Vyhledat zájezd na mapě

Červené země v „Asijském semaforu" jsou ty, ve kterých je buďto nadále nepříznivá epidemiologická situace, nebo neexistují zprávy, které by naznačovaly, že by země v blízké době mohla být zpřístupněna turistům.

Nejnovější zprávy

12.11.2020
Průběh pandemie je v zemi stále velmi mírný. Od 1. října se v Uzbekistánu ruší omezení pro příjezd skupin zahraničních turistů (5–15 osob). Návštěvník musí mít při příjezdu negativní test ne starší než 72 hodin a potvrzení o zdravotním pojištění. Pokud turista onemocní, musí na vlastní náklady putovat do karantény a teprve po vyléčení může odjet domů. Stejný den byly otevřeny pozemní hranice a letecká spojení se zahraničím. Turkish Airlines operují linku Istanbul–Taškent, Uzbekistan Airways operují linku z Frankfurtu (platí váhové omezení na zavazadla), Belavia provozuje linku Minsk–Taškent. Plánované letecké spojení s Dušanbe bylo odloženo na začátek příštího roku. Čtyřikrát týdně létají Uzbekistan Airways do Dubaje.
30.7.2020
Ačkoliv se epidemiologická situace v zemi zhoršuje, Uzbekistán projevuje snahu nalákat mezinárodní turismus zpátky do země. Prezident země dokonce slíbil, že v případě nákazy návštěvníků jim uzbecká vláda vyplatí kompenzaci ve výši 3000 USD. Podmínkou je využití schválené místní turistické agentury a místního průvodce. Uzbekistán aktuálně dovoluje volné přicestování do země občanům z Číny, Japonska, Jižní Koreje a Izraele. Turisté z EU musí po příletu do karantény. Omezení volného pohybu v zemi bylo před pár dny prodlouženo do 15. srpna. První uvolnění proběhlo již na konci dubna, ale bylo 10. června opět zrušeno.
14.3.2020
Uzbekistán zavřel hranice.

Zajímavé zájezdy

Napište nám

Formulář vyžaduje schválení cookies pro cílení a reklamu, protože je chráněn pomocí reCAPTCHA, a jeho použitím souhlasíte s ochranou osobních údajů and podmínkami užití společnosti Google.

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů