Vyhledat zájezd na mapě

Oranžové země v „Asijském semaforu" jsou ty, které jsou stále pro turisty buďto zcela uzavřeny, nebo jsou omezení natolik striktní, že do nich není možné realizovat zájezdy. Informace přicházející z destinace však naznačují, že lze počítat se zpřístupněním země v řádu několika měsíců.

Nejnovější zprávy

4.12.2020
Ze Šrí Lanky opět proudí informace o opětovném otevírání mezinárodního letiště a celé země pro turisty od 1. ledna 2021. Jelikož podobné předpovědi přicházely v minulosti opakovaně a k jejich realizaci nedošlo, doporučujeme i protentokrát vše brát s rezervou.
5.11.2020
Šrí Lanka nadále zůstává pro turisty uzavřena, je pravděpodobné, že k otevření dojde až začátkem roku 2021.
21.9.2020
Šrí Lanka oznámila odklad otevření letiště o dva měsíce.
9.9.2020
Ministerstvo zdravotnictví na Šrí Lance schválilo detailní plány pro otevření turismu pro podzim tohoto roku. Poslední, na co se čeká, je pevné stanovení data otevření letiště. Pro návštěvu Šrí Lanky bude třeba vízum, pro jehož udělení bude nutný negativní test na Covid-19. Na letišti po příletu bude třeba absolvovat měření teploty a PCR test, první noc poté bude nutné se zdržet v hotelu v blízkosti letiště. Návštěva země bude možná pouze v rámci organizovaného zájezdu s průvodcem v počtu 8 lidí a více (výjimkou jsou rodiny, u nichž lze cestu realizovat i v nižších počtech), nezávislí cestovatelé přicestovat nemohou. Minimální doba pobytu na Šrí Lance bude 6 nocí. Všechny služby (doprava, ubytování, ...) budou moci poskytovat pouze firmy, kterým byl udělen certifikát zdravotní bezpečnosti. Pokud se tyto podmínky na poslední chvíli nezmění, bude možné za těchto okolností zájezdy realizovat.
31.8.2020
Podle poslední (neoficiální) informace mělo zítra (1. září) proběhnout otevření letiště v Colombu. Nepočítá se s ním a oficiální vyjádření stále chybí, naši šrílanští partneři však potvrzují, že v zemi intenzivně probíhá řada příprav, a očekávají, že datum bude oficiálně oznámeno, jakmile budou přípravy dokončeny, pravděpodobně někdy během září.
29.7.2020
Otevření mezinárodních letišť bylo znovu odloženo, předběžně na 1. 9.
1.7.2020
Otevření mezinárodních letišť bylo odloženo na 15. 8.
18.6.2020
Šrí Lanka plánuje 1. srpna znovuotevření letiště v Colombu. Vstup pro turisty bude možný pouze prostřednictvím cestovních kanceláří. Při odletu z Evropy bude vyžadován negativní test na Covid-19 a několik testů (hrazených šrílanskou vládou) bude nutné absolvovat po příletu.
19.3.2020
Šrí Lanka zavřela hranice.

Zajímavé zájezdy

Napište nám

Formulář vyžaduje schválení cookies pro cílení a reklamu, protože je chráněn pomocí reCAPTCHA, a jeho použitím souhlasíte s ochranou osobních údajů and podmínkami užití společnosti Google.

Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů