Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Rozlehlé a rozmanité nejvyšší horstvo Sibiře
  • Mohutné divoké řeky a unikátní Tělecké jezero
  • Život národů Altaje
  • Vycházky, výlety i celodenní túry 

Altaj patří mezi nejkrásnější, přírodně nejbohatší a nejzachovalejší oblasti Ruska a Sibiře. Jde o pohoří velmi rozmanitého charakteru, jehož ruská část je rozlohou srovnatelná s Čechami. Zalesněné hřebeny a údolí s nedotčenou tajgou se střídají s kotlinami stepního charakteru tam, kde je terén otevřenější vůči suchým jižním větrům z blízkého Mongolska a Číny. Nad nimi se tyčí zaledněné štíty až čtyřtisícových hřebenů. A místní altajské národy jej obohacují i o etnicky zajímavý kolorit.

Tento zájezd míří do východnější části ruského Altaje, do oblasti čtyřtisícového Severočujského hřbetu a okolních hor i stepí. Pro přesun využijeme především jedinou hlavní horskou silnici, tzv. Čujský trakt, který míří napříč ruským Altajem do západního Mongolska. Na celou dobu zájezdu budeme mít pronajatý minibus s místním řidičem, ale asi třikrát budeme muset využít i další terénní vozidla do míst, kam by tento minibus neprojel. V rámci programu bude kromě kratších vycházek prostor i na tři až čtyři celodenní pěší výlety či túry, které vyvrcholí výstupem dolinou Aktru až k ledovcům pod čtyřtisícový Aktru Baš.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Moskva – Barnaul, nocleh v penzionu v Gorno-Altajsku.

3. den

Přejezd z Gorno-Altajsku k Těleckému jezeru; ubytování v penzionu na břehu jezera ve vesnici Artybaš.

4.–5. den

Plavba přes Tělecké jezero dle možností s několika zastávkami; nocleh v turbáze na břehu řeky Čulyšman (dvě noci); druhý den pěší túra podél toku řeky Čulyšman ke skalním útvarům Kamenné hřiby a k vodopádu Učar.

6. den

Cesta terénním autem hlubokým kaňonem řeky Čulyšman; sedlo Katu Jaryk s velkolepým výhledem; Pazyrycké kurgany (archeologická lokalita světového významu); ubytování v typicky altajské vesnici Ulagan.

7. den

Celodenní túra malebnou horskou krajinou v okolí Ulaganského sedla – daleké výhledy na četná jezera a horské hřebeny; nocleh ve vesnici Kuraj na úpatí Severočujského hřebenu.

8. den

Stepi na středním toku Čuji, obklopené jedinečným horským panoramatem – třítisícovým Kurajským a čtyřtisícovým mohutně zaledněným Severočujským hřebenem; barevné hory nad říční oázou.

9.–10. den

Terénním autem přes Kurajskou step do doliny Aktru v Severočujském hřebenu – ubytování na 2 noci v turistické základně; odpoledne aklimatizace ve výšce 2000 m, druhý den túra do vyšších partií velehorské doliny k Modrému jezeru a podél ledovce až téměř do 3000 m.

11. den

Terénním autem zpět k Čujském traktu a přejezd k soutoku Katuně a Čuji – cestou prehistorické skalní rytiny, říční peřeje); ubytování na dvě noci.

12. den

Okolí soutoku Katuně (hlavní zdrojnice Obu) s Čujou a Argutem – výlet autem i pěšky po skalách a stepních terasách nad soutěskami mohutných divokých řek.

13. den

Přejezd přes Čiketamanský průsmyk a Seminskij pereval do vesnice Čemal; rozloučení s řekou Katuň, pravoslavná kaple na skalnatém ostrově, Čemalská přehrada – koupání, nákupy suvenýrů.

14.–15. den

Přejezd do Barnaulu – nocleh v hotelu; další den letecky přes Moskvu do Prahy.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Barnaul–Praha ve výši 15 500 Kč (vč. všech poplatků), doprava minibusem s místním řidičem, 3–4x terénní vozidla, plavba přes Tělecké jezero, 1x hotel ***, 12x turistická ubytovna či penzion, 6x polopenze, informační materiály, průvodce.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK Adventura
Velikost skupiny:

10–13 účastníků

Klima:

Altaj leží na shodné zeměpisné šířce jako Česko, ale klima je poněkud drsnější vlivem hor a nadmořské výšky. Pohybovat se budeme v nadmořské výšce od 700 do 3000 m.

Ubytování:

V horách jsou k dispozci pouze skromná ubytovací zařízení – pokoje obvykle 2–4lůžkové, suchá WC za domem, hygiena podle dohody v ruské bani (sauna a umývárna s ohřátou vodou na polévání).

Náročnost:

Spočívá v občasných delších přesunech po místy kostrbatých silnicích a ve skromné infrastruktuře. Pěší program bude částečně možné přizpůsobit nebo zkrátit, včetně nejnáročnější túry v dolině Aktru.

Fotogalerie
Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů