Najít na mapě
Prohlížené zájezdy

Světově proslulé průvodce Lonely Planet asi netřeba speciálně představovat těm, kdo rádi cestují. Již po tři desetiletí se těší obrovskému zájmu všech, kteří nechtějí sedět doma, všech, které lákají dálky a nekonečný obzor a pro které je cestování tou správnou životní filozofií. Do rodiny průvodců Lonely Planet patří kromě klasického formátu i další dvě edice – Poznáváme (Discover) a Do kapsy (Pocket). 

  • Asijské novinky z poslední doby:
LP JaponskoLP MyanmarLP Bali a LombokLP LaosLP Indie

Edice Lonely Planet

Logo Lonely PlanetKlasické průvodce této cestovatelské bible jsou velmi oblíbené pro svoji praktičnost, přehlednost a aktuálnost a pokrývají téměř celý svět. Píší je profesionální cestovatelé a specialisté pro jednotlivé oblasti a každé dva až tři roky se průvodce pravidelně aktualizují. Jsou plné praktických a užitečných informací, kvalitních map a plánků, objektivních doporučení. Nakladatelství Svojtka vydalo již více než 150 průvodců v českém jazyce.

 

Edice Poznáváme

LP ČínaNová celobarevná řada Poznáváme (v anglickém originále řada Discover) je více zaměřena na popis nejzajímavějších lokalit a nejúchvatnějších zážitků, a to výpravnou formou s množstvím inspirativních fotografií. Ocení ji cestovatelé, kteří mají méně času a požadují stručnější, ale přehledné informace a doporučení, jaká místa v dané zemi navštívit. Průvodce obsahují kompletní přehled nejzajímavějších míst, trasy šité na míru a doporučení místních odborníků, co by zde cestovatelé rozhodně neměli vynechat.

Průvodce Japonsko (Poznáváme) můžeme jen doporučit – na českém vydání 2014 se podílel i náš skvělý, v Japonsku trvale žijící průvodce-japanolog Mgr. David Hochman.

  • Všechny dostupné průvodce řady Poznáváme (Discover) do celého světa (české i anglické verze) naleznete na e-shopu Lonely Planet

 

Edice Do kapsy

LP TokioPro krátkodobé pobyty lze doporučit průvodce z edice Do kapsy (v anglickém originále řada Pocket), jejímž mottem je „Poznejte město dvakrát důkladněji za polovinu času.“ Celobarevné cestovatelské příručky jsou rozděleny do kapitol po jednotlivých čtvrtích a obsahují i inspirativní doporučené trasy. Šikovný je malý kapesní formát, praktické barevné mapky a upozornění na místa, která si nesmíte nechat ujít.

Související články

Zajímavé zájezdy

Katalog 2019 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů