováním na ostrov Catalina – dle vašeho výběru. Transfer na letiště a letecký návrat do Prahy.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
227808015. 11. – 19. 11. 2018 (15 dní) 55 800 Kč 53 568 Kč   sleva 2 232 Kč
sleva za včasnost do 5. května 2018
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj povinný - 7 500 Kč
Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka vč. všech poplatků ve výši 24 000 Kč, zde žijící český průvodce, doprava nájemními minibusy, 13x hotel/penzion; lodní výlety na Paradise Island a do NP Cotubanama včetně obědů a dle potřeby s vybavením na šnorchlování, lanovka, prohlídka Santo Dominga včetně oběda, všechny vstupy kromě fakultativních programů, informační materiály.

Fakultativní služby:
 • Dvoudenní výstup na Pico Duarte – 155 až 220 USD dle počtu účastníků (nejméně dva) – zahrnuje místního průvodce, nákladní muly (jedna pro 2 osoby), jízdní muly (jedna pro 2–3 osoby), ubytování v horské útulně, zapůjčení spacího pytle, večeři a snídani. Nevyužití noclehu v Jarabacoa je zohledněno v ceně. Zájem o tento program je třeba avizovat v předstihu k termínu předodletové schůzky.
 • Rafting střední náročnosti WW II–IV na krásné řece Yaque del Norte – asi 55 USD včetně oběda.
 • Cascading – se zkušeným průvodcem, v plovací vestě a přilbě – asi 20 USD.
 • Celodenní poznávací výlet na Santo Cerro a Vega Vieja (paralelní s výstupem na Pico Duarte) – asi 80–90 USD dle počtu osob.
 • Výlet do krasové jeskyně Las Maravillas – asi 30–40 USD dle počtu osob.
Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK Adventura
Klima:

Tropické přímořské, vzduch obvykle 25–31 °C, bez velkých výkyvů, jen zájemci o výstup na Pico Duarte musí počítat s chladnou nocí v horách. Listopad patří do optimální sezony se suchým obdobím, zejména na jižním pobřeží.

Ubytování:

Převážně na úrovni ***, vždy 2lůžkové pokoje s vlastním WC a sprchou.

Stravování:

V ceně jsou 3 obědy a stravování na některých fakultativních programech. Ostatní z místních zdrojů v penzionech, různých hospůdkách či v obchodech. Ceny jsou docela příznivé, srovnatelné s ČR.

Náročnost:

Při aktivní verzi programu je dost náročný pouze dvoudenní výstup na Pico Duarte (první den převýšení 1600 m k horské útulně, druhý den plus 600 m na  vrchol a zpět dolů), ale jde se nalehko v rozumném tempu, vybavení se veze na mulách.

Rafting a cascading vyžadují trochu šikovnosti, ale zvládnou je i začátečníci, samozřejmě je třeba umět plavat.

Fotogalerie
Katalog 2018 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů