Výběr zájezdu

 

Další služby

Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde:

archiv Newsletteru

Zájezd Festival v nágsku a andamany

Za lovci lebek a do ráje „zakázaných ostrovů"
 • Ziro v Arunáčalpradéši – ženy zdobící si nozdry mohutnými disky
 • Pozorování nosorožců a divokých slonů v NP Kazíranga
 • Ostrov Madžulí na řece Brahmaputra s kláštery tančících mnichů
 • Festival někdejších lovců lebek v nágském Monu
Vydejte se s námi do neprávem opomíjených oblastí východní Indie – Ásámu, Arunáčalpradéše a Nágska, jež skrývají etnografické poklady v podobě desítek kmenů sotva dotčených moderním způsobem života. Budeme cestovat proti proudu času a staneme se svědky slavnosti bojovných Konyaků, kteří se ještě nedávno vydávali na lov lebek svých nepřátel. Navštívíme vesnice kmene Atapani, jehož ženy krášlí své tváře tetováním a kuriózními ozdobami nosů. V národním parku Kazíranga budeme pozorovat vzácné indické nosorožce a na ostrově Madžulí uvidíme tance hinduistických mnichů. Vrcholem programu bude festival v Monu, na který se scházejí přislušnící nágských kmenů, aby se předvedli v celé své kráse.Kdo bude chtít, prodlouží si cestu odpočinkem na krásných Andamanech – ostrovech, které se táhnou jako šňůra perel na pomezí Bengálského zálivu a Andamanského moře.

14/19 dní | 6–16 klientů |standard ubytování a dopravystandard ubytování a dopravystandard ubytování a dopravy

  Indie – zájezdy | informace o zemi | co navštívit?


Termín Cena Aktuální sleva Příplatky Poznámka
25. 03.–07. 04. 2015 
Kód: 33295510
75 800 Kč -3 790 Kč Příplatky základní varianta
Rezervovat
Příplatky: 1lůžkový pokoj 8 750 Kč , indické vízum 1 000 Kč
25. 03.–12. 04. 2015 
Kód: 33295511
92 800 Kč -4 640 Kč Příplatky prodloužení u moře
Rezervovat
Příplatky: 1lůžkový pokoj 12 700 Kč , indické vízum 1 000 Kč
DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty! Pravidla pro uplatnění slev

V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Dillí–Praha (vč. všech poplatků), v krátké variantě přelet Dillí–Guvahatí/Dibrughar–Dillí, v prodloužené variantě přelet Dibrughar–Kalkata–Port Blair–Dillí, mikrobusy, lodičky, rikši, v prodloužení trajekt Port Blair–Havelock–Port Blair,, 12x hotel **/lodž (2x se snídaní, 10x plná penze) + 5x v prodoužení se snídaní, český odborný průvodce China Tours, vstupné do památkových objektů a NP dle programu.


Pořadatel:

CK China Tours


Další informace

Všeobecné informace, Cestovní smlouva, Informace o vízech, o zájezdech, slevách, pojištění, očkování, Naši průvodci

1. den: Praha – Dillí: přelet do Indie a nocleh v hl. městě Dillí.

2. den: Dillí – Guváhatí – NP Namérí: ranní odlet do Guváhatí v Ásámu – brána do východní Indie; návštěva chrámového komplexu Kámákhaja – místa uctívání různých forem bohyně matky, přejezd do NP Namérí a jeho návštěva.

3. den: NP Namérí – Ziro: přesun do Zira v Arunáčalpradéši – usedlost v svěžím podhůří Himálaje a centrum horských kmenů; cestou návštěva několika vesnic kmene Nishi, jehož muži se zdobí složitou čepicí korunovanou zobákem dvojzoborožce.

4. den: Ziro: celodenní prohlídka pomocí aut i pěšky vesnic kmene Atapani – jak ženy tak muži si krášlí tvář tetováním, které se liší od vesnice k vesnici, ženy si navíc vkládají dřevěné disky do nosní chrupavky – čím větší, tím krásnější.

5. den: Ziro – Madžulí: přejezd na ostrov Madžulí – několikahodinová plavba po Brahmaputře místními trajekty.

6. den: Madžulí: největší říční ostrov Asie proslavený hinduistickými kláštery, tzv. sátrami, které uchovávají řadu tradičních řemesel a mniši zde uctívají boha Višnu hudbou, zpěvem a tancem.

7. den: Madžulí – NP Kazíranga UNESCO: plavba na jižní břeh Brahmaputry a přejezd k NP Kazíranga – park pyšnící se slony, nosorožci, tygry a dalšími nespočetnými druhy savců, ptáků i ryb.

8. den: NP Kazíranga: domov nejpočetnější populace nosorožce jednorohého na světě a jeden z posledních světově vyhlášených NP zatím nezasažených masovým turismem; sloní safari, džípy po NP – sledování nosorožců indických, pelikánů, sambarů, muntžaků a další zvěře, při troše štěstí zahlédneme i nejplašší z nich – pantera a tygra.

9. den: NP Kazíranga – Sibsagar: cesta mezi čajovými plantážemi do Sibsagaru, odkud pochází známý ásámský čaj; odpoledne návštěva chrámu Šivadól a paláců dynastie Ahom.

10. den: Sibsagar – Mon: přejezd do Nágalandu a návštěva vesnice Phuktong s velkými mužskými domy a rezidencí náčelníka.

11. den: Mon – festival Aoling: největší svátek lovců lebek se stovkami účastníků v tradičních oděvech, vesnice Shangnyu, odkud místní angh – náčelník vládne okolním vesnicím.

12. den: Mon – Dibrugarh: přejezd do Dibrugarhu – cestou návštěva vesnice kmene Wakching s více než tisícovkou bambusových domů.

13.–14. den: Dibrugarh – Dillí: dopoledne návštěva čajových plantáži a továrny na zpracování ásámského čaje; odpoledne odlet přes Dillí do Prahy, přílet do ČR 14. den.PRODLOUŽENÍ NA ANDAMANECH:

13. den: Dibrugarh – Kalkata: odpoledne přelet do Kalkaty a dle časových možností návštěva Kálí ghátu, místa, které dalo Kalkatě jméno.

14.–16. den: Kalkata – Port Blair – Havelock: přelet do do hl. města Andaman – Port Blairu a dále trajektem na ostrov Havelock, dvoudenní odpočinek na ostrově – „pláž číslo 7“ označovaná jako nejkrásnější asijská pláž, možnost potápění a šnorchlování v průzračných vodách.

17. den: Havelock – Port Blair: dopoledne trajektem do Port Blairu; procházka hl. městem Andaman.

18.–19. den: Port Blair – Praha: odlet přes Dillí do Prahy, přílet 19. den.


Termín *:
Jméno a příjmení *:
E-mail:
Telefon *:
Počet účastníků *:
Celá jména dalších účastníků:
Upřesnění požadavků:
Jak jste se o nás dozvěděli?
(nepovinné):
z internetu
z článku v novinách / časopise
z inzerátu
od známých
z veletrhu (např. Holiday World, Go a Regiontour Brno)
z cestovatelské přednášky
jinak:
 

Zobrazit mapu v GoogleMaps

Poznámka: Mapa zájezdu je pouze orientační.


Zajímavost

Zajímavost Víte, že NP Kazíranga byl prohlášen rezervací divoké zvěře již na počátku minulého století? Se svými 430 km2 patří k nejmalebnějším národním parkům na světě. V r. 1926 se stal chráněným územím a tehdy zde žilo téměř 50 % světové populace tygrů. Od r. 1974 je tato oblast v severoindickém státě Ásám národním parkem a v r. 1985 byla připsána na seznam UNESCO.


Inspirujte se

 • článek: Neuvěřitelná Kalkata Michaely Košťálové
 • audio: rozhlasový cyklus Indie mezi tradicí a modernitou na ČRo Leonardo. Vypráví jeden z našich průvodců Zdeněk Štipl. Všechny díly si můžete poslechnout nebo přečíst jejich přepisy.

 • Související zájezdy - Andamanské ostrovy, Indie

  Nepál, Sikkim a Bhútán

  Zájezd Nepál, Sikkim a Bhútán
  Tři království v podhůří Himálaje

  Indie - velká cesta

  Zájezd Indie - velká cesta
  Za památkami, skvělým jídlem i krásnou přírodou

  Barvy jižní Indie

  Zájezd Barvy jižní Indie
  Historické skvosty a tropický ráj

  Indie a Nepál

  Zájezd Indie a Nepál
  Za historií Indie a krásou Nepálu

  Čínou a Tibetem do Indie

  Zájezd Čínou a Tibetem do Indie
  Napříč Asií za čtyřmi kulturami