Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Nejposvátnější místa tří náboženství a biblický Jeruzalém
  • Galilejské jezero, Golanské výšiny, pouštní vádí a oázy
  • Středozemní, Rudé i Mrtvé moře
  • Petra – růžové město Nabatejců a komplex skalních chrámů

Vydejte se s námi poznat místa, kudy kráčela historie, kde vznikala tři největší monoteistická náboženství a kde se snoubí starý svět s novým. Nahlédneme do mentality a zvyků Židů, křesťanů i muslimů a kromě historických památek si vychutnáme i přírodní krásy navštívených zemí. Zájezd připravujeme ve spolupráci s osvědčenými místními partnery a jeho program vychází z aktuální situace v tomto dynamickém regionu.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1. den

Praha – Tel Aviv: přílet a návštěva historického přístavu Jaffa, kde sv. Petr zachránil Tabithu od smrti; Caesarea – prohlídka římského amfiteátru a akvaduktu; volné pozdní odpoledne v Tel Avivu – koupání ve Středozemním moři.

2. den

Akka : přejezd přes Haifu do historického přístavu proslulého z dob křížových výprav; Nazaret – návštěva baziliky Zvěstování a kaple, kde archanděl Gabriel zvěstoval Panně Marii narození Ježíše; Kána Galilejská  místo prvního Ježíšova zázraku, kdy na svatbě proměnil vodu ve víno; večerní přesun do Tiberias.

3. den

Galilejské jezero – projížďka lodí; hora Blahoslavenství; Tabgha  místo zázraku rozmnožení chleba a ryb; kibuc Nof Ginosar a Kafarnaum, kde si Ježíš vybral své učedníky; přesun na Golanské výšiny až do míst s výhledem na syrskou hranici; památník Jomkipurské války; cesta zpět do Tiberias přes Yardenit, kde se Jordán vylévá z Galilejského jezera.

4. den

Jordánsko: přejezd přes most Sheikh Hussein; návštěva antického Džeraše – jednoho z největších římských měst na Blízkém východě; hora Nebo, odkud Mojžíš uviděl "Zemi zaslíbenou"; vádí Musa.

5. den

Petra celodenní návštěva unikátního komplexu nabatejských monolitických chrámů vytesaných ve skalách – královské hrobky, pokladnice, divadlo, historické město Petra.

6. den

Vádí Rum : monumentální údolí magické pouště Lawrence z Arábie, kde se obří okrové věže tyčí až do výšky až 600 m z rovinatého dna údolí – toto údolí patří k nejúchvatnějším přírodním zajímavostem Blízkého východu; odpoledne koupání v Eilatu.

7. den

Kráter Ramon – vyhlídka a výstup na pevnost Masada ; návštěva oázy Ejn Gedi s damany a kozorožci; koupání v Mrtvém moři.

8. den

Kumrán – návštěva archeologické lokality, místa naleziště svitků od Mrtvého moře; Jericho – nejníže položené a nejdéle trvale osídlené město na světě.

9. den

Jeruzalém : cesta na Olivetskou horu; návštěva kostela Pater Noster a kostela Dominus Flevit; Getsemanská zahrada; židovský hřbitov; vstup do starého města Sionskou bránou; židovská čtvrť; procházka po Cardo; Zeď nářků; fakultativně Skalní dóm, kde měl Abrahám obětovat svého syna Izáka; Křížová cesta až k chrámu Božího hrobu.

10. den

Jad Vašem – návštěva památníku holokaustu; procházka ortodoxní židovskou čtvrtí Mea Šearim; alternativní výlet do Betléma dle aktuální bezpečnostní situace.

11. den

Přesun na letiště v Tel Avivu, odlet domů.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
2524080328. 10. – 8. 11. 2018 (12 dní) 48 800 Kč Rezervovat
  • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
    • jednolůžkový pokoj povinný - 9 800 Kč
252409057. 4. – 17. 4. 2019 (11 dní) 48 800 Kč 46 848 Kč   sleva 1 952 Kč
sleva za včasnost do 7. října 2018
Rezervovat
  • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
    • jednolůžkový pokoj povinný - 9 800 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Tel Aviv–Praha (vč. všech poplatků) ve výši 8000 Kč, doprava autobusem, 10x hotel *** s polopenzí, vstupné dle programu včetně Petry, informační materiály, průvodce CK a místní průvodci.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

izraelské a jordánské výstupní/vstupní poplatky – celkem cca 45 USD

Upozornění:

Máte-li v pase razítko/vízum ze zemí, které neuznávají existenci státu Izrael, popřípadě s ním nemají přátelské styky (např. Sýrie, Írán, Libye, Irák, Jemen apod.), konzultujte prosím toto s námi co nejdříve – v případě nutnosti bude třeba nechat si vystavit nový pas!

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů