Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Nádherná příroda a přitažlivá historie Bajkalu 
  • Výhledy z útesů šamanského ostrova Olchon
  • Po pobřeží unikátní krugobajkalskou železnicí
  • Ulánbátar a malebný horský NP Tereldž
  • Zelené Mongolsko – rozlehlé stepi se stády zvířat

Chcete si užít půvaby Bajkalu komfortněji, se zázemím solidního ubytování a v rámci možností, jaké ruská Sibiř nabízí, v relativním pohodlí? Pak neváhejte zvolit si pro vaši dovolenou tento zájezd, v němž pro vás vybíráme ta nejzajímavější místa západního pobřeží Bajkalu. Zájezd je možné prodloužit o krátkou návštěvu centrálního Mongolska, při níž navštívíte hlavní město Ulánbátar a to nejzajímavější v jeho okolí.

Program na Bajkalu zahájíme v Irkutsku, jednom z nejstarších měst Sibiře na řece Angaře. Po této řece a především pak po průzračných vodách nejhlubšího jezera světa se přeplavíme na malebný ostrov Olchon. Na největším ostrově Bajkalu se strmými útesy i písečnými plážemi si užijeme vyjížďku terénními auty na nejodlehlejší mys a další atraktivní lodní výlet. Setkáme se zde s tradicemi šamanismu, ochutnáme místní rybí speciality a večer můžeme očistit tělo i ducha v tradiční ruské baně (sauně). Po návratu do Irkutsku se vydáme na celodenní jízdu unikátní "krugobajkalkou", po dnes již nepoužívaném úseku Transsibiřské magistrály, kde se vláček desítkami tunelů a mostů prodírá strmým pobřežím jezera a míjí odlehlé dřevěné vesničky. Program zakončíme v Listvjance – turistickém letovisku při výtoku Angary z jezera, které nabízí malý přístav s rybím trhem, muzeum bajkalské přírody, nedaleký etnografický skanzen i roztomilé něrpy (bajkalské tuleně) v místním něrpináriu.

Kdo si zvolí zájezd včetně prodloužení v Mongolsku, vydá se z Irkutsku dálkovým vlakem na cestu do jeho hlavního města Ulánbátaru. V centrálním Mongolsku strávíme necelý týden naplněný bohatým programem. Vychutnáme si zdejší krásnou, dosud neporušenou přírodu, rozlehlé liduprázdné stepi s volně žijícími stády divokých zvířat, průzračně čistý vzduch a to vše pod blankytně modrou oblohou s neustále zářícím sluncem.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Irkutsk: přílet a prohlídka města – nábřeží řeky Angary, pravoslavné chrámy, dřevěné domy děkabristů.

3. den

Bajkal : téměř 8hodinová plavba rychlou lodí "raketou" na největší ostrov Olchon, známý tradicemi místního šamanismu – ubytování v rybářské vesnici Chužir s mysem Burchan a posvátnou Šamanskou skálou.

4. den

Mys Choboj: celodenní výlet terénním autem s piknikem na nejzazším mysu ostrova – NP Pribajkalskij, stepi a borové lesy, písečné přesypy, strmé útesy s velkolepými výhledy.

5.–6. den

Ostrov Olchon – Irkutsk: fakultativní program na ostrově – lodní výlet po ostrovech v zálivu oddělujícím ostrov Olchon od pevniny, výlet terénním autem k jezeru Šara-Nur, možnost rybolovu; přejezd busem zpět do Irkutsku.

7. den

Krugobajkalka: celodenní exkurze historickou železnicí prodírající se divokým pobřežím Bajkalu; lodí přes Angaru do Listvjanky.

8.–9. den

Listvjanka – Irkutsk – Praha: turistické městečko na břehu Bajkalu – rybí trh v přístavu, muzeum bajkalské přírody, oblázkové pláže, útesy; lanovkou nebo pěšky na vyhlídku Čerského kámen; možnost návštěvy něrpinária nebo zajímavého etnografického skanzenu v městečku Talcy; návrat do Irkutsku a časně ráno odlet do Prahy.

 

PRODLOUŽENÍ DO MONGOLSKA:

9. den

Cesta dálkovým vlakem do Mongolska.

10. den

Ulánbátar: příjezd brzy ráno – prohlídka centra, buddhistické kláštery Gandan a další, muzeum přírody; večerní představení mongolského folkloru.

11.-12. den

NP Tereldž – Ulánbátar: malebné zalesněné hory s vyhlídkami a zajímavými skalními útvary – Želví skála aj.; nocleh v tradičním jurtovém kempu; návštěva nejvetší jezdecké sochy světa – mocného Čingischána; návrat do Ulánbátaru.

13. den

NP Chustaj: kopcovitá step, volně žijící koně Převalského.

14. den

NP Bogdchan – Ulánbátar: NP se stejnojmennou posvátnou horou; návrat do Ulánbátaru – velký trh Nárantúl a nákupy suvenýrů.

15. den

Ulánbátar – Praha: letecký návrat.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Irkutsk–Praha / Ulánbátar–Praha (vč. všech poplatků), doprava minibusy, plavba po Bajkalu, v prodloužení dálkový vlak Irkutsk–Ulánbátar, kompletní doprava v Mongolsku, 2x hotel *** v Irkutsku, 5x penzion (+ v prodloužení 4x hotel v Ulánbátaru a 1x jurtový kemp), 7x snídaně (+ 5x v prodloužení), 5x večeře (+1x v prodloužení), výlet terénními auty na ostrově Olchon, celodenní výlet krugobajkalkou, vstupné do NP, registrační poplatky, informační materiály, průvodce.

Poznámka:

Ubytování ve 2lůžkových pokojích, 1lůžkový pokoj na vyžádání za příplatek. WC a sprcha s teplou vodou je k dispozici vždy, v některých místech je sociální zařízení společné pro více pokojů.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK Adventura
Fotogalerie
Katalog 2018 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů