Vyhledat zájezd na mapě

Oranžové země v „Asijském semaforu" jsou ty, které jsou stále pro turisty buďto zcela uzavřeny, nebo jsou omezení natolik striktní, že do nich není možné realizovat zájezdy. Informace přicházející z destinace však naznačují, že lze počítat se zpřístupněním země v řádu několika měsíců.

Nejnovější zprávy

14.10.2020
Kvůli prudkému nárůstu nakažených v Nepálu místní vláda rozhodla o odložení zpřístupnění země o měsíc, tedy na 17. listopadu.
10.10.2020
Nepál se drží plánu otevřít hranice 17. října a po mnoha debatách se rozhodlo o zrušení povinnosti karantény po příletu. Ke vstupu bude nutný pouze negativní test na Covid-19 ne starší 72 hodin. Taktéž dochází k obnově možnosti zařídit vstupní vízum na letišti po příletu.
2.10.2020
Nátlak nepálských i mezinárodních organizací vede k tomu, že nepálské ministerstvo pro cestovní ruch uvedlo, že se chystá zavést testování na covid-19 po příletu, což by mohlo vést ke zrušení povinné týdenní karantény po otevření hranic, které je stále plánováno na 17. října. Zatím o tomto není jasně rozhodnuto.
1.10.2020
Nepál stále počítá s otevřením 17. října, avšak podrobnosti chybí. Dle aktuálních informací bude vstup možný pouze pro turisty mířící na treky, kteří budou nuceni se podrobit sedmidenní karanténě v Káthmándú. Místní touroperátoři opakovaně poukazují na nesmyslnost opatření a lobbují za jeho zmírnění, ale finální oficiální stanovisko prozatím neexistuje.
15.9.2020
Nepálský ministr zahraničních věcí dnes prohlásil, že se Nepál od 17. října 2020 otevře zahraničním návštěvníkům. Detaily k tomu, kdo a za jakých okolností bude moci do Nepálu vycestovat, očekáváme během následujících dní.
27.8.2020
Situace v Nepálu je chaotická. Země se připravovala na postupné otevírání od 1. září, do toho však přišla intenzivní vlna nákazy v Káthmandském údolí, která s sebou opět přinesla přísná opatření, kromě toho zemi sužují monzunové deště a záplavy. Ačkoliv oficiální datum otevření letiště je stále stanoveno na 1. září, nepálští touroperátoři jsou skeptičtí a rezignovaní, jelikož očekávají další řadu chaotických změn ze strany státu a pomalu přestávají doufat v podzimní sezónu.
19.8.2020
Otevření mezinárodního letiště v Káthmandú je odloženo prozatím na 1. září.
7.8.2020
Nepálská vláda upřesnila podmínky vstupu cizinců od 17. srpna. Bude třeba mít vízum předem, negativní test ještě před nástupem do letadla a po příletu bude nutné absolvovat druhý test, do jehož výsledku bude povinné zůstat v Káthmándú. Nepálští touroperátoři aktuálně lobbují za zmírnění těchto opatření.
21.7.2020
Nepál oznámil otevření letiště pro vnitrostátní i mezinárodní komerční dopravu od 17. 8. Zpřístupnění země turistům je plánováno na podzim.
1.7.2020
Nepál upřesnil, že otevření letiště 1. 8. neznamená možnost vstupu cizinců, půjde o repatriační lety. Situace je krajně nepřehledná, podle místního tisku vláda nemá žádný časový plán otevírání země. Vše se může změnit během pár dnů, třeba i na nátlak krachujících tour-operátorů.
27.6.2020
Nepál oznámil otevření letiště v Káthmandú pro mezinárodní lety od 1. 8.
25.6.2020
Významný nepálský touroperator začal přijímat rezervace na říjnové výstupy na Manaslu. Podle tisku je to znamení, že se s podzimní sezonou v Nepálu počítá, nejsou však zatím jasná pravidla.
23.3.2020
Nepál uzavřel hranice.

Zajímavé zájezdy

Napište nám

Formulář vyžaduje schválení cookies pro cílení a reklamu, protože je chráněn pomocí reCAPTCHA, a jeho použitím souhlasíte s ochranou osobních údajů and podmínkami užití společnosti Google.

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů