Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Stručně o zájezdu
  • Tajemná Fudži s květinovým festivalem a strhující turnaj sumó
  • Japonské Alpy a sopečné pohoří ostrova Kjúšú
  • Šintoistické svatyně, majestátní hrad a malebná stará městečka
  • Nocleh v tradičním rjókanu a koupele v horkém onsenu

Vypravte se s námi odhalit další krásy a tajemství Japonska. Poznejte tradiční rituály i strhující souboje nejlepších zápasníků sumó. Uvidíte překrásné přírodní scenérie Japonských Alp a historické město Macumoto s majestátním Vraním hradem. Přímo do srdce vás zasáhne po staletí neměnná stoická krása hrdého a spirituálního polostrova Izu. Navštívíte Nagoju, kde se tradice statečných samurajů potkávají se stejně slavným symbolem japonské ekonomické síly reprezentované slavnou firmou Toyota. Navštívíme také méně známá, ale o to magičtější zákoutí Kjóta a čeká vás i skvělým jídlem proslavená Fukuoka a ostrov Kjúšú s okouzlujícím národním parkem Aso. A pokud se vám nebude chtít ještě s Japonskem rozloučit, můžete si na závěr přidat individuálně několik dní v tropickém ráji okinawských ostrovů.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Tokio: přílet, přejezd rychlovlakem do centra a ubytování. 

3. den

Tokio – Izu Hantó: šinkansenem na historický poloostrov Izu – cestou po scénickém východním pobřeží navštívíme půvabná přístavní městečka Itó a Šimoda; přenocujeme v tradičním japonském hotelu rjokan v vesničce Rendaidži, kde se osvěžíme a uvolníme koupelí v přírodním horkém vřídle.

4. den

Izu Hantó – Tokio: procházka nádhernou přírodou poloostrova – Sedm vodopádů Kawazu; odpoledne prohlídka chrámového městečka Šuzendži – hlavní chrám před 1200 lety založil slavný buddhistický mnich Kóbó Daiši; příjemná koupel v termálních lázníchonsen.

5. den

Tokio: dopoledne procházka romantickou retročtvrtí Janaka s chrámy Gjokurindži a Endžudži; odpoledne strhující atmosféra slavného turnaje sumó, včetně příchodu nejvyšší třídy jokozuna, hlavních zápasů a ceremonie s luky; procházka malebnou čtvrtí Kagurazuka, která nás vrátí zpět časem a ukáže nám Tokio před sto lety.

6. den

Tokio – Fudži : superexpresem do oblasti Pěti jezer Fudži – procházka přírodou v okolí jezera Kawaguči, lanovka a výhledy na posvátnou horu (v případě dobrého počasí), relaxace uprostřed přírody; nocleh v Kawagučiko.

7. den

Fudži – Macumoto: úžasný květinový festival Šibazakura; posvátné prameny Ošino-Hakkai, kde v minulosti procházeli rituální očistou poutníci před výstupem na horu Fudži; přejezd do historického města Macumoto.

8. den

Macumoto – Kamikóči: celodenní výlet do srdce Japonských Alp – den v překrásné přírodě podél horské řeky Azusa s mosty Kappa a Mjódžin; odpočinek v idylické svatyni Hotaka proslavené svým křišťálově čistým horským jezírkem. 

9. den

Macumoto – Nagojapůvodně dochovaný stejnojmenný hrad (s hradem Himedži považovaný za nejkrásnější v Japonsku) – slavný svou černou věží a přezdívaný Vraní hrad; procházka historickou čtvrtí obchodníků Nakamači; odpoledne vyhlídkovým expresem do moderního energického města Nagoja – milovníky moderní architektury potěší fascinující Spiral Towers či Sky Promenade na vrcholu 247 m vysokého mrakodrapu, kde sídlí legendární firma Toyota.

10. den

Nagoja – Ise: celodenní výlet na do oblasti Ise – slavná svatyně, nejsvětější místo tradičního japonského náboženství šintó, založeného ve 3. stol.; procházka historickou ulicí Oharaimači s tradičními japonskými domy a obchody s uměleckými suvenýry.

11. den

Nagoja – Kjóto: šinkansenem do Kjóta – srdce japonské kultury; odpoledne procházka nádherným hustým bambusovým lesem na hoře Arašijama s mnoha chrámy, historickým mostem a obchody s tradičními japonskými řemesly a uměním; večer „lov“ gejš v historické čtvrti Gion, nádherně osvětlená svatyně Jasaka a jedinečná atmosféra zábavní čtvrti Pontočó

12. den

Kjóto – Hiei: celodenní výlet na posvátnou horu – magická procházka prastarým chrámovým komplexem Enrjakudži, odlehlé zahrady, tichá zákoutí, mechem porostlé chrámové budovy a mohutné pagody v tichu, které porušuje jen občasný úder vzdáleného gongu. 

13. den

Kjóto – Fukuoka: přejezd šinkansenem na ostrov Kjúšú – projedeme i téměř 19 km dlouhým podmořským tunelem Šin-Kanmon; klidné odpoledne na nedalekém romantickém ostrůvku Nokonošima s nádherným parkem plným květů (na jaře afrikány, na podzim krásenky) a s okouzlujícími výhledy na okolní moře a ostrovy.

14. den

Fukuoka – Aso/Beppu: v případě příznivého počasí a dobrého stavu komunikací Aso – nadpřirozená krása sopečného pohoří – přejdeme rozlehlou horskou louku Kusasenri, podíváme se na dokonale kónickou a svěže zelenou horu Komezuka, a pokud nám geotermální aktivita dovolí, vystoupíme i na nejaktivnější japonskou sopku a nahlédneme do jejího kráteru; v případě špatného počasí Beppu – výlet do města s druhým největším objemem vyvěrající horké vody na světě, prohlídka osmi „pekel“ – barevných vřídel zahalených v hustém dýmu.  

15.–16. den

Fukuoka – Ósaka – Praha: prohlídka města – procházka parkem Óhori, vyhlídka na město z místa, kde původně stál fukuocký hrad; možnost ochutnat slavnou místní specialitu tonkocu rámen; odpoledne přejezd šinkansenem Sakura a expresem Haruka na mezinárodní letiště Kansai a odlet, přílet do ČR 16. den.

Termíny zájezdu

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Tokio / Ósaka–Praha (vč. všech poplatků), příměstské vlaky a šinkanseny, metro a taxi ve velkých městech, 13x hotel *** se snídaní, vstupy do památkových objektů dle programu, český japonsky hovořící průvodce China Tours.

Poznámka:

Možnost individuálního prodloužení na okinawských ostrovech – více informací v kanceláři.

Travel Asistent:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
Pořadatel:
CK China Tours
Fotogalerie
Katalog 2018 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů