Najít na mapě
Prohlížené zájezdy

Světově proslulé průvodce Lonely Planet asi netřeba speciálně představovat těm, kdo rádi cestují. Již po tři desetiletí se těší obrovskému zájmu všech, kteří nechtějí sedět doma, všech, které lákají dálky a nekonečný obzor a pro které je cestování tou správnou životní filozofií. Do rodiny průvodců Lonely Planet patří kromě klasického formátu i další dvě edice – Poznáváme (Discover) a Do kapsy (Pocket). 

  • Asijské novinky z poslední doby:
LP ThajskoLP IndonésieLP Malajsie, Singapur a BrunejLP MaledivyTchaj-wan průvodce
     

Edice Lonely Planet

Logo Lonely PlanetKlasické průvodce této cestovatelské bible jsou velmi oblíbené pro svoji praktičnost, přehlednost a aktuálnost a pokrývají téměř celý svět. Píší je profesionální cestovatelé a specialisté pro jednotlivé oblasti a každé dva až tři roky se průvodce pravidelně aktualizují. Jsou plné praktických a užitečných informací, kvalitních map a plánků, objektivních doporučení. Nakladatelství Svojtka vydalo již více než 150 průvodců v českém jazyce.

 

Edice Poznáváme

LP ThajskoNová celobarevná řada Poznáváme (v anglickém originále řada Discover) je více zaměřena na popis nejzajímavějších lokalit a nejúchvatnějších zážitků, a to výpravnou formou s množstvím inspirativních fotografií. Ocení ji cestovatelé, kteří mají méně času a požadují stručnější, ale přehledné informace a doporučení, jaká místa v dané zemi navštívit. Průvodce obsahují kompletní přehled nejzajímavějších míst, trasy šité na míru a doporučení místních odborníků, co by zde cestovatelé rozhodně neměli vynechat.

Průvodce Japonsko (Poznáváme) můžeme jen doporučit – na českém vydání se podílel i náš skvělý, v Japonsku trvale žijící průvodce-japanolog Mgr. David Hochman.

  • Všechny dostupné průvodce řady Poznáváme (Discover) do celého světa (české i anglické verze) naleznete na e-shopu Lonely Planet

 

Edice Do kapsy

LP BaliPro krátkodobé pobyty lze doporučit průvodce z edice Do kapsy (v anglickém originále řada Pocket), jejímž mottem je „Poznejte město dvakrát důkladněji za polovinu času.“ Celobarevné cestovatelské příručky jsou rozděleny do kapitol po jednotlivých čtvrtích a obsahují i inspirativní doporučené trasy. Šikovný je malý kapesní formát, praktické barevné mapky a upozornění na místa, která si nesmíte nechat ujít.

Související články

Očkování do Singapuru

Singapur je městský stát v jihovýchodní Asii. Stát je známý druhým největším přístavem, bohatou kulturou a je vyspělým finančním, dopravním i obchodním centrem. Země leží prakticky přímo na rovníku a podnebí je celoročně tropické a vlhké se spoustou srážek. Navzdory tomu nemá země prakticky žádné podzemní zdroje vody, pitná voda pochází ze srážek a je jímána do jezer a přehrad, z velké části je také importována z Malajsie. >> Podrobnosti o očkování do Singapuru << Každý cestovatel by měl být očkován proti žloutence typu A+B. Žloutenka typu A „nemoc špinavých rukou“ se přenáší kontaminovanými potravinami a vodou, žloutenka typu B je přenášena krví, pohlavním stykem a jinými sekrety. Před každou cestou do zahraničí je vhodné ověřit si aktuální platnost očkování proti tetanu a pravidelných očkování (zarděnky, záškrt, spalničky, příušnice atd.). Singapur je místo, kde se mísí mnoho různých kuchyní z celého světa. Je dobré konzumovat vše tepelně opracované a stravovat se v restauracích. Současně se vyvarujte pití nebalené vody. Cestovatelům, zvláště batůžkářům, doporučujeme i očkování proti břišnímu tyfu. Pokud budete cestovat letadlem nebo jinými prostředky hromadné přepravy, je na místě zvážit očkování proti meningokokovým ev. pneumokokovým infekcím, které se přenášejí vzduchem. Budete-li delší dobu pobývat v přírodě nebo na venkově, doporučujeme zvážit očkování proti vzteklině. Doporučená očkování jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat. Lékař centra Očkování a cestovní medicíny Vám zkontroluje platnost Vašich očkování, sestaví Vám individuální očkovací plán a poradí s ochranou Vašeho zdraví na cestách. V rámci cest do zahraničí je třeba nezapomínat na správně vybavenou cestovní lékárničku. Doporučeným obsahem lékárničky jsou léky na teplotu, léky na průjem, dezinfekce na kůži, náplasti, obvazy, antibakteriální gel na dezinfekci rukou,  probiotika a další. Vzhledem k tomu, že se zde vyskytuje i dengue horečka (nemoc, kterou přenáší komár), doporučujeme vzít s sebou účinný repelent a chránit se oblečením před poštípáním. Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek

Zajímavé zájezdy

Katalog 2018 Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů