Výběr zájezdu

 

Další služby

Kulturní akce

Léto s Výstavou UNESCO v Mníšku pod Brdy

Zámek Mníšek pod Brdy

Již 12. ročník putovní výstavy Poznej světové dědictví UNESCO, kterou naše cestovní kancelář každoročně podporuje, se na celé letní prázdniny přestěhovala na krásný zámek v Mníšku pod Brdy nedaleko Prahy. Letošní kolekce fotografií představuje skvosty Tuniska, Švýcarska, rakouského Salcburku a řady zemí exotické Asie, včetně Číny a Indie.

Výstava je přístupná denně kromě pondělí 10 do 16,30 hodin a při Hradozámecké noci z 30. na 31. srpna 2014. Návštěvníkům jsou volně k dispozici informační brožury o místech a zemích z fotografií a také náš katalog zájezdů ČÍNA A ASIE 2014/15.

1. 7.–1. 9., zámek Mníšek pod Brdy (www.zamek-mnisek.cz). Více informací o výstavě a celém projektu na www.unesco-mediain.cz.


Průvodce: Tri dni v Šanghaji

E-kniha Tri dni v ŠanghajiPavel Dvořák, sinolog, tlumočník a průvodce naší CK žije od roku 2009 v Číně, poslední dva roky v Šanghaji. Svůj nový domov miluje natolik, že se rozhodl napsat o něm interaktivní elektronickou knihu. Tri dni v Šanghaji je cestovatelský manuál ve slovenštině navržený speciálně pro iPad, který Vám představí Šanghaj netradičním způsobem, a tak při objevování Šanghaje zažijete hodně zábavy. Kniha obsahuje množství zajímavých informací, čtivých článků a zážitků, spolu s doporučeními z první ruky, videi, miniaplikacemi a skvělými fotografiemi. Kromě toho dostanete s touto knihou zdarma všechny fotografie ve velkém rozlišení. Pozvánku do Šanghaje, ale i další články od Petra si můžete přečíst na jeho blogu www.bamboome.sk.

Tri dni v Šanghaji, elektronický průvodce, k dostání zde.


Palác Kinských se znovu otevírá veřejnosti!

Palác Kinských znovu otevřenNárodní galerie v Praze představuje novou stálou expozici Umění starověku a expozici Umění Asie v paláci Kinských, která se opět otevře veřejnosti 17. dubna. V prvním patře najdete ucelenou přehlídku starého i současného umění Asie věnovanou čínskému umění, buddhistickému sochařství, islámské keramice a umění kovu, japonským dřevořezům a dalším artefaktům. Druhé patro je věnováno starověkým antickým kulturám. Stálou expozici doplňuje sál určený pro specializované výstavy ve 2. poschodí. Nový výstavní sál v paláci Kinských je určen pro tematické výstavy. Expozici doprovází pestrá nabídka přednášek, pořadů a výtvarných dílen.

Palác Kinských, Staroměstské nám. 12, Praha 1. www.ngprague.cz


Lonely Planet: Korea

Průvodce KoreaKorejský poloostrov je opravdovou cestovatelskou výzvou a nakladatelství Svojtka přináší nového barevného průvodce LONELY PLANET o této podmanivé oblasti, jejíž kouzlo Češi teprve pomalu objevují. Průvodce po jižní i severní části Korejského poloostrova zahrnuje 97 map, 32 národních parků a přírodních rezervací, 27 festivalů a zvláštních událostí a bezpočet koupelí v lázních s horkými prameny.

Vedle průvodce do Koreje vyšly nedávno také další tištěné průvodce: Bali a Lombok, Thajsko – ostrovy a pláže, Vietnam, Kambodža, Laos a severní Thajsko a Filipíny.

Průvodce Korea vyšel v Nakladatelství Svojtka, brožovaná vazba, 416 stran, celobarevné provedení, běžná cena: 449 Kč


Edice Poznáváme
Poznáváme ThajskoNová celobarevná řada Poznáváme (v anglickém originále řada Discover) je více zaměřena na popis nejzajímavějších lokalit a nejúchvatnějších zážitků výpravnou formou s množstvím inspirativních fotografií. Více se soustředí na cestovatele, kteří mají méně času a požadují stručnější, ale přehledné informace a doporučení, jaká místa v dané zemi navštívit. V této edici naleznete kompletní přehled nejzajímavějších míst, trasy šité na míru, díky nimž nebudete ztrácet čas, a místní odborníci vám prozradí, co byste rozhodně neměli vynechat. Samozřejmostí jsou barevné mapy, praktická doporučení a další zasvěcené tipy, díky nimž si vychutnáte vaši dovolenou pokud možno bez jakýchkoli starostí.
Vyšlo z Asie: Thajsko

Edice Do kapsy
Hongkong do kapsy„Poznejte město dvakrát důkladněji za polovinu času“ je mottem nové edice Do kapsy (v anglickém originále řada Pocket, dříve Encounter). Tato edice je ideálním pomocníkem pro krátkodobé pobyty. Celobarevné cestovatelské příručky jsou rozděleny do kapitol po jednotlivých čtvrtích, při nedostatku času jistě oceníte inspirativní doporučené trasy. Výhodou je i malý kapesní formát, praktické barevné mapky a upozornění na místa, která si nesmíte nechat ujít. Zajímavé tipy, aktuální informace a podrobné údaje o městě a cestování po něm jsou pak nezbytnou samozřejmostí.
Vyšlo z Asie: Bangkok  •  Dubaj  •  Hongkong  •  Istanbul  •  Bali


Šen Cchung-wen: Poslední vítání jara

Poslední vítání jaraDílo předního čínského spisovatele, jehož život kopíruje dramatické proměny čínské společnosti ve 20. století, je představeno souborem poutavých příběhů, odehrávajících se v odlehlých oblastech národnostně pestré jihočínské provincie Chu-nan.

Vydalo nakladatelství Verzone, brožovaná vazba, 160 stran


Jak komunikovat s Japonci

Jak komunikovat s JaponciKniha o současném životě Japonců, jejich kultuře, zvláštnostech chování a zvyků. Autorka Alice Kraemerová zachycuje nejzákladnější zvyklosti, se kterými se můžete při komunikaci s Japonci běžně setkat. Zajímavá a někdy i legrační jsou například gesta, nedílná součást japonské komunikace. Jejich nepochopení může zmást obě strany dialogu. Publikace, psaná čtivou formou, je vybavena originálními kresbami gest a barevnými fotografiemi.

Vydalo Scriptorium, brožovaná, 220 stran.


Ivana Bakešová: Legionáři v roli diplomatů

Legionáři v roli diplomatůSinoložka a průvodkyně naší CK je autorkou další knihy, jež se tentokrát věnuje česko-čínským vztahům a jejich budování v období od vzniku Československa do roku 1949. Významnou roli v té době sehrávaly čs. legie, jež se v letech 1918–21 pohybovaly po čínském úseku Transsibiřské magistrály a z jejichž řad vzešla většina diplomatů, kteří pak zastupovali v Číně zájmy republiky a zároveň se zasloužili i o rozvoj vzájemných hospodářských a kulturních kontaktů.
Publikaci vydala Filozofická fakulta Univerzity Karlovy, je však určena nejen odborníkům, ale i široké veřejnosti se zájmem o hlubší poznání historických souvislostí česko-čínských vztahů.


Dan Kieran: Líný cestovatel

přebal knihy Dan Kieran: Líný cestovatel Ano, teď si prokazujeme možná medvědí službu, ale nám se tato knížka prostě líbila. Navíc se její rady a zamyšlení nemusí aplikovat nutně jen na daleké cesty, ale také na poznávání vašeho nejbližšího okolí (a dokonce k tomu autor přímo vyzývá). Motto knihy: Dobrý cestovatel nic předem neplánuje a nespěchá do cíle (Lao-c´). Kieranova oslava líného cestování je skvělým podnětem k zamyšlení, proč a jak cestujeme. Nabízí návod, jak si cestování lépe a hodnotněji užít, aby vaše cestování získalo nový rozměr.

Vydalo Nakladatelství JOTA, pevná vazba, 320 stran, cena: 238 Kč.


TransAsia – vlakem kolem Asie se skládacími koly

TransAsia

Naši přátelé, cyklocestovatelé Monika a Jirka Vackovi, právě vydávají svou další, již čtvrtou knihu. Pojednává o 105 dní trvající pozemní cestě do Pekingu a zpět: Monika s Jirkou procestovali Transsibiřskou magistrálu, Sibiř, Čínu, Tibet, Nepál či Írán. Je nám ctí, že naše CK mohla přispět také svým dílem, když své tibetské putování Monika a Jirka absolvovali s naším zájezdem (kola ale ani tam samozřejmě neodložili). Celkem viděli 14 států, vlakem najeli více než 20 000 km, na skládačkách téměř 2400 km, zažili silné zemětřesení pod Mt. Everestem, koupali se v Bajkalu či spali na Dlouhé zdi. Prostě je o čem číst, a tak kdo má zájem, může si knihu již nyní koupit na e-shopu Moniky a Jirky.

Vydal Jiří Vacek – Altiplano, 264 stran v 2013.


Srí Lanka - nový celobarevný průvodce

Srí Lanka - průvodce Rough GuidePrůvodce Rough Guide je nejúplnějším průvodcem po této fascinující zemi. Každá kapitola obsahuje detailní informace o daném místě a věnuje se i všemu zajímavému od jídla a jazyka po média a sport. Najdete tu rovněž základní informace o životním prostředí, politice, kultuře, hudbě a historii.

• Celobarevné mapy
• Zjednodušená struktura pro rychlejší orientaci v průvodci
• Itineráře průvodců s doporučenými trasami
• Seznamy ubytovacích a stravovacích s aktuálními údaji a stručným hodnocením
• osobní tipy a doporučení autora.

Využijte BONUSY k průvodcům Nakladatelství JOTA:

  • Od společnosti ZONER software, výrobce programu pro správu, editaci a sdílení fotografií Zoner Photo Studio. Informace o aktuálních bonusech na www.zoner.cz/jota
  • Od společnosti Lingea, s.r.o., výrobce elektronických a knižních slovníků a jazykových nástrojů. Informace o aktuálních bonusech na www.lingea.cz/spoluprace-jota

Vychází 16. 10. 2013 v Nakladatelství JOTA, brožovaná vazba, 464 stran, celobarevné provedení, běžná cena: 598 Kč


Muzeum loutkářských kultur

Vietnamská vodní loutkaMagický svět loutek – nová stálá expozice chrudimského muzea přístupná od 2. března 2013.
Stálá expozice postupně návštěvníky seznamuje s loutkami kočovných loutkářů, varietními loutkami, rodinnými loutkovými divadly a dekoracemi českých umělců. Nechybí ani Spejbl a Hurvínek, tvorba Jiřího Trnky nebo Josefa Váchala. V zahraniční části expozice jsou k vidění stínové loutky z Indonésie, výběr loutek z Indie, Japonska, Číny nebo Barmy a také vietnamská vodní loutka (viz také náš článek o loutkovém divadle JV Asie)

Muzeum loutkářských kultur, Břetislavova 74, Chrudim


Muzeum egyptské princezny aneb cesta kolem světa

Egyptská princezna Hereret

Nechte se zlákat na cestu kolem světa. Spolu s cestovatelem Ludwigem Holzmaisterem, někdejším mecenášem muzea, uvidíte unikátní historické sbírky, jež si ze svých cest přivezl. V interaktivní a multimediální expozici se setkáte s předměty z Indie, Barmy, Tibetu či Japonska. Vrcholem bude setkání s egyptskou princeznou Hereret, která žila před bezmála třemi tisíci lety, a její skutečnou podobou.

Muzeum Moravská Třebová, Svitavská 18


Břetislav Tureček: Labyrintem Íránu

Labyrintem ÍránuNová kniha novináře Českého rozhlasu Břetislava Turečka přibližuje Írán očima znalce   vždyť si Írán oblíbil natolik, že se naučil i persky. Pozoruje tedy Írán opravdu z hloubky, oproštěný od povrchních a zjednodušených pohledů většiny médií. Kniha na základě příběhů konkrétních lidí přibližuje život v Íránu, jeho politickou a společenskou situaci. Ukazuje světlé i stinné stránky země a na základě osobních zkušeností a kontaktů vysvětluje íránskou zahraniční politiku i spory Íránu s okolním světem. Kniha uvádí řadu málo známých informací o jedné z nejzajímavějších a nejvýznamnějších zemí současného politického světa a odhaluje pozoruhodné souvislosti.

Labyrintem Íránu vydalo nakladatelství Knižní klub, 328 stran, vydáno 2013.


V. Liščák: Konfuciánství od počátků do současnosti

Přebal knihy Konfuciánství od počátků do současnostiKniha přináší ve více než 1500 heslech základní přehled konfuciánství v Číně v celé jeho rozmanitosti od nejstarších dob po současnost. V samotných heslech věnuje pozornost specifickým termínům a jejich přesahu do jiných myšlenkových systémů. Čtenář v knize najde rozsáhlé informace nejen o klasickém konfuciánství a neokonfuciánství, ale i o moderním konfuciánství 20. a 21. století a nejvýznamnějších představitelích všech vývojových období.
Kniha se stane neocenitelnou pomůckou nejen všem zájemcům o čínské myšlení, ale také profesionálním religionistům, etnografům, historikům, filosofům, orientalistům a dalším zájemcům.

Vydalo nakladatelství ACADEMIA v edici Orient, 468 stran, vydáno v květnu 2013.


Děti patří do školy

Kambodžský chlapec

Ke konci minulého roku jsme vás zvali na charitativní výstavu Děti patří do školy, již jsme jako CK také podpořili. Pomocí této akce se pořadatelé snaží získat prostředky na konkrétní vzdělávací projekty v Kambodži. Nyní se prodejní výstava přesunula na stránky www.detipatridoskoly.cz, kde si můžete za vskutku nevelkou částku (190 Kč / 280 Kč) zakoupit opravdu krásné fotografie a přispět tak na dobrou věc. Vzdělávací projekty organizuje Charita Česká republika a JHP škola. Ambasadory výstavy jsou Olga a Jiří Menzelovi, kteří sami Kambodžu navštívili.

www.detipatridoskoly.cz


Náš osudový Madagaskar

Náš osudový Madagaskar - přebal knihy

Dvě nezapomenutelné cesty podnikli Monika a Jirka Vackovi na tento unikátní ostrov v Indickém oceánu. Při první návštěvě se téměř neznali a při druhé se naopak na ostrov vrátili již jako manželé. První poznání bylo s batůžky na zádech, druhé na jejich oblíbených kolech. Poznali jak známá turistická místa, tak odlehlé oblasti, kam turista málokdy zavítá, a setkali se s mnoha příjemnými Malgaši.

Tento jejich třetí cestopis je tradičně celobarevný s mnoha fotografiemi a opět v něm najdete spoustu užitečných informací. Autoři v cestopisu tentokrát poodkryli chvíle, kdy se spolu seznamovali a hlavně se snažili ukázat Madagaskar takový, jaký skutečně je.

Náš osudový Madagaskar vydal Jiří Vacek - Altiplano, 206 stran, vydáno 11/2012


Miloslav Stingl: Ostrovy krásy, lásky a lidojedů – 2. díl

M. Stingl - přebal knihy

Po první výpravě na legendární ostrovy v Pacifiku, do oblasti Polynésie, se slavný cestovatel a etnolog Miloslav Stingl vydává do koutů ještě tajuplnějších… Ve druhém dílu svých memoárů z cest do jižních zemí míří do dvou oblastí zároveň. Nejprve zavzpomíná na své toulky Melanésií, „zemí temných lidí“, aby pak provedl čtenáře Mikronésií, rozlehlým lánem světa se stovkami mikroostrůvků, kam se autor dostal dřív nežli ničivá globalizace.

Vydalo Nakladatelství JOTApevná vazba s přebalem; počet stran: 358. Cena: 318 Kč


Zdeněk Mahler - Indický hlavolam

Nová expozice v paláci Kinských

Mahlerův cestopis po Indii z poloviny minulého století dnes už neodmyslitelně patří ke klasickým dílům české literatury. Toto poutavé svědectví o stále ještě exotické zemi přináší na pozadí jedinečné krajiny a nezapomenutelných památek obraz indické společnosti, jejích tradic, zásadních dějinných událostí, kultury, filosofie a náboženství. Jen jako málokdo dokáže Mahler s půvabem a vtipem sobě vlastním zachytit detail, vyjádřit nepomíjivou atmosféru a uvědomit si přesahy, čímž vytvořil další nadčasové dílo. Tomu se říká radost po indicku!

232 stran, vydáno 15. 8. 2012 v nakladatelství JOTA


M. Stingl: Sex v pěti dílech světa

Sex v pěti dílech světa - přebal knížky Známý český cestovatel a etnolog Miloslav Stingl tentokrát zvolil poněkud jiný pohled - svých bohatých cestovatelských zkušeností využil k vytvoření poutavého vyprávění o milostných a sexuálních praktikách na pěti kontinentech. Ještě dnes existují některé indiánské kmeny a africké národy, nad jejichž svatebními či zásnubními rituály člověk žasne.

Jak a s kým se milovali staří Řekové a Římané, co všechno je v sexu dovoleno a kde už musely zakročit příslušné orgány, kam až sahá lidská fantazie…

Sex v pěti dílech světa vydalo nakladatelství JOTA, 120 stran, vydáno 28. 3. 2012.


CD: Opičí král 1

Obal CD Opičí král 1

Příhody rozverného opičáka Sun Wu-kchunga, který se nejdříve pro své mimořádné schopnosti stane králem opic a později zažívá na cestách s mnichem Tripitakem četná dobrodružství, možná znáte i díky úspěšnému televiznímu seriálu. Vybraných šest příběhů si nyní můžete poslechnout i na CD. V postavách poznáte hlasy Martina Dejdara, Jiřího Lábuse, Marka Ebena, Jiřího Schmitzera a dalších.

Režie: Jan Jiráň. Překlad: Zdenka Heřmanová. 64 min., cena: 199 Kč. Vydáno: listopad 2011. Objednávky na tympanum.cz nebo na zdeneksklenar.cz


Knižní tip: Na řece

Obálka knihy Na řece Začátkem ledna 2012 zemřel ve věku nedožitých 85 let sinolog, historik umění, překladatel a publicista Josef Hejzlar. Společně se svou manželkou Taj-ťün se stal v září 2011 vítězem Literární ceny Knižního klubu. Kniha Na řece je autobiografický historický román, v němž popisují dětství Taj-ťün coby malé dívky prchající tisíce kilometrů z Číny, okupované Japonci.

"Autorské dvojici manželů Hejzlarových se podařilo skvěle zachytit na první pohled vzdálený svět čínské společnosti a kultury - rodinné a citové vazby však mají všeobecnou lidskou platnost, čtenáři se s postavami příběhu snadno ztotožní a pochopí jejich činy, motivace a problémy," uvedla za pořadatele Denisa Novotná.

256 stran, vydáno v nakladatelství Knižní klub v 2011. Zakoupit v e-shopu Kosmas.cz


Legenda Z+H - Fenomén českého cestopisu – Druhá cesta

Obálka knihy Legenda Z+H Druhá cesta inženýrů Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky vedla přes Blízký východ, monzunovou Asii, Indonésii, Japonsko a asijskou část bývalého Sovětského svazu. 

Neuvěřitelný úspěch slavily jejich knihy, které vycházely ve stotisícových nákladech. Vybrané kapitoly z nich aktuálně upravil Miroslav Zikmund — první cestu po Africe a Americe tedy nyní doplňuje cesta druhá Asií a vytváří tak ucelené dvousvazkové dílo, přesvědčivé svou nadčasovostí. Kniha je vybavena bohatou obrazovou přílohou s mnoha doposud nepublikovanými snímky z Archivu Hanzelky a Zikmunda. Přílohou je unikátní barevný plakát.

Rozhovor s autorem knihy Miroslavem Zikmunde si můžete poslechnout zde.

464 stran, vydáno 30. 11. 2011 v nakladatelství JOTA 


...a z mlhy zjevily se útesy čínské

přebal knihyKniha přibližuje českému čtenáři téma zobrazování Číny, jejích obyvatel a reálií v 19.století na fotografiích, ale i ilustracích v dobových periodikách a knižních pojednáních. Kniha pojednává o postupném rozmachu fotografie v několika tehdy otevřených čínských přístavech. Této tvorbě se věnovali nejen cizinci z Evropy a Ameriky, ale záhy i první zdejší fotografové, kteří zakládali vlastní prosperující fotografická studia. Součástí publikace je i 125 fotografií ze sbírek moravských rodáků Erwina Dubského a Heinricha Wawry, kteří v 60. a 70. letech 19. století Čínu navštívili.

Nakladatel: Arbor vitae, 296 stran


Do Tokia pod stan

Do Tokia pod stan - obal knihy

V pořadí druhý cestopis Moniky a Jirky Vackových pojednává o jejich netradiční svatební cestě na kolech po Japonsku a Koreji.

Jejich putování začalo na nejsevernějším japonském ostrově Hokkaidó a pokračovalo přes ostrovy Honšú, Šikoku a Kjúšú až na Korejský poloostrov. Za 73 dní, při vysokých letních teplotách, nesnesitelné vlhkosti a s tajfunem v zádech, našlapali z japonského Sappora do jihokorejského Soulu 5044 km. Ze sedel kol poznali jak obyčejný venkov, tak rušné, hustě osídlené metropole, nevynechali návštěvy nádherných starých chrámů, památek zapsaných v UNESCO, vyhlášených přírodních krás, poznali z blízka i běžný život japonských rodin a japonskou i korejskou pohostinnost. Celobarevná publikace s mnoha obrázky může posloužit také jako malý průvodce - vedle úsměvných příhod, postřehů či statistik tu najdete i praktické informace.

208 stran, 25x17cm. Vydáno v srpnu 2011, koncová prodejní cena: 389 Kč

VÍCE O KNIZE a jak ji můžete koupit


Wildborneo.com.my

Drakoun malajskýWildborneo je on-line sbírka fotografa Ch'ien C. Leeho. Zaměřuje se na fotografie ohrožených a vzácných druhů rostlin a zvířat na Borneu, Sumatře, Sulawesi, Nové Guineji a dalších lokalitách JV Asie. Prezentované snímky si lze zakoupit, ale prohlížení stovek fantastických záběrů na obrazovce počítače vám také připraví silné zážitky z fascinujícího světa asijské džungle a zajímavé komentáře vás i poučí.

Wildborneo.com.my


Obrazy ze staré Číny

Tibetská princezna

Výstava, kterou si můžete prohlédnout z tepla domova. Na stránkách fotoserveru Flickr.com nashromáždil jeden z uživatelů přes 80 fotografií ze staré Číny, digitálně je upravil a uvádí jejich původ, případně i příběh. Snímky je také možné nechat automaticky přehrávat.


Dalším zajímavým projektem je Digitální hedvábná stezka (Digital Silk Road) - na tomto serveru si můžete známé čínské památky porovnat na historických a současných fotografiích.


Muzeum bankovek

Víte, jak vypadá tonžská pa'anga nebo čínský jüan z 60. let? Na serveru penize.cz si můžete prohlédnout bankovky z celého světa nebo si prohlédnout česko-slovenské historické bankovky. Kromě geografického řazení můžete bankovky vyhledávat také podle mnoha jiných parametrů. Zjistíte například, které bankovky zobrazují zvířata, tradiční zvyklosti nebo třeba bagr.

Muzeum bankovek


Kniha povídek Hrdinové gungfu konečně v prodeji!

Přebal knížkyBěhem nejbližších měsíců vyjde první původní česká kniha dobrodružných povídek s tematikou bojových umění, Hrdinové gungfu, kterou na základě dlouholetého výzkumu napsal Eduard "Ata" Štěpař. V knize se čtenář setká s mnoha slavnými jmény mistrů a cvičenců jihočínských stylů, ať už Wing Chun, Hung Kyun či Choi Lei Fat. Setkáme se i se slavným "Malým drakem", Brucem Lee.

Tato kniha patří do čínského „rodokapsového“ žánru zvaného wuxia (kantonsky mou hap), dnes již mizejícího světa hrdinů tajných přísežných bratrstev, rebelů a škol bojových umění. Kniha je víceméně fikcí, základní motivy většiny povídek se však drží dlouholetých historických výzkumů, ať už autorových nebo jeho sifu (učitele) Ivana Rzounka či ostatních kamarádů a kolegů, výzkumníků a badatelů.

Povídky doprovází původní kresby od Jindřicha "Schonbessera". Kniha vychází vlastním nákladem.

Objednávky prosím zasílejte na ata.eda(at)seznam.cz. Více informací zde.