Vyhledat zájezd na mapě

Červené země v „Asijském semaforu" jsou ty, ve kterých je buďto nadále nepříznivá epidemiologická situace, nebo neexistují zprávy, které by naznačovaly, že by země v blízké době mohla být zpřístupněna turistům.

Nejnovější zprávy

12.11.2020
V září byl zrušen nouzový stav, ale některá opatření jsou stále v platnosti (roušky všude na veřejnosti, sociální distanc, ...). Povinná karanténa je vyhlášená až do 11. ledna 2021. Vrchol epidemie podle všeho stále nenastal, naopak 4. listopadu mělo pozitivní výsledek na covid-19 52 % testovaných. Pravidelné linky s Prahou provozují letecké společnosti Belavia přes Minsk a Air France přes Paříž. Vstup do země je možný, ale musí se buď podstoupit 14denní karanténa, nebo se nechat otestovat na místě a počkat na výsledek 3 dny v karanténě. Možné je také předložit při vstupu negativní test ne starší než 72 hodin a splňující určité podmínky (v angličtině, podpis ředitele a razítko organizace, která provedla test atd.). Navíc vše komplikuje napjatá politická a sociální situace v souvislosti s prohranou válkou o Náhorní Karabach a postoupením částí území Arcachu Ázerbájdžánu.
29.7.2020
Na konci června postihla Arménii druhá vlna epidemie, jelikož úřady uvolnily opatření v zemi příliš rychle. Aktuálně je vidět pokles v nových i celkových aktivních případech, ale stále je ve třímilionové zemi přes 9500 aktivních případů nákazy. Dle dnešního prohlášení vlády vrchol epidemie nastal 6. 7. a od té doby se situace stabilizuje. Pravděpodobně bude převládat strach učinit stejnou chybu podruhé a otevření země pro zahraniční turismus je tak reálné nejspíš až začátkem roku 2021.
16.3.2020
Arménie zavřela hranice.

Zajímavé zájezdy

Napište nám

Formulář vyžaduje schválení cookies pro cílení a reklamu, protože je chráněn pomocí reCAPTCHA, a jeho použitím souhlasíte s ochranou osobních údajů and podmínkami užití společnosti Google.

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů