Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Panenská příroda odlehlé výspy Sibiře
 • Nejaktivnější vulkanická oblast současnosti
 • Možnost výstupu k aktivním kráterům
 • Koupání v termálních bazénech

Jako východní výspa Ruska byl tento unikátní pacifický poloostrov coby strategická oblast po dlouhá léta uzavřen nejen pro zahraniční turisty, ale i pro většinu obyvatel bývalého SSSR. Kvůli této izolaci i náročnému terénu si Kamčatka dodnes zachovala rozsáhlá území s neposkvrněnou panenskou přírodou, pyšnící se nekonečnou tajgou a tundrou, řekami plnými lososů a především množstvím aktivních vulkánů, termálních pramenů a atraktivních sopečných jevů, s kterými se dostaneme do bezprostředního kontaktu.

Tento zájezd je turisticky-poznávací variantou naší kamčatské nabídky a spojuje návštěvu těch nejzajímavějších lokalit s občasnou pěší turistikou, přičemž tu náročnější není nutné absolvovat. Trasa nás zavede na sever poloostrova, na náhorní plató pod nejvyšší kamčatskou sopkou Ključevskaja (4750 m), kde v Tolbačinské trhlinové zóně proběhla r. 1975 jedna z nejmohutnějších vulkanických erupcí 20. století a vědci zde testovali legendární lunochod. V druhé části programu navštívíme oblast jižních vulkánů Mutnovskij a Goreli, kde vystoupáme k jejich aktivním kráterům. Chybět nebude ani návštěva etnografického muzea a stylové vesnice Esso, plavba po řece Bystraja či koupání v termálních bazénech. Ochutnáme také pravý kaviár i speciality z vynikajících pacifických lososů a poznáme, co obnáší pravá ruská baňa.

Na zpáteční cestě strávíme jeden den v Novosibirsku, třetím největší městě Ruska a průmyslovém centru celé Sibiře.

 Abychom mohli vychutnat krásy poloostrova v maximální možné míře, budeme mít téměř po celou dobu k dispozici terénní vozidlo. Společně s českým a ruským průvodcem doprovodí skupinu také kuchař, který bude připravovat po většinu pobytu plnou penzi.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Letecky Praha – Moskva – Kamčatka: přílet před polednem, transfer do hotelu v přírodní lokalitě u obce Paratunka – oddech a první koupání v hotelovém termálním bazénu, který bude možné využívat po dobu šesti nocí, které zde přerušovaně strávíme.

3. den

Terénním autem k jezeru do kvetoucí doliny Vačkažec a zahřívací pěší výlet k vodopádům a pod stejnojmenný vulkán.

4. den

Celodenní přejezd terénním autem na sever do Kozyrevsku – prohlídka odlehlé vnitrozemské osady, mohutná řeka Kamčatka, panorama s nejvyššími vulkány poloostrova Ključevskaja a Kameň; ubytování v privátních chatičkách – pravá ruská baňa.

5.–7. den

Náročný terénní přejezd tam a zpět tajgou a výše položenými sopečnými pouštěmi na náhorní plató vulkánu Tolbačik do NP Ključevskaja : cestou brodění řeky a prohlídka řady sopečných jevů Severního vulkanického proryvu – výstupy na menší vulkanické kužely, vývěry horkých plynů, lávové proudy, mrtvý les, lávové jeskyně aj.; zatáboření na dvě noci s večerním zázemím v skromné chatě s kuchyní a jídelnou. Prostřední den možnost výstupu k okraji mohutného vrcholového kráteru vulkánu Ploskij Tolbačik s přechodem čerstvého lávového proudu erupce r. 2013 s unikátní provazcovou lávou; nejnáročnější túru zájezdu je možno nahradit vycházkou v okolí tábora a v zóně erupce r. 2013 s výhledy na zaledněný Ostrij Tolbačik (3672 m) a další vulkány.

8. den

Osada Esso v malebném Bystrinském NP, obývaná převážně příslušníky původních kamčatských národů – ubytování na dvě noci v hotelu s menším termálním bazénem, prohlídka zajímavého etnografického muzea, odpoledne rafting na řece Bystraja s nenáročnými peřejemi v atraktivních soutěskách.

9. den

Celodenní přejezd zpět do Paratunky.

10.–11. den

Přejezd terénním vozem přes vyhlídkové Viljučinské sedlo pod vulkán Gorelij;zatáboření na jednu noc, dvě polodenní túry a návrat do Paratunky. Přednostně navštívíme efektní barevný Opasnyj kaňon s úvodním téměř stometrovým vodopádem a podnikneme pěší výstup do činné kaldery vulkánu Mutnovskij , kde se ocitneme v bezprostředním kontaktu s velmi působivými sopečnými efekty (pronikavě syčící fumaroly s vývěry páry a plynů, vřící potoky a bublající bahenní kotle, žluté povlaky krystalické síry aj.). Druhý den vystoupíme k vrcholovým kráterům vulkánu Gorelij  (1829 m) s jezerem, vývěry horkých plynů a panoramatem okolních sopek. V případě nepříznivého počasí návštěva areálu Mutnovské geotermální elektrárny a nedalekých pramenišť termální vody.

12.–13. den

Závěrečné 2 dny na Kamčatce s dvěma nocemi v hotelu v Paratunce jsou k dispozici pro fakultativní program dle vašeho výběru. Jsou to vrtulníkové výlety na sever do Doliny gejzírů v Kronocké rezervaci , nejvyhlášenější vulkanické lokality Kamčatky, nebo na Kurilské jezero do Jihokamčatské rezervace  za pozorováním medvědů lovících lososy, mořský lodní výlet po Avačinské zátoce a přilehlém Pacifiku (útesy, ptačí kolonie, tuleni aj.), spojený s návštěvou Petropavlovsku-Kamčatského, a náročný výstup na vulkán Avačinskij (2741 m). Pokud si žádný nevyberete, strávíte jeden den oddechem u hotelového termálního bazénu nebo výletem do města a hlavního kamčatského přístavu Petropavlovsk-Kamčatskij a na pacifické pláže s černým pískem, obklopené skalními útesy. Nevynecháme samozřejmě ani závěrečný nákup rybích specialit (uzení lososi, kaviár, mořské plody) v místní velké tržnici za příznivé ceny.

14. den

Dopoledne se letecky přesuneme do třetího největšího města v Rusku – Novosibirsku. V průběhu 20. století město nabylo na významu a stala se z něj důležité obchodní a průmyslové centrum. V rámci programu si s místním průvodcem toto nejvýznamější sibiřské město prohlédneme a také zde přespíme.

15. den

Odjezd na letiště, letecky přes Moskvu zpět do Prahy.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka vč. všech poplatků Praha–Kamčatka–Praha ve výši 33 000 Kč
 • doprava minibusy a převážně terénními vozidly
 • 7x ubytování v hotelu/penzionu s termálním bazénem
 • 1x ubytování v privátních chatkách
 • 3x nocleh ve volné přírodě v zapůjčených stanech
 • 1x nocleh v Novosibirsku
 • plná penze po většinu pobytu
 • vyřízení vstupních formalit a poplatky za vstup do jednotlivých oblastí
 • vstup do etnografického muzea
 • plavba po řece Bystraja
 • informační materiály
 • český průvodce a místní průvodce po většinu pobytu včetně Novosibirsku. 
Upozornění:

Počítejte s tím, že Kamčatka je dobrodružná oblast, kde nelze vše do detailu předem naplánovat. Částečně bude nutné program přizpůsobovat aktuálním podmínkám – především počasí, momentální vulkanické aktivitě, průjezdnosti závěrečných úseků cest apod.

Fakultativní služby:

Během 12. dne je možné absolvovat dle zájmu dva ze čtyř následujících programů. Jejich realizovatelnost je závislá na příznivém počasí, zejména u vrtulníků se vždy čeká na povolení vzletu. Programy je třeba si rezervovat předem, platí se po příletu na Kamčatku a v případě jejich neuskutečnění se vrací celá částka.

 • Lodní výlet po Avačinském zálivu Tichého oceánu (v přepočtu asi 60–70 EUR plus dle situace doprava do přístavu a zpět).
 • Vrtulníkový výlet na Kurilské jezero nebo do Doliny gejzírů, na jedny z nejunikátnějších lokalit kamčatské přírody – jejich nedostupnost je vykoupena vysokou cenou (v přepočtu asi 560 nebo 600 EUR za 3 hodiny letu a 3 hodiny pobytu na místě).
 • Výstup na vulkán Avačinskij – náročný výstup na dokonalý sopečný kužel a skvělý vyhlídkový bod (cena velmi závisí na počtu osob – loni ve 3 osobách s místním průvodcem vyšla na 90 EUR/os.).
Pořadatel:
CK Adventura
Velikost skupiny:

10–15 účastníků

Klima:

Poněkud drsnější s proměnlivým, často větrným počasím; příznivé teploty jsou zde v létě srovnatelné s jižní Skandinávií.

Stravování:

Po 8 dní plná penze, kromě hotelu v Partunce ji připravuje v chutném lokálním stylu kuchařka cestující se skupinou, při pěších výletech jsou někdy obědy formou balíčku. Zbývající 3 dny hotelová polopenze, přičemž lodní i vrtulníkové výlety mají oběd v ceně. V Novosibirsku bude po příletu zajištěna večeře a následující den snídaně.

Náročnost:

Všechny túry a výstupy podnikneme nalehko. Nejdelší túra pouze pro zájemce je celodenní výstup na Ploskij Tolbačik (celkem 25 km / +1500 m relativně pozvolného převýšení), dále polodenní výstupy na vulkán Goreli (celkem 11 km / převýšení +850 m), do kráteru vulkánu Mutnovskij (celkem 8 km / převýšení +350 m) a výlet v dolině Vačkažec (asi 8 km / převýšení +300 m). Fakultativní vulkán Avačinskij má nejnáročnější sklon i terén (celkem 16 km / převýšení +1700 m).

Fotogalerie
Katalog 2021 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů