Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Usměvavé Thajsko, multikulturní Malajsie a pompézní Singapur
 • Po historicky proslulé Železnici smrti přes řeku Kwai
 • Čajové plantáže a roje světlušek v Malajsii
 • Skvělé jídlo a pohodlí stylových hotelů

Malajský poloostrov byl odedávna díky své poloze křižovatkou kultur, etnik a náboženství a ani dnes tomu není jinak. O relativně malé území se dělí buddhistické Thajsko, muslimská Malajsie s celou směsí etnik a náboženství a na jižním konci poloostrova ležící původně britský Singapur. Během naší cesty navštívíme životem kypící Bangkok, projdeme se starobylými uličkami ostrova Penang či pod zářícími mrakodrapy Singapuru a mezi čajovými plantážemi. Užijeme si i pravou thajskou masáž či vyrazíme na nákupy na slavnou Orchard Road – a všude tady budeme poznávat rozmanitost tohoto krásného koutu světa. Putování nám zpříjemní i fantastické jídlo – pýcha a radost místních obyvatel – a celou cestu si vychutnáme z pohodlí stylových hotelů a unikátních ubytování.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Bangkok: přílet do  hl. m. Thajska – Města andělů s mnoha buddhistickými chrámy; uvítací večeře na lodi na řece Chao Phraya, rušné dopravní tepně Bangkoku.

3. den

Bangkok: překrásně zdobený areál Královského paláce; perly thajského chrámového umění – Wat Phra Keo (smaragdový Buddha), Wat Po (45metrový ležící Buddha)či Wat Traimit (Buddha z ryzího zlata); odpočinkové odpoledne – vyhlášená thajská masáž, či pleťová maska v jednom z příjemných salonů; večeře zaměřená na thajské speciality.

4. den

Bangkok – Kanchanaburi: ranní "železniční trh" – stánky se zbožím rozložené přímo na kolejích; dále do Kanchanaburi – slavný most přes řeku Kwai (námět stejnojmenného filmu), historická místa spjatá s 2. světovou válkou; ubytování ve stylových bungalovech u řeky Kwai a večeře s etnickým tanečním představením.

5. den

Kanchanaburi: projížďka zajímavou scenérií po proslulé Železnici smrti, jejíž stavba si vyžádala tisíce obětí z řad válečných zajatců; odpočinek v krásně tropické krajině u řeky.

6. den

Kanchanaburi – Bangkok – Kuala Lumpur: návrat do Bangkoku a přelet do Malajsie; večer u majestátních Petronas Twin Towers (nejvyšší "dvojčata" světa, 452 m) – jeden ze symbolů Malajsie, drink ve střešním baru s výhledem na zářící věže.

7. den

Kuala Lumpur – K. Kuantan: návštěva závodního okruhu Velké ceny Malajsie v Sepangu (včetně zákulisí); koloniální památky Kuala Lumpuru; malajská vesnice a ukázka zručnosti místních farmářů a rybářů, rozsáhlé kaučukovníkové plantáže; výlet do K. Kuantan – koloniální pevnost s královským mauzoleem; večeře zaměřená na čerstvé mořské plody, večer na řece – rozsáhlá kolonie světlušek.

8. den

Kuala Lumpur – Cameron Highlands: návštěva pitoreskní hinduistické jeskyně Batu střežené houfy opic; půldenní přejezd do horské stanice Cameron Highlands (1300 m n.m.) – všudypřítomné čajové plantáže a nádech někdejší koloniání atmosféry a příjemné horské klima.

9. den

Cameron Highlands – Penang: návštěva nejznámější čajové továrny s ochutnávkou na zářivě zelených čajových plantážích, výlet na vrcholek Gunung Brinchang (2032 m n.m.) a procházka mlžným pralesem; přesun na ostrov Penang do George Townu – životem tepající kosmopolitní centrum s romanticky zašlými uličkami a mnoha chrámy; večerní procházka (pro zájemce projížďka rikšami) městem dýchajícím historií, kulturou a vůní kuchyní mnoha zdejších etnik.

10. den

George Town : britská pevnost Cornwallis, shromažďovací dům klanu Khoo, rezidence bohatého obchodníka, bohatě zdobený jihoindický chrám, návštěva tropické zahrady s kořením, možnost koupání.

11. den

Penang – Singapur: přelet do Singapuru – fantastické panorama mrakodrapů v okolí Marina Bay; zakončení cesty v pohodlí stylového hotelu dýchajícího slávou koloniálních časů; večeře zaměřená na speciality místní kuchyně, pestré jako Lví město samotné.

12. den

Singapur: výlet do oblasti Mac Ritchie Reservoir Park – bohatá tropická džungle, možnost procházky v korunách stromů; zelený čaj (důležitý aspekt čínské kultury) – ochutnávka ve vyhlášené čajovně s ukázkou přípravy; hypermoderní džungle v centru města – Gardens by the Bay; možnost výhledu na zářící Singapur z terasy Sky Deck na vrcholu věhlasného hotelu Marina Bay Sands.

13.–14. den

Singapur – Praha: ranní pohled na ostrov z výšky ruského kola Singapore Flyer, procházka přes Helix Bridge (nejdelší pěší most v Singapuru), návštěva pivovaru Tiger Brewery – výrobce jednoho z nejznámějších piv JV Asie; odpolední čas na nákupy na světoznámé Orchard Road, nebo jen vychutnávání atmosféry města; rozlučková večeře a pozdě večer odlet domů, přílet do ČR 14. den.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínCena po slevě
3339592223. 11. – 6. 12. 2019 (14 dní) 149 800 Kč Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • jednolůžkový pokoj - 27 800 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Bangkok / Singapur–Praha (v ekonomické třídě vč. všech poplatků)
 • 2x přelet (Bangkok–Kuala Lumpur a Penang–Singapur)
 • pronajaté mikrobusy
 • výlet vlakem v Kanchanaburi
 • projížďka lodí v Bangkoku
 • 11x hotel **** se snídaní
 • 3x oběd a 6x večeře (obvykle zaměřená na místní speciality)
 • vstupné do památkových objektů a přírodních lokalit dle programu
 • 1x thajská masáž
 • český odborný průvodce China Tours.
Poznámka:

Pro Váš vyšší komfort můžeme na přání zajistit mezinárodní letenku ve vyšší letové třídě (Business Class, resp. First Class). V případě zájmu kontaktujte prosím co nejdříve naši kancelář – konkrétní nabídka a cena příplatku závisí na možnostech dostupných v okamžiku poptávky.

Pořadatel:
CK China Tours
Velikost skupiny:

6–12 účastníků

V ceně nezahrnuto – upřesnění:

Pro Váš vyšší komfort můžeme na přání zajistit mezinárodní letenku ve vyšší letové třídě (Business Class, resp. First Class). V případě zájmu kontaktujte prosím co nejdříve naši kancelář – konkrétní nabídka a cena příplatku závisí na možnostech dostupných v okamžiku poptávky.

Fotogalerie
Katalog 2020 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů