Vyhledat zájezd na mapě

Oranžové země v „Asijském semaforu" jsou ty, které jsou stále pro turisty buďto zcela uzavřeny, nebo jsou omezení natolik striktní, že do nich není možné realizovat zájezdy. Informace přicházející z destinace však naznačují, že lze počítat se zpřístupněním země v řádu několika měsíců.

Nejnovější zprávy

17.9.2020
Vietnam během září obnovuje letecké spojení s Čínou, Japonskem, Kambodžou, Laosem, Taiwanem a Jižní Koreou. Pro cestování mezi zeměmi stále panují přísné podmínky, opatření se však postupně rozvolňují.
26.8.2020
V souvislosti s danangským ohniskem z přelomu července a srpna provedl Vietnam k dnešnímu dni přes půl milionu testů a poslal do karantény více než 150 000 lidí, čímž se podařilo šíření viru prakticky zastavit. Nových případů je minimum, opatření v zemi však stále trvají a datum možného otevření země je opět nejisté.
11.8.2020
Vietnam k dnešnímu dni registruje 435 aktivních případů onemocnění Covid-19, bohužel došlo i k prvním úmrtím. Opatření jsou přísná a přírůstky jsou ve srovnání např. s evropskými zeměmi prakticky zanedbatelné, avšak je pravděpodobné, že přísná opatření budou trvat nejméně několik týdnů.
22.7.2020
Po téměř 100 dnech bez komunitního přenosu se objevilo malé ohnisko ve středovietnamském městě Da Nang. Vietnamská vláda reagovala velmi pohotově a znovu zavedla přísná opatření v některých lokalitách. Počet nakažených lidí od začátku pandemie však stále nedosáhl ani 500, navíc Vietnam neregistruje ani jediné úmrtí v souvislosti s Covid-19.
30.6.2020
Na vietnamské ambasádě v Praze proběhlo Česko-vietnamské turistické fórum k příležitosti 70. výročí vztahů mezi Vietnamem a ČR. Vietnamský velvyslanec oznámil, že v blízké době očekává zahrnutí Vietnamu na seznam bezpečných zemí EU a recipročně by mělo být umožněno cestovat do Vietnamu. První let na přímé lince Hanoj-Praha, která měla být otevřena v březnu, je aktuálně plánován na 25. října.
25.6.2020
Prognóza budoucí situace ve Vietnamu je nejasná. Vietnam se s pandemií vypořádal velmi dobře, o to opatrnější je v otevírání. Na jednu stranu jsou pro Vietnam příjmy z turismu důležité, na druhou stranu se obyvatelé bojí zavlečení další nákazy z ciziny. Probíhají debaty o otevření země pro turisty se zvládnutou epidemiologickou situací, avšak prohlášení vietnamských autorit se velmi často mění.
17.3.2020
Vietnam pozastavuje vydávání víz všem cizincům.

Zajímavé zájezdy

Napište nám

Formulář vyžaduje schválení cookies pro cílení a reklamu, protože je chráněn pomocí reCAPTCHA, a jeho použitím souhlasíte s ochranou osobních údajů and podmínkami užití společnosti Google.

Vaše ohlasy

D. Ch., Uherský Brod, 7.12.2017

Děkuji touto cestou za zajímavou dovolenou ve Vietnamu a Kambodži v listopadu a zejména chci zdůraznit práci průvodkyně Mgr. Ivany Kolbabové, která byla vynikající, lepší jsem ještě nezažila. Díky.

Jindřich Maják, Žihle, 23.3.2017

Děkuji za přání do dalších cest, děkuji za tento zájezd a hlavně za velmi dobrého průvodce. My jsme si vybrali krásnou zemi a potřebovali jsme veškeré informace o ní, a to jsme dostali od Mgr. Ivany Kolbabové. Perfektní, nádhera, jen tak dál. Děkuji.

Jana T., Česká Třebová, 26.1.2017

Chtěla bych Vám všem moc poděkovat za krásnou dovolenou (Vietnam – velká cesta, 13. 11. – 4. 12. 2016). Byli jsme velice spokojeni a především moc moc děkujeme našemu průvodci Baovi, který se o nás neskutečně staral – vždy poradil, a když jsme potřebovali pomoc, vše potřebné zařídil. Toto byla již naše třetí dovolená od Vaší CK a ve všech směrech nejlepší. Prosím o předání tohoto e-mailu Vašemu vedení společnosti. Mají štěstí na výjimečné a spolehlivé zaměstnance.

Katalog zájezdů Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů