Vyhledat zájezd na mapě

Oranžové země v „Asijském semaforu" jsou ty, které jsou stále pro turisty buďto zcela uzavřeny, nebo jsou omezení natolik striktní, že do nich není možné realizovat zájezdy. Informace přicházející z destinace však naznačují, že lze počítat se zpřístupněním země v řádu několika měsíců.

Nejnovější zprávy

25.11.2020
Thajsko zjednodušilo původní plán a začíná vydávat turistická víza, která nejsou omezena jen na ostrov Phuket, a taktéž byla zrušena povinnost přiletět charterovým letem. Proces je však komplikovaný a nákladný. Nejprve je nutné na zastupitelském úřadě vyřídit samotné vízum, poté online požádat o osvědčení o vstupu (COE). Po jeho udělení je třeba rezervovat hotel, kde cestující absolvuje alternativní státní karanténu (ASQ) v délce 15 dní. Při odletu do Thajska je nutné se prokázat negativním výsledkem PCR testu ne starším 72 hodin a další test bude proveden po příletu do Thajska. Službu ASQ aktuálně nabízí zhruba stovka hotelů v Bangkoku i v některých plážových destinacích, ceny začínají na 20 000 Kč. V ASQ je zahrnuta doprava z letiště do hotelu, strava (3 jídla denně) a dva PCR testy, které jsou během pobytu provedeny. 2x denně je cestujícímu také měřena tělesná teplota a je dotazován na zdravotní stav. Od čtvrtého dne karantény je možné trávit denně hodinu ve vyhrazeném prostoru venku. Po negativním výsledku posledního dne karantény je možné se volně po Thajsku pohybovat. Na turistické vízum je možné v Thajsku strávit 60 dní (včetně karantény) a pobyt lze na místě jednorázově prodloužit o dalších 30 dní.
27.8.2020
Nedlouho po prohlášení, že se letos pro turisty neotevře, přichází Thajsko s dalším plánem - otevřením ostrova Phuket. Bude třeba letět charterovými lety Thai Airways, které už byly oznámeny z několika zemí (Dánsko, Velká Británie, Německo, Korea, Japonsko, Čína). Po příletu do Thajska má být povinné strávit dva týdny v hotelu. Pro zájezdy i pro většinu nezávislých cestovatelů je toto samozřejmě prakticky nepoužitelné a pouze potvrzuje chaotické rozhodování a rozpor mezi chybějícími příjmy z turismu a nedostatkem vůle k otevření země.
21.8.2020
Thajsko zůstává nadále pro většinu cizinců uzavřeno. Od začátku minulého týdne se v médiích (včetně českých) šíří zpráva, že se Thajsko letos turismu neotevře a počítá až s jarem 2021. Zpráva vychází z prohlášení náměstka ředitele Thajské centrály cestovního ruchu, tatáž asociace však již v uplynulých měsících vydala několik prohlášení, která byla protichůdná a opakovaně se měnila, proto i tuto informaci je nutné brát s rezervou. Faktem je, že řada měst a ostrovů v Thajsku je zcela odkázána na cestovní ruch a už započala první vlna krachů, která bude nadále pokračovat a zintenzivňovat tlaky na otevření. Konkrétnější informace či prognózy se nám do dnešního dne od našich thajských partnerů získat nepodařilo, situaci tedy považujeme za těžko předvídatelnou.
14.7.2020
Thajsko opět zrušilo většinu mezinárodních letů poté, co zemi navštívil tranzitující cizinec a porušil nakázanou izolaci v tranzitním hotelu. Incident vzbudil nevoli u místních obyvatel a debaty o otevírání Thajska utichly. Léto je však pro turismus v Thajsku nedůležitou sezónou, hlavní sezóna začíná v listopadu. Považujeme za nepravděpodobné, že by se situace do této doby nezměnila a Thajsko se rozhodlo hlavní sezóny vzdát.
2.7.2020
Ministerstvo pro cestovní ruch v Thajsku představilo plán otevření tří jihothajských provincií (Phuket, Krabi, Surat Thani - s ostrovy Ko Samui, Ko Phangan a Ko Tao) pro zahraniční turisty během srpna.
1.7.2020
EU zařadila Thajsko na seznam bezpečných zemí. Po návratu zpět do ČR nebudou od 1. 7. potřeba testy. Thajsko však zatím stále turistům vstup neumožňuje.
20.6.2020
Situace v Thajsku je velmi stabilní, více než měsíc nebyl zaznamenán komunitní přenos nákazy. Většina lokálních opatření byla zrušena, postupně začíná fungovat domácí turismus a od 1. 7. dochází k obnově mezinárodních letů, prozatím však není umožněn vstup za účelem turismu. Postupná obnova turismu se čeká během podzimu.
26.3.2020
Thajsko zavřelo hranice.

Zajímavé zájezdy

Napište nám

Formulář vyžaduje schválení cookies pro cílení a reklamu, protože je chráněn pomocí reCAPTCHA, a jeho použitím souhlasíte s ochranou osobních údajů and podmínkami užití společnosti Google.

Vaše ohlasy

K. Chobotová, Praha 7, 29.3.2014

Tento zájezd mi změnil názor na CK. Oproti cestování na vlastní pěst mi nabídla opravdu hodně zajímavostí, výbornou organizaci, pohodlné cestování i úsporu času a ve výsledku i úsporu peněz. Nadchlo mě to natolik, že si už teď vybírám další zájezd. Se zdejší cestovkou Marvel Tour/Holiday to byla trefa do černého. Přidaná hodnota thajského průvodce a příjemného řidiče byla vidět hned první den.

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů