Vyhledat zájezd na mapě

Oranžové země v „Asijském semaforu" jsou ty, které jsou stále pro turisty buďto zcela uzavřeny, nebo jsou omezení natolik striktní, že do nich není možné realizovat zájezdy. Informace přicházející z destinace však naznačují, že lze počítat se zpřístupněním země v řádu několika měsíců.

Nejnovější zprávy

6.10.2020
Japonsko stále zůstává pro většinu turistů uzavřeno. Během posledních dvou měsíců došlo k uvolnění opatření, vstoupit již mohou zahraniční rezidenti a také obchodní cestující z několika východoasijských zemí s dobrou epidemiologickou situací. Pokud jde o otevření pro turisty, v tuto chvíli se hovoří o neurčitých datech během jara 2021, kdy začíná hlavní turistická sezóna.
14.9.2020
Japonsko pracuje na otevírání cestovních bublin s málo zasaženými státy v regionu, kterými jsou: Taiwan, Myanmar, Čína, Thajsko, Vietnam, Kambodža, Malajsie, Laos a brzy se přidá i Singapur. Bubliny budou zatím sloužit obchodním turistům, a to za dodržení přísných podmínek. Japonsko také od začátku září nově umožňuje návrat většině zahraničních rezidentů. Pro turisty však země zůstává uzavřena.
11.8.2020
Japonsko si v současné době prochází druhou vlnou epidemie, silnější než první. Nákaza se pravděpodobně rozšířila z nočních klubů v Tokiu, kromě něj mezi zasažená města (v menším rozsahu) patří Ósaka, Nagoja a Fukuoka. Hokkaidó, které bylo jedním z hlavních center během jarní vlny, dnes registruje minimální počet nových případů. Stát zatím nepřistoupil k vyhlášení žádných nových zásadních opatření.
25.7.2020
Zákaz vstupu cizincům ze 146 zemí (včetně ČR) byl prodloužen do 31. 8. Je pravděpodobné, že bude opět prodlužován.
1.7.2020
EU zařadila Japonsko na seznam bezpečných zemí. Po návratu zpět do ČR nebudou od 1. 7. potřeba testy. Stále však platí, že Japonsko občany ČR nevpustí do země.
1.6.2020
Na konci května byl v Japonsku zrušen stav nouze i v posledních třech prefekturách. Vývoj situace je pozitivní a domácí cestovní ruch se vzpamatovává, avšak drtivá většina cizinců má do Japonska stále zakázaný vstup.
27.3.2020
Japonsko sice nezavřelo hranice a nezakázalo lety úplně, avšak vytvořilo seznam zemí, jejichž občané a návštěvníci mají do Japonska zakázaný vstup. Na seznamu je většina evropských zemí včetně ČR.

Zajímavé zájezdy

Napište nám

Formulář vyžaduje schválení cookies pro cílení a reklamu, protože je chráněn pomocí reCAPTCHA, a jeho použitím souhlasíte s ochranou osobních údajů and podmínkami užití společnosti Google.

Vaše ohlasy

J. H., Praha 10, 15.7.2019

Zájezd do Japonska byl ohromně zajímavý, program bohatý, perfektní hotely; a sice jsme se hodně naběhali a najezdili nejrůznějšími dopravními prostředky, ale všechno krásně klapalo. Katku (pozn. CK - průvodkyně Kateřina Francová) si držte - myslím, že pro naše pohodlí a pro to, abychom se všichni dobře cítili, nemohla udělat víc. Díky za vše!

M. + L. K., Ústí n./L., 16.7.2018

Začátkem července jsme prožili přenádherný týden na "gurmánech" v Japonsku. Zájezd je připravený, ba přímo vycizelovaný do detailu. Vše díky Vám a hlavně díky milé průvodkyni Denisce Petrilakové. O Japonsku všechno ví, v místních "mraveništích" se vyzná a s jistotou nás v přelidněném Japonsku dovedla na všechna krásná místa a památky. Vše za nás ochotně vyřídila, zařídila, s nákupy pomohla, nic pro ni nebyl problém. Večer byl vždy zakončen japonskou večeří, ty ovšem neměly chybu. Takovou gastronomii u nás nemáte šanci ochutnat. Rovněž musíme vyzdvihnout úroveň hotelů. Byly *** , ale službami, ubytováním a snídaněmi je hodnotíme na čtyři hvězdy. Prostě zážitky na celý život, díky Vám za ně.

Manželé Menšíkovi, Chotěboř, 27.6.2018

Váš zájezd do Japonska "(nejen) pro gurmány" se nám moc líbil. Program byl nabitý, zajímavý, a to nám vyhovuje. Chceme moc pochválit vaši průvodkyni Bc. Denisu Petrilakovou. Je velice šikovná, operativně řešila všechny situace, milá a ochotná, hlavně obdivujeme, že dokázala uhlídat 16 Čechů při všech přejezdech. S vaší CK jsme moc spokojeni, o čemž svědčí i náš už třetí zájezd s vámi. Přejeme vám hodně výborných průvodců, se kterými jsme se setkali i my, hodně dobrých klientů a hodně výborných nápadů při přípravě dalších cest.

Petra Potančoková, Vlašim, 17.5.2018

Ráda bych Vám touto cestou poděkovala za zájezd "Země samurajů" do Japonska, jehož součástí jsem byla letos v dubnu. Již od první chvíle na letišti v Praze jsem věděla, že volby Vaší cestovní kanceláře nebudu litovat. Celý zájezd byl naprosto perfektně zorganizovaný. Denisa i Katka měly každý den připravený do posledních detailů. Vždy byly ochotné, vstřícné a plné energie. Velmi si cením úrovně Vašich průvodců. Díky jejich studiu japonštiny a několikaměsíčnímu pobytu v Japonsku dosáhly získané informace mnohem většího rázu. Přestože jsme v Japonsku byli několik dní, z počtů zážitků a vnímání země a kultury jsem měla pocit, že jsem v zemi již několik měsíců. Ne všechny dny byly jednoduché, přesto to stálo za to. Jedinou připomínku, spíše doporučení, bych měla k poslednímu dni. Velmi bych uvítala, kdybychom po celém dnu chození měli před odletem zpět do Čech k dispozici pokoj se sprchou. Navštívit Japonsko byl můj dlouholetý sen. Díky Vám se mi ho podařilo splnit. Děkuji Vám za krásné zážitky, na které budu vzpomínat celý život. Velmi se těším na další cesty, které díky China Tours budu moci zrealizovat. Děkuji, že jste!

Robert Bezr, Hradec Králové, 2.5.2018

Minulý měsíc jsme absolvovali Japonsko – země samurajů s Denisou Petrilakovou a Kateřinou Francovou. Děkujeme, akce byla perfektní a obě dámy naprosto dokonalé. Zvažujeme proto ještě účast na letošní říjnové akci Toulavé podzimní Japonsko.

D. Bydžovská, Praha, 10.10.2017

Zájezd Japonsko – země samurajů byl úžasný! Nádherná země s kultivovanými lidmi, kde jsme toho za tak krátkou dobu opravdu hodně viděli – nejen díky velmi dobré skladbě programu, ale hlavně díky skvělému průvodci, jakým je Denis Birjukov. Odborně velice fundovaný, organizačně nesmírně zdatný, přitom klidný, příjemný a empatický, vše (a nebylo toho málo) se zvládalo v naprosté pohodě. Určitě bych tento zájezd do krásného Japonska všem doporučila, byly to báječné zážitky!

D. Remešová, D. Blinková, Vítkov, 27.5.2017

Před týdnem jsem se vrátila z poznávací cesty Japonsko (nejen) pro gurmány. Vždy jsem chtěla Japonsko navštívit, ale teprve vaše cestovní kancelář mně nabídla vše, co jsem od poznání této země očekávala. Sice to bylo jen 5 dní v Japonsku, ale ty opravdu stály zato. Celý program byl velmi dobře připravený, vše mělo svou logickou hlavu a patu. Hlavně díky naší skvělé průvodkyni Denisce Petrilakové jsme poznali ta nejzajímavější místa, města, památky, zahrady a ochutnali kulinářské speciality zdejší kuchyně. Dovedu si představit, kolik úsilí všech pracovníků kanceláře to vše obnášelo – příprava, organizace, zabezpečení, objednávky, doprava, zpětné kontroly, zkrátka vše pro spokojenost klientů. Fakt skvělé! Denisko, děkujeme! Děkujeme vám všem.

Jana Hlaváčová, Jičín, 22.5.2017

V sobotu 20. 5. 2017 jsme se s manželem vrátili ze zájezdu Vaší CK – Japonsko (nejen) pro gurmány. Ráda bych Vám poděkovala za výbornou organizaci zájezdu. Realizovat program tak, aby cestovatel poznal během 5 dnů mnoho památek, použil všechny druhy veřejné dopravy, to vše i několikrát denně. K tomu všemu je nutné přičíst gurmánský program – každá večeře, byl gurmánský zážitek. Velký DÍK patří průvodkyni Denise Petrilakové, která byla milá, trpělivá, vše nám vysvětlila. Proto bych ji chtěla touto cestou ještě jednou poděkovat.

Rostislav Bukovjan, Praha, 2.5.2017

Dobrý den, myslím si, že není od věci osobně vyzdvihnout práci průvodce Vojty Lokši, který svoji práci při zájezdu Japonskem letos v termínu od 8. do 24. 4. 2017 odvedl vynikajícím způsobem. Dokázal improvizovat, reagovat na nenadále změny (ať to bylo počasí, nebo nenadálé nepříjemné události, které se udály během tohoto zájezdu) a vždy program naplánovat tak, aby vyhovoval všem za každých okolností. Vždy naslouchal všem a snažil se také vyhovět všem, u mě za jedna, myslím, že si uznání zaslouží, přeji mu mnoho dalších úspěchů v této práci.

Daniela a Eva, Bratislava, 1.5.2017

Rada by som sa poďakovala za obe cestovateľky zo Slovenska za skvelý zájazd do Japonska. Výber cestovateľských cieľových staníc bol pestrý, vyberaný s citom poznania krajiny, jej kultúry i prírodných krás. Veľké poďakovanie patrí sprievodcovi Vojtěchovi Lokšovi. Sprievodca úžasných kvalít, vedomostí a organizačných schopností. Zájazd splnil naše očakávania, rozšíril oblasť nášho poznania o krajinu, ktorú treba jednoznačne navštíviť. Prešli sme denne veľa kilometrov, ale po kvalitnom odpočinku sme sa tešili na ďalší deň plný zážitkov a spoznávania. Našou odmenou Vojtěchovi bola dochvíľnosť a stále otvorené oči a uši pre konzumovanie informácií.

Lucie Procházková, Praha, 23.4.2017

Jsem dnes poslední den s vaší cestovní kanceláří na zájezdu v Japonsku a ráda bych vyjádřila touto cestou svůj názor a poslala velké díky. Máte vše vychytané, jak dopravu mezi městy, tak program, co je v dané oblasti nejzajímavější. Hotely na úrovni s odpovídající kvalitou snídani, kde je velký výběr jídel. Nejvíce bych chtěla vyzdvihnout průvodce, Vojta Lokša je jedinečný člověk se spoustou vědomostí, znalostí jazyka (což nebývá vždy v CK samozřejmostí) a hlavně je to milý a skromný člověk. Celou dobu se o nás vzorně staral a myslím, že víc, než by musel. Chci mu za celý zájezd ještě touto cestou poděkovat a jemu i vám popřát, ať se vám daří. Velice ráda vaší kancelář doporučím přátelům a mam u vás už objednaný další zájezd.

Milan a Irena Simonovi, Praha, 4.10.2016

Zúčastnili jsme se zájezdu "Japonsko (nejen) pro gurmány" v termínu 21.–28. 9. 2016. Často cestujeme, někdy i několikrát v jednom roce. Máme tedy srovnání s kvalitou služeb cestovních kanceláří. Byli jsme velmi mile překvapeni přístupem pracovníků vaší cestovní kanceláře, počínaje základními informacemi před zakoupením zájezdu, průběžnými informacemi před zájezdem a perfektním odbavením na letišti. Co jsme však mimořádně hodnotili, byl fundovaný přístup průvodce Vojtěcha Lokši. Díky němu jsme měli možnost bez zbytečných časových prodlev absolvovat množství památek, které bychom při individuální turistice nezvládli. Obdivuhodná byla jeho jazyková vybavenost a organizační schopnosti (logistika i schopnost improvizace) i jeho znalosti z oblasti historie Japonska. I když zájezd trval poměrně krátce, měli jsme díky Vojtovi možnost poznat tolik památek a prožít tolik zážitků, kolik s jinou CK za dvojnásobnou dobu. Pokud se rozhodneme pro atraktivní zájezd, využijeme jistě opět služeb vaší CK.

Monika Škutová, Bohumín, 23.5.2016

Moc chválím Vámi pořádaný zájezd Japonsko (nejen) pro gurmány. Realizovat program tak, aby cestovatel poznal během 5 dnů mnoho památek a ještě poznal chutě japonské kuchyně, prošel Kjóto pěšky, použil všechny druhy veřejné dopravy v japonských megapolích, to vše i několikrát denně, dokáže snad jen China Tours. Jiná cestovní kancelář nic podobného v nabídce nemá, proto jsem si ten zájezd u Vás koupila, a nelituji. Protože se zajímám o umění, oceňuji volbu navštívených památek, stejně tak se mi líbil i pestrý gurmánský program – zvolené menu přesně odpovídalo různým stylům restaurací od lidové po špičkovou. Japonská kuchyně jako nedílná součást japonské kultury nemohla být během tak krátké doby přestavena lépe. Zažila a viděla jsem to, co jsem dříve znala jen z knížek. Současně nelze neocenit výkon průvodkyně – slečny Jany Červené. Měla v Japonsku neobyčejně těžkou práci. Musela zvládat dosti velkou skupinu a dělat současně průvodce, organizátora, tlumočníka i osobního pomocníka většině účastníků. Přes to všechno svou práci slečna Červená odváděla naprosto poctivě a neuvěřitelně trpělivě a za to ji patří velký dík.

Vladimír Hušek, Brno, 13.5.2016

Zdravím a musím vám sdělit, že jsem již procestoval kus světa jak soukromě, tak i s cestovkami, ale tentokrát to byl nezapomenutelný zážitek. Bezvadný průvodce s velkými znalostmi, a co bylo nejlepší, že organizace neměla chybu. Každému doporučím tento zájezd s doprovodem Davida Hochmana. Jemu děkujeme za nezapomenutelné zážitky.

Nora S. a Eva H., Bratislava, 12.5.2016

Zúčastnili sme sa s priatelkou Vášho zájazdu. Zájazd bol perfektný, vrátili sme sa nadšené. Japonsko je úžasne zaujímavá a krásna krajina, navyše aj bezpečná a čistá. Náš sprievodca pán David Hochman bol skvelý, ústretový, hneď bolo vidno, že je Japonsko jeho druhý domov a že tú krajinu nielen pozná, ale aj miluje. Zájazd bol velmi dobre zorganizovaný, hlavne bolo dobré, že sme sa nemuseli každý deň dva presúvať do iného mesta s batožinou, ale že sme sa presúvali výborne organizovanou a rýchlou verejnou dopravou. To si na druhej strane ale vyžadovalo trochu väčšie nasadenie od nás účastnikov, kedže sme boli celý deň na nohách. Taktiež oceňujeme, že všetky poplatky, vstupy a cestovné bolo v cene a nemuseli sme si nikde žiadne lístky sami kupovať. Ešte raz ďakujeme, prajeme nám aj vám len samé krásné a vydarené zajazdy a spokojných klientov.

Vilma Gregorová, Praha 5, 11.5.2016

Vážení, chtěla jsem Vám napsat, že jsem byla maximálně spokojená s průběhem zájezdu (Japonsko – země samurajů) a hlavně bych chtěla zdůraznit profesionální a nad očekávání lidský a empatický přístup průvodce pana Hochmana. Mám toho hodně naježděno, ale od něho by se mohli ostatní učit. Děkuji, tento zájezd patří určitě i díky němu k těm nejlepším, co jsem dosud absolvovala. Určitě se příště při hledání lokality budu v první řadě dívat na Vaše nabídky...

Vladimír Váca, Železná Ruda, 11.5.2016

Dobrý den, vážený pane řediteli. Dobrý den, vážení. Nechtěl jsem psát hned po návratu, kdy ještě byly všechny emoce naprosto živé. Ale i teď, dva týdny po příjezdu domů, přetrvává velice příjemný pocit a krásné vzpomínky na zájezd „JAPONSKO – ZEMĚ SAMURAJŮ“. V mnoha směrech bylo mé očekávání překonáno a podobně se vyjadřovali i ostatní účastníci tohoto poznávacího zájezdu. Organizace klapala jako dobře namazané mlýnské kolo a průvodce nám během pobytu nejen zprostředkoval mnoho ze svých obrovských znalostí, ale asi nás i naučil mít Japonsko a Japonce rádi. Průvodce DAVID HOCHMAN je špička a klidně bych jej přirovnal k diamantu, který klenot (zájezd) zvedá ještě o dvě úrovně výše. A pokud pojedu kamkoli do Asie a destinace bude ve Vaší nabídce, nemusím se dívat do nabídky jiných CK...

Hana a Vláďa Fraňkovi, Praha, 2.5.2016

Vážená cestovní kanceláři, několikrát jsme využili vaši společnost pro cestování do východních destinací. Důvodem byl právě servis vašich průvodců na velmi vysoké úrovni. Opakovaně jsme hodnotili služby průvodců jako bezkonkurenční s porovnáním jiných cestovních kanceláří. Denis Birjukov nás však překvapil ve všech směrech. Nejen ochota jemu vlastní, ale i znalost místních poměrů přispěla k naprosté pohodě po celou dobu náročné cesty. Všichni zúčastnění jsme s úžasem obdivovali, jak bez jakéhokoli zaváhání přesně plánoval všechny spoje bez zbytečných prostojů a nervozity. Přestože měl velkou zodpovědnost, svým klidem, znalostmi a vstřícností přispěl k pohodě a úžasnému prožitku této vzdálené země. Touto cestou posíláme Denisovi velké Díky.

MUDr. Ivo Beránek, Lanškroun, 22.4.2016

Účastnili jsme se s manželkou Vašeho zájezdu Japonsko – země samurajů. Celkový dojem – výborný. Vaše péče po celý zájezd byla velmi dobrá. Sakury jsme právě stihli, všude nádherně kvetly a těžko se jich nabažit. Parky byly nádherné a japonské zahrady se mi moc líbily. Chrámy byly překrásné. Atmosféra bezvadná. Jízdy rychlovlaky byly paráda, absolutní tichost, čistota, komfort a přesnost na minutu. Doprava vlaky a metrem v Japonsku je výborná. Moc a moc děkuji našemu průvodci panu Birjukovovi, který se výborně domluvil japonsky, což bylo mnohokrát potřeba. Vůbec celou jeho práci musím pochválit. Byl profesionální, skromný, přesný a měl vše perfektně připravené. Hotely – velmi dobré. Stravování – snídaně byly všude a v dostatečném výběru. Takže shrnuto – zájezd vynikající. Průvodce Birjukov – vynikající. Památky a záhrady – nádherné. Hotely se snídaní – velmi dobré. Doprava místními vlaky – výborná. Doprava letadly Turkish Airlines – velmi dobrá. Čekání na letištích – akorát. Nádherná příroda. Absolutní čistota a bezpečnost. Japonci jsou velmi milí, vstřícní, rádi pomohou, usměvaví. Zájezd se nám moc a moc líbil a už teď máme od vás koupený další zájezd... Děkujeme vám.

KJK, Praha, 20.4.2016

Zájezd byl vynikající jak po obsahové, tak po organizační stránce. Poděkujte, prosím, všem, kteří zájezd připravili a realizovali... Mimo jiné jsme ocenili i to, že jsme se mohli, i když ve velmi malé míře dané délkou pobytu, účastnit běžného života Japonců – jak se chovají ve vlaku, metru, na ulici, v hotelu, mezi sebou a k cizincům. Samostatně nakupovat předměty běžné denní potřeby, pozorovat chování prodávajících, prostě žít denní život. Vidět, jak a co se nechá ve stísněných prostorách velkých měst postavit – nádraží, dopravní cesty, obytné i veřejné budovy – a jak toto vše uvést do živého kontaktu s památkami na minulost a současnost Japonska. A také pozorovat, jak má vypadat správný průvodce, který hlavní nápor naší zvědavosti zvládal s bravurou a klidem – náš průvodce Denis.

Vašinovi, Brno, 19.4.2016

Právě jsme se – plní dojmů a zážitků – vrátili ze zájezdu „Japonsko – země samurajů“ a rádi bychom se s Vámi o ně podělili: Zájezd se nám velice líbil. Byl vhodně sestavený, viděli jsme spoustu přírodních krás, zahrad i chrámů, poznali jsme alespoň částečně život běžných Japonců. Jezdili jsme všemi druhy veřejných dopravních prostředků. Zájezd byl sice náročný na pěší chůzi, denně jsme nachodili dost kilometrů, ale dalo se to zvládnout. Rádi bychom vyzdvihli perfektní vedení zájezdu průvodcem Denisem Birjukovem, díky němuž zájezd fungoval bez jediného organizačního problému jako perfektní švýcarské hodinky. A to jsme ještě nezmínili jeho vynikající znalosti japonštiny, japonských dějin i náboženství. Díky němu byl tento zájezd velmi úspěšný a lze jen blahopřát vedení CK China Tours, že dokáže najít a udržet si tak vynikající spolupracovníky.

Eva P., Nové Město na Moravě, 5.10.2015

Nejprve pochvala pro kancelář – to, jak poradí, je hodně důležité při rozhodování. Druhá pochvala patří průvodci Denisovi. Nevím, jak cestovka průvodce vybírá, ale Denise Birjukova si ponechejte. Jet do Japonska bez znalosti řeči, místní kultury a zvyklostí je skoro nemožné. A k tomu ještě jeho odborný výklad a pak také bezchybná logistika přesunů. Musím říci, že program byl naplánován tak, že jsem se ani chvíli nenudila. A viděli jsem toho opravdu hodně moc. Na tom jsem se shodli všichni. Myslím, že to Denis s námi třinácti "hodně dospělými" neměl jednoduché, zvláště když nás olíznul tajfun a občas někdo zazlobil. Zvládnul to na jedničku, a to ještě s tím svým odzbrojujícím úsměvem po celou dobu cesty. A tak mohu jenom chválit...

Bronislava W., Olomouc, 1.8.2015

Chválím organizaci zájezdu Japonsko – země samurajů, bylo to fajn, a v poměru cena–služby–poznání je určitě vhodnější jet s cestovní kanceláří, než se vydat jen tak s batohem, jak jsem to původně měla v plánu…

H. Bučková, Brno, 27.6.2014

Vracím se ke květnovému zájezdu do Japonska od 11. do 27. 5. 2014. Prováděli jsme písemné vyhodnocení, to však nemohlo vystihnout pocity účastníků a naši všestrannou spokojenost. Obsah zájezdu, jeho naplnění, výhodné a dobré ubytování vždy blízko centra, promyšlená doprava a její návaznosti, abychom stihli prohlídky památek, byly úctyhodné. Bezesporu vrcholem byla práce pana Mgr. Hochmana a spoluúčast Mgr. Pospíšila. Dost jsem toho už na cestách zažila, ale s takovou informovaností, znalostmi, perfektním výkladem, trpělivostí s námi, ochotou vyhovět a pomoci jsem se nesetkala. Mimořádnou výhodou byla vedle perfektní znalosti jazyka i znalost místních zvyklostí. Dovolte, abych Vám nejen za sebe poděkovala.

Petr K., Liberec, 4.5.2009

Zdravím Vaši CK, nedávnou jsem se vrátil ze zájezdu Japonsko – země samurajů. Chtěl bych tímto poděkovat průvodci Pavlu Jurečkovi, který se o nás po celou dobu zájezdu velmi dobře staral a v rámci možností zajišťoval i další náležitosti, které se netýkaly konkrétní cesty (např. zjistil, kdy jsou muzea otevřená, jak se tam dopravit, co bychom měli navštívit, atd.). Celý zájezd proběhl bez větších komplikací, a to právě díky průvodci - perfektní znalost japonštiny. Nebudu se déle rozepisovat, ale pokud budete s ním v kontaktu, tak mu vyřiďte moje dodatečné poděkování.

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů