Najít na mapě
Prohlížené zájezdy
Kdy:
14.6.2016, 19:00
Kdo:
Vojtěch Lokša
Kde:
Brno: Expediční klubovna
Jezuitská 1, Brno
Další informace:
Rezervace na: SMSticket.cz
Vstupné dobrovolné!

Japonsko je nádherné. Ročně sem míří miliony turistů z celého světa, z nichž drtivá většina se drží trasy Tokio – Kjóto – Hirošima a domů. To je samozřejmě velká škoda, protože Japonsko toho nabízí mnohem více, a to i bez davů turistů.
V této přednášce se vypravíme do míst, kam zabloudí jen málo cizinců. Navštívíme vulkanicky aktivní oblast Tóhoku, kde se na náhorních plošinách až pozdního jara drží metry sněhu, zatímco o pár kilometrů dále v nížině najdeme údajně nejkrásnější sakury z celého Japonska. To si proložíme krátkou odbočkou ke specialitám japonské kuchyně a nakonec se vydáme na úplný jih Japonska, souostroví Rjúkjú, kde uvidíme jak nádherné pláže, tak i neprostupný prales a staré vesničky, kde místo autobusů jezdí povozy tažené buvoly.

Cestovatelská přednáška o Japonsku bude trvat zhruba dvě a půl hodiny a je sestřihem z několika cest v letech 2012–2015. Přednáší Vojtěch Lokša, milovník Asie, průvodce po Japonsku a Číně. Do Japonska jezdí pravidelně několikrát do roka již osm let.

Zajímavé zájezdy

Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů