Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Pobyt na korálovém ostrově
  • Stylové hotely na pláži
  • Vodní radovánky v Indickém oceánu
  • Stone Town - za poznáním historie

Korálový ostrov nazývaný Zanzibar byl už před 500 lety důležitou obchodní a kulturní křižovatkou v Indickém oceánu. V současné době je v povědomí spíše produkcí mnoha druhů koření a tropického ovoce a zejména díky svému klimatu a teplému moři jako vyhledávaný cíl cestovatelů. Naštěstí jej turismus však zatím nepřipravil o jeho jedinečnou atmosféru. Přes svůj turistický potenciál si celý ostrov stále zachovává původní ráz s chýšemi místních obyvatel, žijících převážně z rybolovu a pěstování tropických plodin. Turistické resorty malebně zapadají svým stylem do okolí a panorama tu nikde nekazí betonové hotely nebo jiné výškové budovy. Historické centrum jediného města na ostrově - Stone Town - je dokonce zařazeno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Zanzibar je ve správném významu souostrovím tvořeným ostrovy Unguja a Pemba. Právě Unguja je všeobecně nazývaná Zanzibarem a tvoří cíl naší cesty, který leží v jižní polovině chráněné mořské rezervace Zanzibar Archipelago. Přístrojové potápění nebo šnorchlování, plavání s delfíny, rybaření a odpočinek na písečných plážích – tak vypadají hlavní turistická lákadla. Po celou dobu pobytu budeme plnými doušky ochutnávat ze všeho, co nám tropická vegetace a teplé moře nabízí. Rovným dílem budeme pobývat v jižní i severní části ostrova. Na jihu ostrova budeme mít na dosah historický Stone Town, ale po celou dobu zájezdu budeme ubytováni přímo u pláží s každodenní možností koupání.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. - 2. den

Polední odlet z Prahy, ranní přílet do Dar es Salaamu, přejezd rychlolodí na Zanzibar; ubytování v resortu nedaleko Stone Townu (zde strávíme celkem 3 noci).

3. - 4. den

Bohatý volitelný program dle vlastního výběru: průvodcovaná prohlídka po historickém jádru města, Spice tour - cesta za kořením (průvodcovaný výlet s výkladem o pěstování koření a tropického ovoce spojený s ochutnávkami), Delfin tour - plavání s delfíny (na malé rybářské loďce s ploutvemi a šnorchlem, pak už jen skok do vody mezi delfíny....), Jozani Forest - pralesní rezervace s guerézami, korálový ostrůvek Changu s chovnou stanicí obřích želv - možnost koupání a šnorchlování na přilehlém útesu, a další možnosti.

5. - 8. den

Přejezd na sever ostrova s bílými plážemi a nejlepším koupáním na celém Zanzibaru (zde strávíme 4 noci); silvestrovská večeře na pláži a přivítání Nového roku; volitelný program: šnorchlování a přístrojové potápění na korálové bariéře, návštěva rybářské vesnice, projížďka na katamaranu, celodenní výlet na ostrov Mnemba se šnorchlováním a grilováním ryb, výlet na rybářské dlabané plachetnici dhow spojený s rybařením, návštěva záchranné stanice mořských želv a další aktivity.

9. - 10. den

Dopoledne na Zanzibaru, odpolední návrat lodí do Dar es Salaamu, nocleh v hotelu, transfer na letiště v brzkých ranních hodinách; přílet do Prahy odpoledne.

Termíny zájezdu
Podmínky
V ceně zahrnuto:

průvodce CK a místní průvodci, letenka vč. všech poplatků Praha–Dar-es-Salaam / Zanzibar–Praha, veškeré transfery, trajekt Dar-es-Salaam–Zanzibar a zpět, 8x **** hotel ve 2lůžkových pokojích se snídaní, silvestrovská večeře formou bufetu, informační materiály.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):
tanzanské vízum – 50 USD.
Poznámka:
Pro vstup na Zanzibar (respektive do Tanzanie) je povinné pouze očkování proti žluté zimnici a některá další jsou doporučená, záleží na posouzení vaším lékařem.
Fakultativní služby:

přístrojové potápění – podle množství ponorů 150 až 240 USD, všechny ostatní uvedené aktivity a vstupy v součtu – asi 130 USD.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Katalog 2018 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů