Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Od písečných dun až k Atlantiku
 • Marrákeš , Ait Ben Haddou , As-Sawíra , Al-Džadída 
 • Vysoký Atlas, Džebel Saghro, Antiatlas
 • Mezi Berbery v údolí Dra

Cílem naší ojedinělé výpravy je poznat kromě nejznámějších památek i některá místa jinak obtížně dostupná a ležící stranou tradičních turistických tras. Zaměříme se zejména na poznání přírody, života v poušti a na objevování stop neolitického osídlení. Navštívíme saharské oázy - skutečné ostrůvky zeleně v moři písku – a zastavíme se i v několika městech a významných historických lokalitách, jakou jsou například královské město Marrákeš, kasba Ait Ben Haddou či filmaři oblíbený Warzazát. Točily se zde filmy jako např. Alexandr Veliký, Gladiátor, Asterix & Obelix i Trója. V závěrečné části si užijeme i krásy atlantického pobřeží, přímořských pohoří a ochutnáme rybí speciality v opevněných přístavech As-Sawíra a Al-Džadída.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. - 2. den

Letecky Praha - Casablanka; přejezd do královského města Marrákeš - podvečerní procházka a celodenní prohlídka rušné metropole na úpatí zasněžených hor; paláce, medína, súky, ochutnávka místních specialit na náměstí Jemaa el Fna neboli Náměstí mrtvých a mnoho dalšího.

3. - 4. den

Vysoký Atlas - přejezd přes sedlo Tizi n'Tichka (2260 m); prohlídka významných kaseb (pevností) Telouet a Ait Ben Haddou; pouštní město Warzazát se zdařile zrekonstruovanou kasbou Taourirt; první kontakt s pouští, pustý masiv Džebel Saghro; dojezd do Zagory, města, ze kterého to mají velbloudí karavany "do Timbuktu už jen 52 dnů".

5. den

Zagora a údolí Dra - řeka Dra se postupně ztrácí v poušti a podél ní se vine 200 km dlouhá oáza s políčky a palmeriemi lemovaná stolovými horami; navštěva některé z významných pamětihodností: Tamegroute, podzemní město bývalých otroků, které tvoří řada vzájemně propojených ksarů, v jejichž centu je slavná knihovna koránu; keramická dílna; Amazraou se židovskou čtvrtí; přespíme v poušti přímo pod nejrozsáhlejšími dunami Maroka – Erg Šigaga.

6. den

Saharskou pistou do pouštního města Foum Zguid; cestou průjezd přes vyschlé jezero Iriki; zastávka u naleziště fosilií; kaskády Tissint; příjezd do oázy Tata.

7. den

Antiatlas - pouštní pohoří na jaře zářící barvami a květy; cesta horskou vyhlídkovou silnicí, místy lemovanou mandloňovými sady do města Tafraoute, schouleného pod skalními štíty.

8. - 9. den

Atlantické pobřeží - cesta nejzápadnějšími svahy Atlasu do opevněného města As-Sawíra, centra truhlářského a řezbářského řemesla: hradby, tržiště, přístav, čerstvé rybí speciality; fakultativně návštěva nefalšovaného hammámu neboli tradičních tureckých lázní se saunou.

10. den

Odjezd na sever podél pobřeží lemovaného ptačími hnízdišti, mokřady, plážemi, útesy, ústími řek tekoucích z Atlasu a rybářskými vesnicemi; Oualidia, příjemné letovisku na břehu Atlantiku.

11. - 12. den

Al-Džadída - příjemné město s působivou medínou je jedním v nejlépe dochovaných příkladů portugalské vojenské architektury; Casablanca, dojezd do města; mešita Hassana II., prohlídka největší marocké mešity stojící na břehu Atlantiku; letecky zpět do Prahy.

Termíny zájezdu
Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • průvodce CK a místní průvodci
 • letenka vč. všech poplatků Praha–Casablanca–Praha ve výši 11 000 Kč
 • doprava mikrobusem
 • v poušti výlet terénními auty
 • 10x hotel (2lůžkový pokoj s příslušenstvím)
 • 1x berberská lodž na poušti
 • 8x snídaně + 1x večeře na poušti
 • informační materiály.
Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Katalog 2021 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů