Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Obří zdymadla Panamského průplavu
 • Nejkrásnější tropické národní parky
 • Divoké pláže Pacifiku
 • Koloniální klenot Granada
 • „Americké Pompeje“ Joya de Cerén

Tento zájezd nabízí pestrou mozaiku zajímavostí nacházející se na pacifické části středoamerické šíje. Během 16 dnů projedeme čtyři země, které nedisponují velkou rozlohou, zato však bohatým kulturním dědictvím a přírodní rozmanitostí. S napětím budeme pozorovat preciznost kapitánů v Panamském průplavu, staneme se součástí panenské přírody v nejkrásnějších národních parcích Kostariky, vrátíme se v čase díky koloniální architektuře v Nikaraguy a ustrneme před trojicí vulkánů v El Salvadoru. Součástí programu jsou i nenáročné pěší výlety v různorodých přírodních lokalitách, stejně tak jako možnost koupání na překrásných plážích Pacifiku.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. - 2. den

Letecky Praha – Panama City; návštěva historického centra a staré koloniální čtvrti Casco Viejo , nábřeží Balboa, rybí trh, muzeum průplavu, aj.; Panamský průplav – sledování velkých lodí a práce pacifického zdymadla Miraflores z pozorovatelny; ubytování na dvě noci.

3. - 4. den

Boquete – přesun po světoznámé silnici Pan Americana do městečka Boquete, ležícího na úpatí vulkánu Barú; návštěva kávové farmy Cafe Ruiz, přesun do Kostariky.

5. den

Divoké pláže Pacifiku v NP Manuel Antonio; koupání a odpočinek, možnost nenáročné vycházky deštným pralesem spojené s pozorováním opic, leguánů a lenochodů; odpolední přesun do oblasti Monteverde.

6. den

Monteverde – přírodní rezervace rozprostírající se na svazích Cordiellera do Tilarán, nenáročné pěší okruhy v horském mlžném lese či fakultativně visuté lávky přímo v korunách stromů s výhledem na mlžný les z ptačí perspektivy, pozorování kolibříků, tukanů a snad i zdejší perly, krásně zbarveného vzácného ptáka quetzala. Odpoledne přesun do oblasti Guanacaste.

7. den

Provincie Guanacaste ; návštěva NP Rincon de La Vieja – nenáročná procházka na úpatí aktivního vulkánu mezi vřícími bahenními jezírky, sirnými fumarolami a miniaturními sopkami, možná spatříme i kostarickou národní květinu - purpurovou orchidej Guaria Morada.  Odpoledne odpočinek a relaxace v termálních koupelích; ubytování na dvě noci.

8. den

Přesun do Nikaraguy; návštěva Granady – prohlídka nejstaršího historického města celého amerického kontinentu; živé ulice, koloniální krása, katedrála Iglesia de la Merceded.

9. den

Pueblos Blancos – městečko s vůní tradičních místních sladkostí a řemeslných výrobků ze dřeva a z bambusu; vše doprovázené neopomenutelným folklorem; NP Volcan Masaya – minibusem téměř k vrcholu a následně krátká procházka ke kráteru (30–40 minut); pokračování do Leonu; ubytování na dvě noci.

10. den

León – prohlídka historického centra dalšího dílku mozaiky středoamerických koloniálních unikátů, návštěva královské baziliky katedrály Asunción, kostel El Calvario, La Recolección.

11. den

Lodní přesun do El Salvadoru, následně pronajatým mikrobusem do hlavního města San Salvador; ubytování na čtyři noci.

12. den

Joya de Cerén – archeologické naleziště přezdívané jako „americké Pompeje“; archeologické naleziště San Andrés a NP Cerro Verde s výhledy na komplex vulkánů Izalco, Cerro Verde a Santa Ana; národní park je od posledního výbuchu vulkánu Cerro Verde (před 25 000 lety) údajně udržován v naprosto přirozeném stavu.

13. den

Květinová cesta – jedno z nejkrásnějších míst El Salvadoru; průjezd vesničkami Nahuizalco, Juayúna, Apaneca a Ataco; seznámení s místními zvyky a autentickým způsobem života; návštěva vodopádů Chorros de la Calera.

14. den

San Salvador – prohlídka historické části města, odpoledne poslední koupání v Pacifiku na pláži San Marcelino.

15. - 16. den

Návrat do San Salvadoru a letecky zpět do Prahy

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
2574210119. 11. – 4. 12. 2022 (16 dní) 89 700 Kč 86 112 Kč   sleva 3 588 Kč
sleva za včasnost do 19. května 2022
Rezervovat

Termín a cena jsou předběžné a budou upraveny podle dostupných letových řádů začátkem roku 2022.

 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj povinný - 13 900 Kč
Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • průvodce CK a služby místních průvodců
 • letenka vč. všech poplatků Praha–Panama City / San Salvador–Praha ve výši 25 000 Kč
 • pronajaté minibusy
 • lodní doprava
 • 14x hotel **/*** se snídaní
 • vstupy do národních parků a přírodních rezervací
 • informační materiály.
V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

odjezdová taxa Nikaragua – 5 USD, případně další vstupy – viz Fakultativní služby.

Poznámka:

U termínů, kde je uvedena registrace ESTA za příplatek, se poletí přes USA. Pro tranzit přes USA je potřeba registrace ESTA a biometrický pas, nebo pas s platným vízem.

Od 21. 1. 2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1. 3. 2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nemůže k cestě do USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat osobně o vízum. Více na stránkách MZV.

Upozornění:

Od léta 2017 je zavedeno povinné očkování proti žluté zimnici pro cestující, kteří přijíždějí do Nikaraguy a El Salvadoru a navštívili Panamu. Očkování proti žluté zimnici se nově provádí pouze 1x a je celoživotní.

Fakultativní služby:

exkurze za zpracováním kávy v Boquete – 15 USD, visuté lávky v korunách stromů v horském mlžném lese v Monteverde – cca 30 USD, vstupné do památkových objektů – celkem cca 135 USD.

Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Katalog 2021 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů