Výběr zájezdu

 

Další služby

Výstava Poznej světové dědictví UNESCO

Logo výstavyJako každý rok i letos jsme partnery jedinečné fotovýstavy, která představuje nejkrásnější místa světa zařazená na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Projekt Poznej světové dědictví UNESCO seznamuje veřejnost s tímto bohatým světovým dědictvím formou putovní výstavy velkoformátových fotografií. Letošní již 12. ročník se představí na řadě českých hradů a zámků. Návštěvníci uvidí celkem 120 fotografií ze čtyř kontinentů.

Harmonogram výstavy 2014:

  • 4.–29. dubna: TŘEBÍČ - Oficiální zahájení výstavy, (Zadní synagoga, Subakova 44, Třebíč)
  • duben: PLZEŇ - Švýcarské dědictví UNESCO - v rámci akce švýcarské dny ve městech ČR a SR, (E-Centrum, Guldenerova 17, Plzeň)
  • 3.–31. května: TŘEBOŇ (Dům Štěpánka Netolického, Masarykovo náměstí 89, Třeboň)
  • 9.–22. června: PRAHA (Palác Langhans, Centrum FotoŠkoda, Vodičkova 37, Praha 1)
  • 1. července–1. září: ZÁMEK MNÍŠEK POD BRDY
  • 5.–29. září: ZÁMEK KŘTINY u Brna (přístupná zdarma denně od 10 do 17 hodin)
  • říjen: LIBEREC - též prezentace Šýcarska v rámci Švýcarských dnů ve městech ČR a SR (Krajská vědecká knihovna v Liberci, Rumjancevova 1362/1)

Výstavu podpořilo Ministerstvo kultury České republiky z grantu na Podporu památek UNESCO. Záštitu nad celým projektem poskytuje Česká komise pro UNESCO.


Znak UNESCO

UNESCO, organizace OSN pro výchovu, vědu a kulturu stála roku 1972 u zrodu Úmluvy o ochraně světového dědictví, podle které země uznávající Úmluvu chrání vybrané památky a přírodní celky světa.

V současné době obsahuje listina již 981 položek. Najdeme mezi nimi 759 kulturních, 193 přírodních a 29 smíšených památek a přírodních divů ve 190 zemích světa.

Projekt Poznej světové dědictví UNESCO, jehož produkci zajišťuje pražská dílna nezávislé publicistiky a dokumentaristiky MEDIA IN a jehož součástí je již desátým rokem putovní výstava fotografií, s těmito unikáty seznamuje nejširší veřejnost. Přispívá k rozšíření všeobecného povědomí o jedinečnosti kulturních a přírodních památek, nabádá chránit je pro budoucí generace, představuje známá, méně známá i vzdálená místa a zve k jejich návštěvě.

Produkce výstavy: 

Logo Media INMEDIA IN dílna nezávislé publicistiky a dokumentaristiky Praha.

Kontakt: mediain(zavináč)volny.cz, www.unesco-mediain.cz


Generální partner: Rhétské dráhy Švýcarsko
www.rhb.ch, www.MojeSvycarsko.com/rhb

Hlavní partner: Slovenská agentura pro cestovní ruch www.slovakia.travel

Partneři: Tourismus Salzburg www.salzburg.info
               CK China Tours www.chinatours.cz

Spolupráce: Národní památkový ústav

Fotografie pro výstavu zhotovuje Centrum FOTOŠKODA www.fotoskoda.cz

Zpět na stránky Kulturní akce