Vyhledat zájezd na mapě

Stručně o zájezdu
 • Malebná jezera a termální prameny na úpatí tajemné Fudži
 • Strhující atmosféra zápasů sumó či futuristické digitální umění
 • Šintoistické svatyně, majestátní hrad a malebná stará městečka
 • Nocleh na slaměných rohožích a tradiční kuchyně

Vypravte se s námi odhalit další krásy a tajemství Japonska. Uvidíte překrásné přírodní scenérie Japonských Alp a historické město Macumoto s majestátním Vraním hradem. Přímo do srdce vás zasáhne po staletí neměnná stoická krása hrdého a spirituálního polostrova Izu. Navštívíte Nagoju, kde se tradice statečných samurajů potkávají se stejně slavným symbolem japonské ekonomické síly reprezentované známou firmou Toyota. Poznáte také méně známá, ale o to magičtější zákoutí Kjóta. Čeká vás i skvělým jídlem proslavená Fukuoka a ostrov Kjúšú s okouzlujícím národním parkem Aso. A pokud se nebudete chtít ještě s Japonskem rozloučit, můžete si cestu individuálně prodloužit o několik dní v tropickém ráji – na ostrově Okinawa v souostroví Rjúkjú.

Mapa zájezdu
Zájezd den po dni
1.–2. den

Praha – Tokio: přílet, přejezd vlakem do centra a ubytování.

3. den

Tokio – Izu Hantó: šinkansenem na historický poloostrov Izu – cestou po scénickém východním pobřeží navštívíme půvabná přístavní městečka Itó a Šimoda; ubytujeme se v japonském hotelu v tradičním stylu, poté se osvěžíme a uvolníme koupelí v přírodním horkém vřídle.

4. den

Izu Hantó – Tokio: procházka nádhernou přírodou poloostrova – Sedm vodopádů Kawazu; odpoledne prohlídka chrámového městečka Šuzendži – hlavní chrám před 1200 lety založil slavný buddhistický mnich Kóbó Daiši; příjemná koupel v termálních lázníchonsen.

5. den

Tokio: dopoledne procházka romantickou retročtvrtí Janaka s chrámy Gjokurindži a Endžudži; v jarním termínu odpoledne strhující turnaj sumó, včetně příchodu nejvyšší třídy jokozuna, hlavních zápasů a ceremonie s luky / v podzimním termínu úchvatná expozice digitálního umění teamLab Borderlessprocházka malebnou čtvrtí Kagurazuka, která nás vrátí zpět časem a ukáže nám Tokio před sto lety.

6. den

Tokio – Fudži : expresem do oblasti Pěti jezer Fudži – procházka přírodou v okolí jezera Kawagučiko, lanovka s výhledy na posvátnou horu (při dobrém počasí), relaxace uprostřed přírody; nocleh u jezera.

7. den

Fudži – Macumoto: úžasný květinový festival Šibazakura (pouze v jarním termínu); posvátné prameny Ošino-Hakkai, kde v minulosti procházeli rituální očistou poutníci před výstupem na horu Fudži; přejezd do historického města Macumoto.

8. den

Macumoto – Kamikóči: celodenní výlet do srdce Japonských Alp – den v překrásné přírodě podél horské řeky Azusa smosty Kappa a Mjódžin; odpočinek v idylické svatyni Hotaka proslavené svým křišťálově čistým horským jezírkem.

9. den

Macumoto Nagojapůvodně dochovaný stejnojmenný hrad (s hradem Himedži považovaný za nejkrásnější v Japonsku) – slavný svou černou věží a přezdívaný Vraní hrad; procházka historickou čtvrtí obchodníků Nakamači; odpoledne expresem do moderního energickéhoměsta Nagoja – milovníky moderní architektury potěší fascinující Spiral Towers či Sky Promenade na vrcholu 247 m vysokého mrakodrapu, kdesídlí legendární firma Toyota.

10. den

Nagoja – Ise: celodenní výlet do oblasti Ise – slavná svatyně, nejsvětější místo tradičního japonského náboženství šintó, založeného ve 3. stol.; procházka historickou ulicí Oharaimači s tradičními japonskými domy a obchody s uměleckými suvenýry.

11. den

Nagoja – Kjóto: šinkansenem do srdce japonské kultury ; odpoledne procházka nádherným hustým bambusovým lesem na hoře Arašijama s mnoha chrámy, historickým mostem a obchody s tradičními japonskými řemesly a uměním; večer pozorování gejš v historické čtvrti Gion, nádherně osvětlená svatyně Jasaka a jedinečná atmosféra zábavní čtvrti Pontočó.

12. den

Kjóto – Hiei: celodenní výlet na posvátnou horu – magická procházka prastarým chrámovým komplexem Enrjakudži, odlehlé zahrady, tichá zákoutí, mechem porostlé chrámové budovy a mohutné pagody v tichu, které porušuje jen občasný úder vzdáleného gongu.

13. den

Kjóto – Fukuoka: přejezd šinkansenem na ostrov Kjúšú – projedeme i téměř 19 km dlouhým podmořským tunelem Šin-Kanmon; klidné odpoledne na nedalekém romantickém ostrůvku Nokonošima s nádherným parkem plným květů (na jaře afrikány, na podzim krásenky) a s okouzlujícími výhledy na okolní moře a ostrovy.

14. den

Fukuoka – Aso/Beppu: v případě příznivého počasí výlet do kaldery Aso – nadpřirozená krása sopečného pohoří – přejdeme rozlehlou horskou louku Kusasenri, podíváme se na dokonale kónickou a svěže zelenou horu Komezuka, a pokud nám geotermální aktivita dovolí, vystoupíme i na nejaktivnější japonskou sopku a nahlédneme do jejího kráteru / v případě špatného počasí Beppu – výlet do města s druhým největším objemem vyvěrající horké vody na světě, prohlídka osmi „pekel“ – barevných vřídel zahalených v hustém dýmu.

15.–16. den

Fukuoka – Ósaka – Praha: prohlídka města – procházka parkem Óhori, vyhlídka na město z místa, kde původně stál fukuocký hrad; možnost ochutnat slavnou místní specialitu tonkocu rámen; odpoledne přejezd šinkansenem Sakura a expresem Haruka na ósacké letiště Kansai a odlet, přílet do ČR 16. den.

Termíny zájezdu
Číslo zájezduTermínZákladní cenaCena po slevě
3336220214. 5. – 29. 5. 2022 (16 dní) 106 800 Kč 102 528 Kč   sleva 4 272 Kč
sleva za včasnost do 14. listopadu 2021
Rezervovat
 • zobrazit služby za příplatekSlužby za příplatek
  • Jednolůžkový pokoj - 9 980 Kč

DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty!

Podmínky
V ceně zahrnuto:
 • letenka Praha–Tokio / Ósaka–Praha (vč. všech poplatků)
 • příměstské vlaky / autobusy / šinkanseny
 • metro / taxi ve velkých městech
 • 12x hotel *** a 1x ubytování v tradičním stylu – vždy se snídaní
 • vstupy do památkových objektů dle programu
 • český japonsky hovořící průvodce China Tours.
Poznámka:

Možnost individuálního prodloužení na ostrově Okinawa – více informací v kanceláři.

Pořadatel:
CK China Tours
Fotogalerie
Katalog 2021 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů