Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Krásné karibské pláže
  • Lodní výlety a koupání na atlantickém i karibském pobřeží
  • Tropické národní parky s vodopády a krásnými řekami
  • Koloniální památky v Santo Domingu 

Unikněme z listopadových plískanic do slunné náruče Karibiku! Ostrov Hispaniola a vlídná Dominikánská republika, která zabírá jeho větší část, nám k tomu nabízejí ideální podmínky. Hispaniola je po Kubě druhým největším a zároveň nejhornatějším ostrovem Karibiku, takže kromě tradičního koupání a šnorchlování na palmami lemovaném pobřeží nabízí i mimořádně atraktivní vnitrozemí s krásnou, bujně zelenou přírodou. 
Všechna lákadla ostrova ochutnáme plnými doušky. Program zájezdu je často variantní a každý si ho může vyladit podle vlastních představ – užijí si ho proto jak příznivci pohodové poznávací verze, tak zájemci o turistiku a aktivní zážitky v tropické přírodě. Společně si pak užijeme vlahé večery, příjemně strávené na terasách hospůdek s bohatou nabídkou karibských specialit a míchaných nápojů, případně i neodolatelné rytmy místních tanců – žhavého merenge a romantické bachaty.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

Letecky Praha – Dominikánská republika, ubytování v přímořském letovisku Boca Chica.

2. den

Dopoledne koupání na pláži na jižním karibském pobřeží, následně přejezd do horského letoviska Jarabacoa – cestou krásné pohledy na nížinu Cibao, zemědělskou zásobárnu země se sady mandarinek, banánovými plantážemi i rýžovými poli, a kopcovitou krajinu podhůří Cordillery Central.

3. den

Jarabacoa a program v pohoří Cordillera Central – krátký pěší výlet k vodopádu Jimenoa, návštěva továrny na zpracování kávy, návštěva River Club Jarabacoa nad soutěskou řeky Yaque del Norte s možností koupání v řece nebo bazénech.

4. den

Dopoledne nenáročné pěší vycházky v okolní horské tropické přírodě a případné fakultativní programy dle vašeho výběru – rafting na řece Yaque del Norte, projížďky na koních či horských kolech. Odpoledne všichni přejezd na severní atlantické pobřeží do Puerto Plata.

5. den

Lanovkou na horu Loma Isabel de Torres (799 m) – výhled na moře i do vnitrozemí od sochy Krista, botanická zahrada, možnost pěšího sestupu, odpoledne variantně prohlídka města Puerto Plata, nebo koupání.

6. den

Cascading 27 Charcos Damajagua – fakultativně průstup kaskádovou říčkou s 27 menšími vodopády a přírodními tobogány, nebo koupání na plážích Atlantiku.

7. den

Paradise Island – autobusový a lodní výlet na krásný ostrůvek – plavba mezi mangrovy, šnorchlování. Přejezd na jižní karibské pobřeží, ubytování v Santo Domingo.

8.–9. den

Santo Domingo  – prohlídka hlavního města ostrova s historickým koloniálním centrem a podzemními krasovými jezírky v NP Los Tres Ojos, Národní akvárium; volný prohram v hlavním městě. Následující den ubytování v přímořském letovisku Bayahibe.

10. den

Koupání na karibském pobřeží, dopoledne fakultativně návštěva krasové jeskyně Las Maravillas se skalními kresbami původních indiánů Taínů.

11. den

Cordillera Oriental – celodenní minibusový a pěší výlet do odlehlé horské oblasti, túra k vodopádu Las Jaldas (120 m – nejvyšší v Karibiku, pod vodopádem koupání) – cestou políčka, kakaové plantáže a v kopcích horský tropický porost.

12. den

Lodní výlet do NP Cotubanama (Del Este) – mořské proudy v průlivu Catuano, modrá laguna, pozorování fregatek a pelikánů, pláž s červenými hvězdicemi na ostrově Saona.

13.–15. den

Bayahibe – závěrečný relax a koupání, případně vycházky v přilehlém národním parku či fakultativně lodní výlet se šnorchlováním na ostrov Catalina – dle vašeho výběru. Letecky zpět do Prahy.

Termíny zájezdu
Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka vč. všech poplatků ve výši 24 000 Kč, zde žijící český průvodce, doprava nájemními minibusy, 13x hotel/penzion; lodní výlety na Paradise Island a do NP Cotubanama včetně obědů a dle potřeby s vybavením na šnorchlování, lanovka, prohlídka Santo Dominga včetně oběda, všechny vstupy kromě fakultativních programů, informační materiály.

Fakultativní služby:
  • Rafting střední náročnosti WW II–IV na krásné řece Yaque del Norte – asi 55 USD včetně oběda.

  • Cascading – se zkušeným průvodcem, v plovací vestě a přilbě – asi 20 USD.

  • Výlet do krasové jeskyně Las Maravillas – asi 30–40 USD dle počtu osob.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK Adventura
Klima:

Tropické přímořské, vzduch obvykle 25–31 °C, bez velkých výkyvů. Listopad patří do optimální sezony se suchým obdobím, zejména na jižním pobřeží.

Ubytování:

Převážně na úrovni ***, vždy 2lůžkové pokoje s vlastním WC a sprchou.

Stravování:

V ceně jsou 3 obědy a stravování na některých fakultativních programech. Ostatní z místních zdrojů v penzionech, různých hospůdkách či v obchodech. Ceny jsou docela příznivé, srovnatelné s ČR.

Náročnost:

Rafting a cascading vyžadují trochu šikovnosti, ale zvládnou je i začátečníci, samozřejmě je třeba umět plavat.

Fotogalerie
Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů