Vyhledat zájezd na mapě

Oranžové země v „Asijském semaforu" jsou ty, které jsou stále pro turisty buďto zcela uzavřeny, nebo jsou omezení natolik striktní, že do nich není možné realizovat zájezdy. Informace přicházející z destinace však naznačují, že lze počítat se zpřístupněním země v řádu několika měsíců.

Nejnovější zprávy

14.10.2020
Kvůli prudkému nárůstu nakažených v Nepálu místní vláda rozhodla o odložení zpřístupnění země o měsíc, tedy na 17. listopadu.
10.10.2020
Nepál se drží plánu otevřít hranice 17. října a po mnoha debatách se rozhodlo o zrušení povinnosti karantény po příletu. Ke vstupu bude nutný pouze negativní test na Covid-19 ne starší 72 hodin. Taktéž dochází k obnově možnosti zařídit vstupní vízum na letišti po příletu.
2.10.2020
Nátlak nepálských i mezinárodních organizací vede k tomu, že nepálské ministerstvo pro cestovní ruch uvedlo, že se chystá zavést testování na covid-19 po příletu, což by mohlo vést ke zrušení povinné týdenní karantény po otevření hranic, které je stále plánováno na 17. října. Zatím o tomto není jasně rozhodnuto.
1.10.2020
Nepál stále počítá s otevřením 17. října, avšak podrobnosti chybí. Dle aktuálních informací bude vstup možný pouze pro turisty mířící na treky, kteří budou nuceni se podrobit sedmidenní karanténě v Káthmándú. Místní touroperátoři opakovaně poukazují na nesmyslnost opatření a lobbují za jeho zmírnění, ale finální oficiální stanovisko prozatím neexistuje.
15.9.2020
Nepálský ministr zahraničních věcí dnes prohlásil, že se Nepál od 17. října 2020 otevře zahraničním návštěvníkům. Detaily k tomu, kdo a za jakých okolností bude moci do Nepálu vycestovat, očekáváme během následujících dní.
27.8.2020
Situace v Nepálu je chaotická. Země se připravovala na postupné otevírání od 1. září, do toho však přišla intenzivní vlna nákazy v Káthmandském údolí, která s sebou opět přinesla přísná opatření, kromě toho zemi sužují monzunové deště a záplavy. Ačkoliv oficiální datum otevření letiště je stále stanoveno na 1. září, nepálští touroperátoři jsou skeptičtí a rezignovaní, jelikož očekávají další řadu chaotických změn ze strany státu a pomalu přestávají doufat v podzimní sezónu.
19.8.2020
Otevření mezinárodního letiště v Káthmandú je odloženo prozatím na 1. září.
7.8.2020
Nepálská vláda upřesnila podmínky vstupu cizinců od 17. srpna. Bude třeba mít vízum předem, negativní test ještě před nástupem do letadla a po příletu bude nutné absolvovat druhý test, do jehož výsledku bude povinné zůstat v Káthmándú. Nepálští touroperátoři aktuálně lobbují za zmírnění těchto opatření.
21.7.2020
Nepál oznámil otevření letiště pro vnitrostátní i mezinárodní komerční dopravu od 17. 8. Zpřístupnění země turistům je plánováno na podzim.
1.7.2020
Nepál upřesnil, že otevření letiště 1. 8. neznamená možnost vstupu cizinců, půjde o repatriační lety. Situace je krajně nepřehledná, podle místního tisku vláda nemá žádný časový plán otevírání země. Vše se může změnit během pár dnů, třeba i na nátlak krachujících tour-operátorů.
27.6.2020
Nepál oznámil otevření letiště v Káthmandú pro mezinárodní lety od 1. 8.
25.6.2020
Významný nepálský touroperator začal přijímat rezervace na říjnové výstupy na Manaslu. Podle tisku je to znamení, že se s podzimní sezonou v Nepálu počítá, nejsou však zatím jasná pravidla.
23.3.2020
Nepál uzavřel hranice.

Zajímavé zájezdy

Napište nám

Formulář vyžaduje schválení cookies pro cílení a reklamu, protože je chráněn pomocí reCAPTCHA, a jeho použitím souhlasíte s ochranou osobních údajů and podmínkami užití společnosti Google.

Kontaktujte nás

Vaše ohlasy

Helena Belatková, Jihlava, 6.9.2018

Dobrý den, opět vám musím poděkovat za nádherně strávenou dovolenou na zájezdu Indie a Nepál ve dnech 2.–18. 8. 2018. Nádherné paláce, záhadný železný sloup v Dillí, růžový Džajpur, pro mne nepochopitelná středověká astronomická observatoř v Džantar Mantar, vyjížďka na slonech k mohutné pevnosti v Ámbéru, překrásný Tádž Mahal, erotické výjevy v Khadžuráhu, cesta nočním vlakem do Váránasí (tak dobře jsem se dlouho nevyspala, jak v tomto vlaku), pro nás Evropany zvláštní náboženské a pohřební rituály, potulky uličkami Váránasí a pak přesun do Nepálu. Už jen přechod hranice byl zážitek. Lumbiní, Pókhara a velké přání vidět masív Annapúren. I když byl opar, tak věřím, že jsem je viděla. A na závěr hlavní město Káthmándú a jeho památky. A také toužebné přání - spatřit nejvyšší horu světa - Mt. Everest - se splnilo. Takže nádherné a nezapomenutelné zážitky. Velké díky patří všem lidem, kteří se starali o náš program – jak v Indii, tak i v Nepálu. A především naší p. průvodkyni – Kamilce Hrubé. Znalosti o daných lokalitách, jazykové vybavení, ochota, vstřícnost a velké nadšení. Opravdu – profík po všech stránkách.

A. a F. P., Smidary, 10.1.2017

Děkujeme za organizačně dobře připravený zájezd "Vánoce a Silveastr v Nepálu" a průvodcovské služby Martiny Pekárové. Její ochotu, profesionalitu, znalost místních zvyků a podmínek, tradic a trpělivost. Děkujeme za krásné zážitky.

T. Česenková, Hradec Králové, 15.12.2015

Chtěla bych touto cestou poděkovat za krásnou dovolenou v této oblasti a především zmínit průvodce Zdeňka Štipla, který díky svým znalostem a zanícení pro věc dal cestě vyšší rozměr…

Luděk Beňo, Jirkov-Březenec, 30.8.2014

V červenci jsme s manželkou absolvovali parádní dovolenou, která zanechává zážitky na celý život. Jeli jsme s vámi cestu Čínou a Tibetem do Indie. Zpracoval jsem videa, která jsem cestou pořídil, a umístil na YouTube. Jsou veřejně přístupná.

Jana B., 25.3.2009

Dobrý den, přeposílám Vám mail, který jsem poslala všem spolucestovatelům ze zájezdu do Indie a Nepálu. Nepodařilo se mi však dostihnout Zdeňka Štipla na jeho mailové adrese, protože jsme mu chtěli poděkovat za vzorné průvodcování zájezdu. A tak bych chtěla i Vaší CK sdělit, že i když jsme se sešli na zájezdu většinou samí zkušení cestovatelé, tak jsme se shodli, že doposud jsme lepšího průvodce nikdy neměli. Zdeněk má nejenom výborné znalosti o Indii a i jazykové znalosti, ale je i výborný organizátor a především má lidský přístup k jednotlivým účastníkům zájezdu. Jeden kolega pronesl, že se o nás staral jako o vlastní rodiče. A to přesně sedí. Takže na tento zájezd velmi rádi vzpomínáme a považujeme to za zásluhu našeho průvodce Zdeňka.

Simona B., Opava, 28.5.2008

Využívám této příležitosti a dovoluji si coby účastník zájezdu "Z Pekingu do Dillí (po stopách památek UNESCO) organizovaného Vaší cestovní kanceláří "zapět trochu chvály" na vynikajícně odvedenou práci našich průvodkyň – Kláry Kučerové a Jany Tomíškové i na celou organizaci akce a její průběh. Možná jsme měli trochu štěstí - sešlo se nás jen sedm a už po dvou dnech jsme byli "dobrá parta" včetně obou zmíněných. Tyto nám věnovaly nadstandardní péči včetně organizování společných večeří – na naše přání – po celou dobu zájezdu. Přijížděli jsme do navštívených zemí všichni poprvé, více či méně teoreticky vybaveni. Všichni jsme byli místy v šoku, místy nadšeni, ale hlavně otevření přívalu informací, kterého se nám dostalo. Vzhledem k tomu, co jsme si už po návratu s ostatními účastníky stačili e-mailem sdělit, myslím, že jsem všichni pozměnili názory na dnešní Čínu, jaké zde dostáváme z oficiálních médií, na její vztah s Tibetem, názory na to, co je vlastně opravdu chudoba... a spoustu dalších otázek. Opravdu budeme asi hodně dlouho na tuto cestu vzpomínat, troufnu si předpovídat, že se tyto destinace možná stanou naším oblíbeným dalším cílem za účelem jejich hlubšího poznání. Ještě jednou za všechny mockrát děkuji a přeji hodně dalších takto spokojených klientů. Srdečné pozdravy, prosím, předejte i Kláře a Janě, které tímto přeji ještě také mnoho radosti z už brzo se narodivšího miminka.

Michaela B., Ostrava, 28.5.2008

Již jsem telefonovala, Vámi organizovaný zájezd za památkami UNESCO neměl chybu. Po všech stránkách. A obě průvodkyně, jak Klára, tak Jana byly špičkové. Lepe organizovaný zájezd jsem si nemohla přát. Moc děkuji. Jste CK na vysoké úrovni. Hezký den a ať se vám daří.

Bohumír S., 13.5.2008

Rád bych poděkoval za perfektní organizaci v rámci daných podmínek jak vaší cestovce, tak oběma děvčatům, která zájezd vedla. Bára i Klára jsou opravdu výborné průvodkyně, které nejen znají, ale mají řadu důležitých "průvodcovských" znalostí: fyzickou i psychickou odolnost, umění jednat s lidmi, organizační schopnosti i obětavost. No a samozřejmě je to baví, takže když hoří sami, dokážou i zapálit...

Kateřina K., Praha 6, 14.11.2005

Gratulujeme CK China Tours, že zaměstnává příkladné, vysoce kvalifikované průvodce Mgr. Barbaru Andelovou a Mgr. Jana Pospíšila. Oslňovali nás svými hlubokými znalostmi lokalit, které jsme navštívili. Krom vysoké úrovně odborné jsme ocenili jejich organizační schopnosti, lidské pochopení a kamarádskou pomoc. Věříme, že by se připojili i ostatní účastníci zájezdu Čínou a Tibetem do Indie. Prosíme o předání našich díků oběma jmenovaným.

Katalog zájezdů Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů