Výběr zájezdu

 

Další služby

Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde:

archiv Newsletteru

Zájezd Nepál, sikkim a bhútán

Tři království v podhůří Himálaje
 • Néwarské chrámy a paláce v Káthmándském údolí
 • Britské kluby a plantáže čaje v příjemném Dárdžilingu
 • Starý klášter Pemajangce a všudypřítomná Kančendženga
 • Muži v sukních a „Tygří hnízdo“ ukryté ve skalách
Cestu začneme v Nepálu, nové demokracii s dlouhou a bouřlivou minulostí, jež zde zanechala stopy v podobě zdobných paláců, vyřezávaných chrámů a pestrých zvyků. V Indii se svezeme vláčkem zapsaným na Seznamu světového dědictví UNESCO, jehož úzkorozchodné koleje vedou do horského střediska Dárdžiling, někdejšího letního sídla Britů. Právě zde prožil větší část svého života legendární šerpa Tenzing Norgay a právě ze zdejších plantáží putují do světa tisíce tun proslulého čaje Pekoe.V závěru putování navštívíme Bhútán – poslední buddhistické království a jednu z mála zemí světa, jež si uchovává díky své politice a nelehké dostupnosti neopakovatelnou kulturu. Ukáže nám své tajemné kláštery a starověké pevnosti, uchvátí svými lesy pokrytými údolími ve stínu Himálaje.

16 dní | 6–16 klientů| snídaně/plná penze |standard ubytování a dopravystandard ubytování a dopravystandard ubytování a dopravy

  Bhútán – zájezdy | informace o zemi

  Indie – zájezdy | informace o zemi

  Nepál – zájezdy | informace o zemi


Termín Cena Aktuální sleva Příplatky Poznámka
04. 11.–19. 11. 2014 
Kód: 33310410
89 800 Kč -4 490 Kč Příplatky Rezervovat
Příplatky: 1lůžkový pokoj 8 860 Kč , indické vízum 1 000 Kč , bhútánské vízum 500 Kč
DVOJNÁSOBNÁ SLEVA pro stálé klienty! Pravidla pro uplatnění slev

V ceně zahrnuto:

letenka Praha–Káthmándú / Paro–Praha (vč. všech poplatků), historický vláček, pronajaté mikrobusy, rikši, 13x hotel *** se snídaní, plná penze v Bhútánu, vstupné do památkových objektů dle programu, český odborný průvodce China Tours, v Bhútánu navíc místní, anglicky mluvící.


V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

nepálské vízum – 25 USD.


Poznámka:

Zájezd lze prodloužit pobytem u moře v Thajsku. Více informací v kanceláři.


Pořadatel:

CK China Tours


Další informace

Všeobecné informace, Cestovní smlouva, Informace o vízech, o zájezdech, slevách, pojištění, očkování, Naši průvodci

1.–2. den: Praha – Káthmándú: přílet a první seznámení s hlavním městem Nepálu a jeho starým centrem – káthmándské náměstí Darbar UNESCO s palácem živé bohyně Kumárí a nespočtem chrámů.

3. den: Káthmándú – Nagarkót: celodenní okruh Káthmándským údolímhinduistické centrum Pašupatináth UNESCO s posvátným Šivovým chrámem; buddhistická stúpa Svajambhunáth UNESCO obklopená houfy opic; nocleh v Nagarkótu s výhledem na Himálaj.

4. den: Bhaktapur – Káthmándú – Siliguri: přes nádherné bývalé hlavní město Bhaktapur UNESCO, proslulé svými náměstími a vyřezávanými okny, zpět do Káthmándú; odlet do Bhadrapuru a dále přes hranici s Indií do Siliguri.

5. den: Siliguri – Dárdžiling: výjezd parním úzkorozchodným vláčkem UNESCO z koloniálních dob do půvabného hájemství čaje a někdejšího letního britského sídla Dárdžilingu.

6. den: Dárdžiling: brzy ráno vyjížďka za svítáním na Tiger Hill, odkud se nabízejí výhledy na osmitisícovku Kančendžengu; toulky městem – Himálajské horolezecké muzeum a hrob Tenzinga Norgaye; gompy tibetských usedlíků i plantáže proslulých odrůd čaje Pekoe.

7. den: Dárdžiling – Pelling: odjezd do Sikkimu – vesnička Pelling usazená na horském hřbetu; jeden z nejstarších sikkimských buddhistických klášterů Pemajangce a dechberoucí výhledy na osmitisícovou Kančendžengu.

8. den: Pelling – Gangtók: přejezd malebnými údolími s úchvatnými výhledy do Gangtóku – hlavní město Sikkimu; cestou gompa Rumtek z 16. stol.

9. den: Gangtók – Kalimpong: Ústav tibetologie s bohatými sbírkami umění a orchidejová zahrada; odpoledne přejezd do Kalimpongu.

10. den: Kalimpong – Džajgáon: celodenní přesun na hranice s Bhútánem.

11. den: Phuentšoling – Thimpu: stoupání krajem lesů, hor a údolí po první bhútánské silnici přes gompu Kharbandi – cestou odvážný projekt elektrárny, jež zásobuje vodou celý Bhútán; ruiny pevnosti Čhukha a dzongu Dobdži a příjezd do hlavního města.

12. den: Thimpu: prohlídka města – památný čorten, archiv Národní knihovny s kolekcí starověkých buddhistických textů a rukopisů, nejrozlehlejší bhútánská pevnost Tašičhodzong; Institut tradiční medicíny, návštěva manufaktury na výrobu látek.

13. den: Paro: brzy ráno přejezd údolím Paro k čortenu Satsam, výstup k nejznámějšímu klášteru Taktsang Pelphug – „Tygří hnízdo“, sestup do údolí.

14. den: Paro: pevnosti Rinpung, tzv. “kupa drahokamů” a Drukgjel dzong (obě ze 17. stol.); Ta dzong – Národní muzeum (dříve strážní věž), Kjiču Lhakhang – jedna ze 108 posvátných himálajských svatyní ze 7. stol.

15.–16. den: Odlet z Bhútánu, přílet do ČR 16. den.


Termín *:
Jméno a příjmení *:
E-mail:
Telefon *:
Počet účastníků *:
Celá jména dalších účastníků:
Upřesnění požadavků:
Jak jste se o nás dozvěděli?
(nepovinné):
z internetu
z článku v novinách / časopise
z inzerátu
od známých
z veletrhu (např. Holiday World, Go a Regiontour Brno)
z cestovatelské přednášky
jinak:
 

Zobrazit mapu v GoogleMaps

Poznámka: Mapa zájezdu je pouze orientační.


Zajímavost

Zajímavost Víte, co je bratrská polyandrie? V celé himálajské oblasti přetrvává tento model soužítí dvou pohlaví. Žena si bere skupinu bratrů, vdává se však povětšinou jen za jednoho – tradičně nejstaršího, který zastupuje všechny bratry (i nenarozené). Všichni mají stejné právo na sex, ale otcovství přiznává jen jeden. Pokud je žena neplodná, mohou si vzít jinou ženu, většinou její sestru.


Inspirujte se

Nepál
 • článek: Hólí, indický svátek barev - svátek příchodu jara
 • audio: rozhlasový cyklus Indie mezi tradicí a modernitou na ČRo Leonardo. Vypráví jeden z našich průvodců Zdeněk Štipl. Všechny díly si můžete poslechnout nebo přečíst jejich přepisy.
 • článek iDnes.cz: Káthmándú, brána k osmitisícovkám i skvost ze seznamu UNESCO
 • článek iHned: Bhútán - reportáž ze země, která měří národní štěstí
 • TV program: Cestománie - Nepál - Ve stínu velehor - pořad České televize
 • TV program: Cestománie: Bhútán - Poslední pohádkové království - pořad České televize

 • Související zájezdy - Bhútán, Indie, Nepál

  Čínou a Tibetem do Indie

  Zájezd Čínou a Tibetem do Indie
  Napříč Asií za čtyřmi kulturami

  Festival v Ladákhu a Kašmír

  Zájezd Festival v Ladákhu a Kašmír
  Dva indické světy v podhůří Himálaje

  Indie a Nepál

  Zájezd Indie a Nepál
  Za historií Indie a krásou Nepálu

  To nejlepší z Bhútánu

  Zájezd To nejlepší z Bhútánu
  Do země Hřmícího draka

  Indie (nejen) pro gurmány

  Zájezd Indie (nejen) pro gurmány
  Zlatý trojúhelník s příchutí karí