Výběr zájezdu

 

Další služby

Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde:

archiv Newsletteru

Zájezd Východní indie a andamany

Indické safary a „zakázané ostrovy"
 • Bohémská Kalkata – město indické kultury i tahačů rikš
 • NP Kázíranga – za nosorožci na březích Brahmaputry
 • Ásám a Méghálaj – čajové plantáže a obří vodopády
 • Andamany – ostrovy zapomenuté v blankytném moři
Budťe originální a nechte se pozvat do neprávem opomíjených oblastí východní Indie, kam noha turisty vkročí opravdu jen zřídka. Nejprve nahlédneme do kulturního centra celé země – Kalkaty. Odtud se přesuneme do nejvýchodnějšího cípu Indie, kde se dodnes volně prohánějí stáda divoké zvěře. Ze hřbetu slona spatříme mohutné nosorožce a navštívíme oblast obřích vodopádů. Druhá polovina cesty bude patřit Andamanským ostrovům, které se táhnou jako šňůra perel na pomezí Bengálského zálivu a Andamanského moře.

16 dní | 6–16 klientů| snídaně |

  Indie – zájezdy | informace o zemi | co navštívit?


Termín Cena Aktuální sleva Příplatky Poznámka
08. 02.–23. 02. 2014 
Kód: 33295410
76 800 Kč Příplatky
Příplatky
07. 02.–22. 02. 2015 
Kód: 33295510
77 800 Kč Příplatky
Příplatky
DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty! Pravidla pro uplatnění slev

V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Kalkata–Port Blair–Praha (vč. všech poplatků), 3x přelet (Kalkata–Guváhatí–Kalkata–Port Blair), mikrobusy, lodě, lodičky, rikši, 13x hotel ** se snídaní, český odborný průvodce China Tours, vstupné do památkových objektů a NP dle programu.


Pořadatel:

CK China Tours


Další informace

Všeobecné informace, Cestovní smlouva, Informace o vízech, o zájezdech, slevách, pojištění, očkování, Naši průvodci

1.–2. den: Praha – Kalkata: památník zašlé britské slávy Victoria Memorial, místo živých obětin – chrám bohyně Kálí, monumentální Howrah Bridge přes řeku Huglí, bělostná katedrála Sv. Pavla.

3. den: Kalkata – Guváhatí – Šilaung: ranní odlet do Guváhatí – brána do východní Indie; odtud pokračování do Šilaungu (anglicky Shillong) – hl. město "království oblaků", jak zní překlad Méghálaje; po cestě zastávka u umělého jezera Barapáni Umiam obklopeného lesnatými vrchy s 300 druhy orchidejí a 700 druhy léčivých bylin.

4. den: Šilaung – „Skotsko Východu“: celodenní výlet do pásma Čérápuňdží, oblasti nejvydatnějších srážek na světě a mnoha vodopádů – Sloní vodopády i obří Nohsngithiang (315 m) a Noh-ka-likai (335 m).

5. den: Šilaung – Guváhátí: rukodělné výrobky a domácí výpěstky obyvatel Khásijských hor na velkém bazaru, pestré motýlí muzeum a kostel Všech svatých; přejezd zpět k břehům mohutné Brahmaputry do Ásámu.

6. den: Guváhátí – NP Kázíranga: odjezd do Kázírangy – národní park pyšnící se slony, nosorožci, tygry a dalšími nespočetnými druhy savců, ptáků i ryb.

7. den: NP Kázíranga UNESCO: domov nejpočetnější populace nosorožce jednorohého na světě a jeden z posledních světově vyhlášených NP zatím nezasažených masovým turismem; sloní safari, džípy po NP – sledování nosorožců indických, pelikánů, sambarů, muntžaků a dalších obyvatel NP, při troše štěstí zahlédneme i nejplašší z nich – pantera a tygra.

8. den: NP Kázíranga – Guváhatí – Kalkata: návrat do Guváhatí a dále do Kalkaty.

9. den: Kalkata – Port Blair: ranní let do hlavního města Andamanských ostrovů – Port Blair; odpolední projížďka trajektem k Rossovu ostrovu (bývalé britské administrativní centrum Andaman) – ruiny starých paláců, kostelů a domků pohlcené bujnou vegetací, památník odporu proti Britům.

10.–11. den: Port Blair – Neil: neuvěřitelné západy slunce, obloha obtěžkaná hvězdami, panenské pláže s jemným bílým pískem, křišťálová voda a tropický deštný prales – to je ostrůvek Neil.

12.–14. den: Havelock: trajektem na ostrov – „pláž číslo 7“ označovaná jako nejkrásnější asijská pláž; dvoudenní odpočinek na ostrově – písečné pláže a šnorchlování v průzračných vodách; 14. den odpoledne návrat do Port Blair.

15.–16. den: Port Blair – Praha: poslední nákupy a odlet zpět do ČR, přílet domů 16. den.


Termín *:
Jméno a příjmení *:
E-mail:
Telefon *:
Počet účastníků *:
Celá jména dalších účastníků:
Upřesnění požadavků:
Jak jste se o nás dozvěděli?
(nepovinné):
z internetu
z článku v novinách / časopise
z inzerátu
od známých
z veletrhu (např. Holiday World, Go a Regiontour Brno)
z cestovatelské přednášky
jinak:
 

Zobrazit mapu v GoogleMaps

Poznámka: Mapa zájezdu je pouze orientační.


Zajímavost

Zajímavost Víte, že NP Kazíranga byl prohlášen rezervací divoké zvěře již na počátku minulého století? Se svými 430 km2 patří k nejmalebnějším národním parkům na světě. V r. 1926 se stal chráněným územím a tehdy zde žilo téměř 50 % světové populace tygrů. Od r. 1974 je tato oblast v severoindickém státě Ásám národním parkem a v r. 1985 byla připsána na seznam UNESCO.


Inspirujte se

 • článek: Neuvěřitelná Kalkata Michaely Košťálové
 • audio: rozhlasový cyklus Indie mezi tradicí a modernitou na ČRo Leonardo. Vypráví jeden z našich průvodců Zdeněk Štipl. Všechny díly si můžete poslechnout nebo přečíst jejich přepisy.

 • Související zájezdy - Andamanské ostrovy, Indie

  Indie a Nepál

  Zájezd Indie a Nepál
  Za historií Indie a krásou Nepálu

  Nepál, Sikkim a Bhútán

  Zájezd Nepál, Sikkim a Bhútán
  Tři království v podhůří Himálaje

  Indie - velká cesta

  Zájezd Indie - velká cesta
  Za památkami, skvělým jídlem i krásnou přírodou