Výběr zájezdu

 

Další služby

Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde:

archiv Newsletteru

Zájezd Indonésie – velká cesta

Do země smaragdových ostrovů
 • Monumentální chrámy Borobudur a Prambanan
 • Úchvatný východ slunce nad kráterem Bromo
 • Exotické tance a tradiční divadlo
 • Písčité pláže ostrova Lombok
Navštívíte jedny z nejzajímavějších míst největšího souostroví na světě a seznámíte se s kulturní a náboženskou různorodostí jeho ostrovů. Přiblížíme vám zejména hlavní ostrov Jávu, centrum indonéské kultury, a jeho monumentální buddhistické a hinduistické chrámy Borobudur a Prambanan, animistickou kulturu Toradžů na ostrově Sulawesi a jejich unikátní pohřební rituály, či Bali, hinduistický klenot uprostřed islámského světa a jeho nesčetné exotické taneční a divadelní formy. Poznáte také nádhernou indonéskou přírodu – při východu slunce nad vulkánem Mt. Bromo či při procházkách rýžovými políčky v oblasti Tana Toraja.Pro ty, kteří chtějí v poklidu zažít své dojmy z cesty, je zde prodloužení na bělostných plážích ostrova Lombok.

18/22 dní | 6–16 klientů| snídaně |

  Indonésie – zájezdy | informace o zemi | co navštívit?


Termín Cena Aktuální sleva Příplatky Poznámka
15. 05.–01. 06. 2014 
Kód: 33399410
69 800 Kč Příplatky základní varianta
Příplatky
15. 05.–05. 06. 2014 
Kód: 33399411
75 800 Kč Příplatky prodloužení u moře
Příplatky
23. 10.–09. 11. 2014 
Kód: 33399420
69 800 Kč Příplatky základní varianta Poslední 2 volná místa!
Rezervovat
Příplatky: indonéské vízum 1 100 Kč , 1lůžkový pokoj 5 490 Kč
23. 10.–13. 11. 2014 
Kód: 33399421
75 800 Kč Příplatky prodloužení u moře Poslední 2 volná místa!
Rezervovat
Příplatky: indonéské vízum 1 100 Kč , 1lůžkový pokoj 7 590 Kč
DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty! Pravidla pro uplatnění slev

V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Yogyakarta / Denpasar nebo Mataram – Praha (vč. všech poplatků), 2x přelet (Surabaya–Makasar–Denpasar), 1x noční linkový autobus na sezení, mikrobusy, 1x loď nebo trajekt v prodloužení, 14x hotel ** se snídaní (+ 4x v prodloužení), český odborný průvodce China Tours.


Pořadatel:

CK China Tours


Další informace

Všeobecné informace, Cestovní smlouva, Informace o vízech, o zájezdech, slevách, pojištění, očkování, Naši průvodci

1.–2. den: Praha – Yogyakarta: přílet do hlavního města bývalého jávského království, proslaveného výrobou batik – dle času příletu možnost krátkého seznámení se starým městem.

3. den: Yogyakarta: návštěva královského paláce, tzv. kratonu, prohlídka „vodního paláce“ Taman Sari, bývalého královského harému; výlet do hinduistického chrámu Prambanan UNESCO z 9. stol.; večer představeni Rámájany.

4. den: Yogyakarta: východ slunce na monumentálním buddhistickém chrámu Borobudur UNESCO z přelomu 8. a 9. stol.; cestou zpět prohlídka dalších menších chrámů – Mendut UNESCO a Candi Pawon UNESCO; večer procházka po obchodní třídě Malioboro, nebo fakultativně tradiční javánské loutkové divadlo.

5. den: Celodenní přesun z Yogyakarty přes centrální Jávu pod vulkán Bromo do vesnice Cemoro Lawang.

6. den: Bromo: úchvatná scenérie východu slunce nad vulkánem Bromo a činnou sopkou Gunung Semeru (3676 m) v pozadí – procházka po okraji vulkánu; přesun do Bondowoso nedaleko náhorní planiny Ijen.

7. den: Planina Ijen: výlet s výstupem k sirnému jezeru na hranu kráteru Kawah Ijen s úchvatnou scenérií – nosiči s koši naplněnými sírou absolvující namáhavý výstup ze dna kráteru; odpoledne možnost návštěvy továrny na zpracování kávy a návrat do Bondowoso.

8. den: Bondowoso – Makasar: přejezd do přístavního města Surabaja a přelet na ostrov Sulawesi do hlavního města Makasaru.

9. den: Makasar – Rantepao: celodenní přejezd krásnou tropickou krajinou ostrova Sulawesi do města Rantepao – centra unikátní kulturní oblasti Tana Toraja.

10. den: Rantepao: návštěva místního typického tržiště; možnost zúčastnit se tradiční pohřební slavnosti, při níž se obětují až desítky buvolů (nemusí se vždy konat).

11. den: Rantepao: celodenní pěší výlet do okolí – terasovitá rýžová políčka, pasoucí se vodní buvoli, tradiční stavení s typickými střechami.

12. den: Rantepao: výlet po vesničkách v okolí – Kete Kesu s tradičními domy ve tvaru buvolích rohů, Lemo s figurkami tau tau symbolizujícími zesnulé, Londa s tzv. zavěšenými hroby; noční autobus do Makasaru.

13. den: Makasar – Ubud: ranní příjezd do Makasaru, přelet do Denpasaru a následný přejezd do Ubudu – kulturního centra ostrova Bali; odpočinek s možností tradičních balijských masáží.

14. den: Bali: celodenní okruh po ostrově – chrám posvátného pramene Pura Tirta Empul, největší balijský chrám Besakih rozkládající se na úpatí vulkánu Gunung Agung (3142 m), jezero Danau Batur; večer fakultativně představení některého tradičního balijského tance.

15. den: Bali: celodenní výlet do oblasti centrálních hor – jezerní chrám Danu Bratan zasvěcený Dewi Danu, bohyni vody – jeden z nejhezčích chrámů na Bali, botanická zahrada; příjemná procházka balijským venkovem – dle konkrétní sezony buď k vodopádu v blízkosti vesnice Munduk, ležící mezi kopci porostlými džunglí, rýžovými políčky a ovocnými sady, NEBO v okolí krásných terasovitých rýžových políček v okolí Jatiluwih.

16. den: Ubud: volno na nákupy v krámcích a galeriích, fakultativně návštěva Opičího lesa; odpoledne prohlídka chrámu Taman Ayun – jeden z nejkrásnějších na Bali; scénický západ slunce nad „chrámem na moři“ Tanah Lot.

17.–18. den: Přesun do Denpasaru a let domů, přílet 18. den.PRODLOUŽENÍ NA OSTROVĚ LOMBOK:

17. den: Ubud – Lombok: přesun trajektem na ostrov Lombok s majestátním vrcholem sopky Gunung Rinjani (3726 m, druhý nejvyšší vulkán v Indonésii), krátký přejezd do Senggigi, ubytování u pláže.

18.–20. den: Senggigi: tři dny na písečných plážích ostrova Lombok – odpočinek s možností šnorchlování, koupání a vodních sportů, či individuálního poznávání ostrova – vesničky Sasaků, chrámy Mataramu, výhledy na Gunung Rinjani či vzdálený balijský Gunung Agung; pro zájemce možnost návštěvy místní školy, podporované partnerskou agenturou Kintari.

21.–22. den: Odlet zpět do ČR, přílet domů 22. den.


Termín *:
Jméno a příjmení *:
E-mail:
Telefon *:
Počet účastníků *:
Celá jména dalších účastníků:
Upřesnění požadavků:
Jak jste se o nás dozvěděli?
(nepovinné):
z internetu
z článku v novinách / časopise
z inzerátu
od známých
z veletrhu (např. Holiday World, Go a Regiontour Brno)
z cestovatelské přednášky
jinak:
 

Zobrazit mapu v GoogleMaps

Poznámka: Mapa zájezdu je pouze orientační.


Zajímavost

Zajímavost Stínové divadlo je velmi populární v celé JV Asii, v Indonésii a zejména na Jávě a Bali obzvlášť. Mnohahodinová představení vysílá dokonce i televize a Javánci dokáží strávit jeho sledováním celou noc. Stínové loutky se vyrábějí z buvolí kůže a jsou barevně vymalovány, což samo o sobě naznačuje, že diváci je sledují především ze strany, odkud vrhají stín, nikoli naopak, jak by se mohlo zdát podle názvu "stínové divadlo" logické.


Inspirujte se

 • článek: Loutkové divadlo jihovýchodní Asie - světově unikátních stylech v Barmě, Indonésii a Vietnamu
 • článek: Češka, která zachraňuje mořské želvy v Indonésii
 • článek: Chlebovník, jackfruit nebo durian? - o zajímavých druzích ovoce
 • článek: Kuchyně tisíce ostrovů - indonéská kuchyně
 • Indonéské tance - taneční skupina Trn v Oku

 • Související zájezdy - Indonésie

  Malajsie a Indonésie

  Zájezd Malajsie a Indonésie
  Od mrakodrapů přes džungle až na bělostné pláže

  Sumatra a Malajsie

  Zájezd Sumatra a Malajsie
  Za krásnou přírodou a přátelskými lidmi Sumatry